Dodatek do benzyny Eko-POWER

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez tomcio110977 » 19 kwi 2014, o 14:17

Witam
Czy może ktoś z kolegów już używał dodatek do paliwa Eko-POWER? http://sklep.ateraz.pl/pl/p/Eko-POWER-d ... tlenowy/39
Pamiętam z zamierzchłych czasów że lałem do swojego Romcecika trochę denaturatu.
Czy wlewacie jakieś środki co któryś bak dla wyczyszczenia układu paliwowego i poprawy osiągów silnika?
tomcio110977
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 243
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 20:04
Pochwały: 1
Pojazdy: Toyota Corolla E12 Barton Fighter

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 kwi 2014, o 14:17

Pani Kontekstowa
 

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Siczka » 19 kwi 2014, o 15:02

tomcio110977, ciekawa sprawa, aczkolwiek bałbym się zalać to do chińczyka. Podobno nie lubią benzyny 98, a to podnosi nawet o 30, także miałbyś troszkę oktanów więcej. Jeszcze tłok by się w gluta zamienił i co? :mrgreen:
Bardziej bym pomyślał nad dodaniem ceramizera.
http://allegro.pl/ceramizer-do-silnika- ... 13056.html
Jak dla chińczyka to będzie około 0,25 strzykaweczki na ten niecały litr oleju w silniku.
https://www.youtube.com/watch?v=eoc2l7W5MBw
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Angler » 19 kwi 2014, o 15:38

tomcio110977, denaturat ma w zasadzie jedno zadanie - związanie wody, uniemożliwienie jej zamarzania i ułatwienie "zutylizowania" jej przez silnik. W praktyce, nie ma sensu lać uszlachetniaczy do benzyny (w przypadku jednośladów), bo sam proces usuwania "starego" paliwa (i wody) jest bardzo prosty (w zasadzie, starczy raz na parę lat wylać wszystko z baku i tyle). Ważniejsze jest dbanie, by w zbiorniku zawsze znajdowało się paliwo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez endek » 19 kwi 2014, o 15:46

dolanie denaturki do paliwa czasem naprawde sporo daje a przy 1 tloku jakos paliwa ma spore znaczenie na osiagi, jakos obecnych paliw daje naprawde czasem wiele do życzenia.

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez tomcio110977 » 19 kwi 2014, o 17:52

Siczka ciekawa sprawa z tym ceramizerem, tylko czy on "nadaje" się do "chińczyka".
Denaturatu to nie zamierzałem lać do benzynki, bardziej myślałem o jakimś środku specjalnie przeznaczonym do 4 sów-owych silników motocyklowych.
Mam do przejechania jeszcze jakieś 300 km od wymiany oleju więc z ceramizerem na pewno zaczekam i po wymianie oleju jak będzie nadwyżka kaski to pomyśle nad zaaplikowaniem go do mojego Fighterka.
Macie jakieś przetestowane na chińczykach uszlachetniacze paliwa?
tomcio110977
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 243
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 20:04
Pochwały: 1
Pojazdy: Toyota Corolla E12 Barton Fighter

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Siczka » 19 kwi 2014, o 18:22

tomcio110977, nikt raczej nie zalewa do tych sprzętów uszlachetniaczy bo większość o ten sprzęt praktycznie nie dba do tego stopnia. Musisz sam sprawdzać jak chcesz wiedzieć.

Co do ceramizera to czemu ma się nie nadawać? Patrzysz byle do 4T był a nie do 2T który jest tańszy o połowę chyba (trzeba czytać dokładnie a nie ceną się kierować :D ) i wymieniasz olej, zalewasz ceramizera i latasz z tym ceramizerem przez 2 tysiące km, bo przez ten czas trwa proces ceramizowania. Chyba się skuszę na ceramizera. Niedługo planuje olej wymienić i jak gdzieś w okolicy go znajdę to kupię i zaleje. Nic nie zaszkodzi a może coś się poprawi, chociaż efektów w takim silniku raczej nie odczuje poza tym, że będzie jeszcze żywotniejszy niż jest. Te silniczki dają radę wieeele tysięcy km nakręcić a w razie remontu to są groszowe sprawy a co dopiero zalać takiego ceramizera? :P

Chociaż może i fakt, trza by pomyśleć nad tym, bo zastanawia mnie sprzęgło. W aucie sprzęgło jest suche i ceramizuje tam to co ma się ceramizować a w motocyklu czy ten ceramizer by nie zaszkodził dla sprzęgła - oto jest pytanie.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez tomcio110977 » 19 kwi 2014, o 18:44

Siczka tu jest informacja o ceramizerze i mokrym sprzęgle http://www.ceramizer.pl/content/view/112/64/
Jeśli spróbujesz przedemną przetestować ten ceramizer to napisz swoje spostrzeżenia.
Ja dopiero mam wymianę oleju za jakieś 300-350 km. To dopiero będzie 2 wymiana w życiu mojego Fighterka. Kolejna po wymiana po przejechaniu 1000 km tak zaleca instrukcja obsługi że 5 tyś wymiana co 1 tyś km. Więc ceramizera będzie trzeba wymieniać przy każdym zlaniu oleju.
Siczka tu znalazłem specjalny ceramizer do silników motocyklowych http://allegro.pl/ceramizer-cm-do-silni ... 84108.html
tomcio110977
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 243
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 20:04
Pochwały: 1
Pojazdy: Toyota Corolla E12 Barton Fighter

Re: Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Tomek » 19 kwi 2014, o 19:36

Ceramizer leje się raz, kolejne wymiany olejów mogą być bez niego. Moim zdaniem szkoda pieniędzy. Te silniki robią nawet 40 tys km przebiegu, kwestia odpowiedniej eksploatacji. Ceramizer nie da odczuwalnego efektu, lepiej zainwestować re pieniądze w paliwo :)

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Siczka » 19 kwi 2014, o 20:20

tomcio110977, eee, jeśli jeszcze silnik docierasz to nie lej ceramizera bo go nigdy nie dotrzesz! :mrgreen:

Ja mam naturlane już 5,5k km, z czego drugi, większy cylinder ma około 2k km przebiegu a głowica jakieś 20k km przebiegu i jak bym zmieniał olej to bym wlał i tam sobie przez 2 czy 3 albo więcej tyś przebiegu nie zmieniał oleju tylko już raz na sezon czy jakoś tam zależnie od potrzeby. U Ciebie ten ceramizer jest w takim wypadku zbędny a nawet niewskazany, przynajmniej na chwilę obecną.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Romecik2t » 19 kwi 2014, o 21:33

Panowie w autach jest trochę inaczej, co na to sprzęgło w motocyklu (czy też chinolu) na ten środek? (bo chyba o motocyklu mowa) no raczej wolałbym nie testować, ani nawet w aucie :mrgreen: pozdro 599 :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Angler » 19 kwi 2014, o 21:40

Romecik2t, sprzęgło w motocyklu na to nic, bo to ponoć ino na metalu się osadza. Z kolei stosowanie takich preparatów, to częsta praktyka wśród handlarzy - silnik mniej kopci przy sprzedaży, a co się stanie później, już ich nie obchodzi. Zaskakujące jest tylko to, że zazwyczaj testy, takie jak tego ceramizera, kończą się na teście bez oleju, przydał by się długodystansowy test z olejem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Romecik2t » 19 kwi 2014, o 21:45

Tarcze po części są metalowe, a to że się nie osadza nie znaczy ze nie ma bezpośredniego wpływu :D
Długodystansowych testów nie ma bo nikt tego nie stosuje, był test chyba z polonezem bo do lepszego się bali zalać, a tak i tak pewnie na złom szedł to olej spuścili żeby sprawdzić ile przejedzie, ale i tak nie było żadnych nie subiektywnych świadków którzy mogli by rzetelnie potwierdzić taką poprawę wytrzymałości przy jeździe bez oleju. :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Siczka » 19 kwi 2014, o 22:09

Romecik2t, mogliby dać bez oleju te 200km jak mówili zamiast 500, ale pałowanie na wysokich obrotach na niskich biegach. Ciekawe jak wtedy by się sprawdził ceramizer i po jakim przebiegu by silnik nadawał się na złom.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Angler » 19 kwi 2014, o 23:15

Romecik2t, ten poldożer po teście chyba jeszcze 7 czy 8 lat jeździł, dopiero potem postanowili go zabić - michę odkręcili i prawie 4 godziny na sucho chodził na wolnych obrotach i ponoć jak ostygł to jeszcze odpalił. Ale jak by nie patrzeć, Peloponez to nie jest nowoczesna konstrukcja i nie wiadomo, jak się to sprawdzi w nowszych silnikach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Dodatek do benzyny Eko-POWER

Postprzez Romecik2t » 20 kwi 2014, o 05:02

A były w tej bajce wydry? :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości