Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Frezer » 24 wrz 2011, o 14:41

Siema
Mam dość dziwne pytanie. Czy podczas tak zwanego palenia gumy, niszczy się coś poza łańcuchem i zębatkami? Bo słyszałem, że bardzo niszczy się sprzęgło i skrzynia. Może mi ktos powiedzieć czy to prawda i wytłumaczyć dlaczego?
Frezer
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 3 wrz 2011, o 17:48
Pojazdy: WFM 125, Jawa 350, Romet Router WS 50

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 wrz 2011, o 14:41

Pani Kontekstowa
 

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Tomek » 24 wrz 2011, o 15:44

to padnie dość szybko...
opona - wiadomo
łańcuch i zębatki- spore obciążenia na kole


...a to trochę później...
sprzęgło- przecież nie zamieli bez porządnego strzału :D
skrzynia- tu trudniej wytłumaczyć, ale zauważ, że przy strzale ze sprzęgła na skrzyni też nagle pojawia się duże obciążenie.
tłok,cylinder, pierścienie i po części wał z łożyskami- stoisz w miejscu, brak chłodzenia... Co prawda te silniki ciężko przegrzać, ale w końcu i one się zacierają :D

To raczej na tyle. Nie pisze o obciążeniach na przednim zawieszeniu i na hamulcu (chyba, że opierasz o coś :mrgreen: )

Tak na serio, to cały motor się niszczy, ale bez przesady, wał, czy skrzynia nie padną tak szybko jak opona :wink:
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Frezer » 24 wrz 2011, o 17:20

Ok dzięki. A powiedz mi jeszcze czy jak sobie czasami ''przykopce'' :o trochę na asfalcie jakąś starą, łysą oponę to coś się stanie? Np. raz na 2 miechy.
Frezer
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 3 wrz 2011, o 17:48
Pojazdy: WFM 125, Jawa 350, Romet Router WS 50

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Tomek » 24 wrz 2011, o 17:34

Jeżeli czasami, to nic się nie stanie. Nawet nie będzie widać większego zużycia zębatek itp ;)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Frezer » 25 wrz 2011, o 10:25

A może ktoś ma inne zdanie?
Pisać
Frezer
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 3 wrz 2011, o 17:48
Pojazdy: WFM 125, Jawa 350, Romet Router WS 50

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Angler » 25 wrz 2011, o 14:25

Teoretycznie przy tej mocy, systemie chłodzenia i delikatności konstrukcji (są tacy co w Romecie K125 potrafią ręcznie przednie zawieszenie skrzywić/wyprostować), palenie gumy może się źle skończyć. Zapewne silnik trzeba wysoko wkręcić i przenieść ciężar na przód. Chłodzone powietrzem konstrukcje mają jedną wadę - brak chłodzenia na postoju. Łatwo doprowadzić do przegrzania, a niedogrzany silnik nieźle dostaje od takich zabaw (gorsze smarowanie).
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Piotrek.P » 25 wrz 2011, o 15:59

hah, jeszcze dochodzą obciażenia na ramie i krzywi się pewnie lub pęka i po 2 to na asfalcie nie zmielisz tym... kój kinroad xt50-20 (czyt kingway naked) nie dał rady na asfalcie - jedynie jak siadłem na baku i na słabym asfalcie raz sprawdzałem, ale w chińskim motorowerku nie polecam zbytnio bo u mnie juz rama pekła i mam 2 moto z jednego :F
Obrazek
komara może mieć każdy, Deltę nieliczni...

ale ja mam i to i to :mrgreen:
Avatar użytkownika
Piotrek.P
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): 8 mar 2010, o 22:45
Lokalizacja: Dubicze Cerkiewne
Pojazdy: dleta rmr 24 i wieeeeeele wiele innych :)

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Frezer » 25 wrz 2011, o 16:59

O chłodzenie się nie boje bo kupuje chłodnice do niego
Angler napisał(a):Teoretycznie przy tej mocy, systemie chłodzenia i delikatności konstrukcji (są tacy co w Romecie K125 potrafią ręcznie przednie zawieszenie skrzywić/wyprostować), palenie gumy może się źle skończyć. Zapewne silnik trzeba wysoko wkręcić i przenieść ciężar na przód. Chłodzone powietrzem konstrukcje mają jedną wadę - brak chłodzenia na postoju. Łatwo doprowadzić do przegrzania, a niedogrzany silnik nieźle dostaje od takich zabaw (gorsze smarowanie).


O chłodzenie się nie boje bo kupuje chłodnice do niego.
Piotrek.P napisał(a):po 2 to na asfalcie nie zmielisz tym...


Nie mów czego nie zrobię po tym jak to zrobiłem (nie raz) :D Chodzi mi tylko o skutki uboczne.

A czy jak od czasu do czasu sobie zagrzebie (tak z pół minuty nawet), chociażby na pisaku, nie musi być asfalt, to odczuję bardzo jakieś zużycie sprzęgła, łańcucha zębatek szkrzyni itp?
Frezer
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 3 wrz 2011, o 17:48
Pojazdy: WFM 125, Jawa 350, Romet Router WS 50

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez magneto » 29 wrz 2011, o 21:08

Lepiej radze uwazać ,znajomy tak kozaczył przed szkołą ,że w końcu ukrecił półoske. :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
magneto
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1061
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 12:52
Lokalizacja: Wola
Pochwały: 2

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Operon » 29 wrz 2011, o 21:21

Jakie obciążenia na łańcuchu i zębatkach? Co wy gadacie? Ma normalne a nawet mniejsze... Jak opona straci przyczepność to sama sie ślizga, potem sie rozgrzeje to dochodzi tylko tarcie na oponie a na łańcuchy i zebatkach jest większy opór jak przyspieszasz jadąc... Na ramie? Jak siądziesz to bardziej ją obciążasz niż jak palisz gume...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
Operon
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 11 kwi 2011, o 18:32
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Pojazdy: CBR 900RR Fireblade

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Tomek » 30 wrz 2011, o 19:50

Tak, masz rację, ale weź pod uwagę fakt, że koło pcha wahacz do przodu, a cały motor stoi w miejscu. Fakt, siła jest niewielka, ale jest :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez igrek97 » 30 wrz 2011, o 20:02

Tak wszyscy mają rację, motor się takim zabiegiem niszczy...Może nawet dojść do przekręcenia wału jak będzie miał mocniej koło zablokowane a Ty mu strzelisz sprzęgłem...Ogólnie chińskie "motorowery" nadają się jedynie do spokojnej jazdy "do sklepu"(napisał bym że na złom, ale chińczyki wymyślili metalowy plastik z czego robią do tego szajsu ramy :shock: ) bo tym poszaleć nie ma szans.
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez c64club » 30 wrz 2011, o 20:43

Mój szanowany Naked przelatał już 12 tysięcy, z pasażerką, nawet z przyczepą.
Traktowany "młodzieżowo" Naked Piotrka P. jest już cieżkim kaleką, choć prawie nowy.

Masz pogląd na temat palenia gumy tym sprzętem. Nie kumam tego zwyczaju.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez Tomek » 30 wrz 2011, o 20:52

igrek97, szaleć się da :] Jak jeszcze dałem radę, to Yamasaki potrafił latać po wertepach przy ok 70km/h i się trzyma (rama, bo plastiki padły od gleb w tymże terenie :mrgreen: )
Zależy od modelu. Np mój ma masywną ramę i daje radę wszędzie, ale ww. Naked ma tak delikatną ramę, że nie nadaje się do "szaleństw". To zależy. inna sprawa, że jak robisz to z głową, to powinno trzymać :wink:
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Romer Router WS 50 - Palenie gumy

Postprzez igrek97 » 30 wrz 2011, o 20:55

Tomek napisał(a):igrek97, szaleć się da :] Jak jeszcze dałem radę, to Yamasaki potrafił latać po wertepach przy ok 70km/h i się trzyma (rama, bo plastiki padły od gleb w tymże terenie :mrgreen: )
Zależy od modelu. Np mój ma masywną ramę i daje radę wszędzie, ale ww. Naked ma tak delikatną ramę, że nie nadaje się do "szaleństw". To zależy. inna sprawa, że jak robisz to z głową, to powinno trzymać :wink:

No nie wiem, może ja mam taki pech do chinolów...Kupiłem chińczyka który był zatarty, zrobiłem remont i dalej mogę go jedną ręką przy pełnych obrotach utrzymać... :/ obserwując wszystkie "łogiery" z mojej miejscowości stwierdzam że wszystkie są takie jak mój chińczyk. Zdania raczej na ich temat nie zmienię
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości