Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Tomek » 16 gru 2014, o 21:19

Nie wiem co w tym fajnego. Co zmienia wrzucenie postojówek do kierunków? Jeśli zrobisz na osobnym przełączniku to kiedy będziesz uruchamiał? Do fotek? :D Sorry, nie przemawia to do mnie. Nie cierpię modyfikacji oświetlenia. To samo z pseudoksenonami czy reflektorami wycelowanymi w kosmos. Jadę na długich i nie ma że boli, a drogowe mam naprawdę mocne ;) No, ale róbcie co chcecie. Grunt że Wam się będzie podobać.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 gru 2014, o 21:19

Pani Kontekstowa
 

Re: Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Zielony » 16 gru 2014, o 21:34

damianno1996 napisał(a):Zluzujcie majty chłopaki, bo postoje można zrobić na przełącznik :shock: Ludzie dokładają przełącznik i wszystko jest ok.


No cóż moje majty to moja sprawa :mrgreen: a co ludzie dokładają, no cóż jeden zbiera znaczki a drugi podkłady kolejowe.

damianno1996 napisał(a): Nie pozdrawiam :mrgreen:


W przeciwieństwie do Ciebie,pozdrawiam.

Bubles napisał(a):Strażnicy teksasu są na forum :mrgreen:

Zwał jak zwał, po prostu mam swoje zdanie na ten temat i mimo że mogę być z nim jako jedyny na forum, informuje o tym i tyle.Nie musi mi się podobać to co reszcie i to wszystko.
Fiat Stilo MW 1.9 mJTD 16v
Avatar użytkownika
Zielony
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 2
Pojazdy: Dantom GFX 50 Lux ,Romet Kadet M780

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Sławek. » 17 gru 2014, o 00:10

W starym swifcie były w tym miejscu postojówki jak się nie mylę, ale był biały klosz, a pod spodem kierunkowskaz. Bardziej co by mnie tu podniecało, to lampy clear albo jakieś z angel eye. Do tego światła dzienne ledowe i halogeny ledowe (nie wiem czy by dobre były takie halogeny na led).

Na tym pomyślę, a na chwilę obecną to jak mówiłem sprzęgło i przegub i chyba walka z blachą w niektórych miejscach. A z przyjemności to myślę nad wymianą radia na moje ulubione. Chcę oczywiście do tego zrobić miejsce na głośniki w drzwiach, a następnie wykleić matami w środku. Radio planuje prawdopodnobnie Sony CDX GT hmm coś w stylu 31U, 40U, 44U, a głośniki pod to Hertz DSK165. Nie wiem czy wleci wzmak, to zależy już od tego czy to co będzie mnie zadowoli.
Następna z przyjemności to zamontowanie oświetlenia led w bagażniku jak zrobił to dieludolfs u siebie w oplu oraz podświetlenie schowka i wnętrza na ledach. Co do oświetlenia, to chce jeszcze coś zrobić z licznikiem by ładnie świecił na zielono. Myślę by też pójść tu w ledy, tylko chciałbym by równo mi to świeciło, możecie coś polecić? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Konik » 17 gru 2014, o 21:25

z ledami w liczniku jest ten problem że one świecą nie równo i punktowo, trzeba by poszukac na necie jakiegoś sposobu na to. Angel eysy bym sobie darował, lepiej jakieś cleary jak już montować i do tego ambery ;) Swiatla do jazdy dziennej moim zdaniem tez slaby pomysl, srednio mi sie podobaja w samochodach z lat 90 ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Tomciosz » 17 gru 2014, o 21:30

Konik, diody soczewkowe/soczewki/kolimator, ew pilnik w dłoń.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Tomek » 17 gru 2014, o 22:25

Jeśli diody są zamontowane promieniowo w przezroczystej płytce plastikowej to świecą w miarę równomiernie. Coś jak światłowód. Mam taki bajer w podkładce pod myszkę :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez janosikmz19822 » 19 gru 2014, o 00:27

Diody rzeczywiście nie pasują do aut z lat 90 to tak jak ktoś królowej Elżbiecie 2 drugiej dął skurzoną miniówkę i latexowe kozaczki .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Sławek. » 23 gru 2014, o 01:03

Zakupowy szał nie ominął również mojej drugiej... albo pierwszej miłości, także wpadło sprzęgło po regeneracji Obrazek
Cena to 50zł, tata robił regenerację w almerze 1.8 to kosztowało 90zł chyba. Zobaczymy jak będzie chodzić :)

Wymiany doczeka się również jeden z przegubów, czeka sobie na montaż. Niestety nie mam zdjęć. Cena prawdopodobnie 92zł.

Przy okazji została zaspawana i zakonserwowana jedna dziurka, żeby śniegu nie wleciało i gorzej nie było :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Krylunio » 26 gru 2014, o 01:41

Ciekaw jestem jak ta regenerowana tarcza. A docisk dobry?
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Sławek. » 26 gru 2014, o 02:17

Krylunio, ja też jestem ciekaw. Docisku na oczy nie widziałem, bo zakładał to tata, ale wierzę, że jeszcze nadawał się do eksploatacji.
Ogólnie co do auta mam straszny dylemat, bo po dłuższej ekspolatacji stwierdzam, że auto nie za bardzo mi leży. Ogółem jest w porządku, bo silnik zdrowiutki, nowe hamulce sprzęgło OC, przegląd, mam do niego opony zimowe, letnie to prawie nówki, bo 2013 rok, no poprostu nic tylko jeździć aż nie będzie warto go naprawiać. Jedyna bolączka tych aut, to blacha, która rdzewieje i to konkretnie. Ale nie tym się martwie.
Z racji, że robie spore przebiegi do dziewczyny chciałbym trochę zaoszczędzić i wrzucić do auta gaz. Mianowicie jest to mniej więcej 500km co 2 tygodnie i w granicach 200km co drugie 2 tygodnie gdzie śmigam do domu.
Ogólnie śmigam na blablacar, więc ogólnie hajs się zgadza, szczególnie przy dzisiejszych cenach benzyny. Ale chciałbym założyć gaz z kilku powodów:
- mniejsze koszta jazdy
- teoretycznie większa wartość auta przy sprzedaży, więcej osób chętnych i za większą cenę

Boję się gazu z kilku powodów:
- musiałbym wydać ostatnie pieniądze by wrzucić to lpg
- wartość tego auta wacha się od 500zł do powiedzmy 3k (oprócz GTi)
- auto chcę zmienić w niedługim czasie, więc teoretycznie instalka może mi się nie wrócić
- nie mam pewności, że sprzedam auto chociaż za 500zł więcej jak bez instalacji lpg


Hmm sam nie wiem co z tym zrobić, ale dochodzę do wniosku, że żeby ten interes było opłacalny muszę chociażby przejeździć do zwrócenia się montażu instalacji który w mojej okolicy z 2 gen wynosi około 1,5k. (Auto za 2k).

Za jazdą tym autem przemawia:
- praktyczne ogarnięcie silnika oraz podzespołów takich jak hamulce, sprzęgło itp.
- opony zimowe, letnie
- OC, przegląd do października
- to że nie mam zbytnio z czego dołożyć na nowe
- niby niskie spalanie

Auto nie podoba mi się z tego względu, że:
- jest małe (co w jeździe solo zupełnie mi nie przeszkadza)
- 3 wersja podczas moich podróży na blablacar nie jest raczej autem dla pasażerów
- blacha wymagająca szczególnej troski
- jakiekolwiek inwestycje w to auto z góry można powiedzieć, że mi się nie zwrócą i nikt ich nie doceni, bo wartość tego auta jest znikoma, jedynie może lpg uratować sprawę

Sam nie wiem co napisałem, bo trochę jeszcze mi się w głowie kołuje, ale podpowiedzcie chłopaki, co sądzicie? Napewno wielu z was miało taką sytuację. Powiem tyle, że generalnie ten samochód nie jest uciążliwy do mojego portfela studenta, bo mam porobione wszystkie opłaty na długo, opony letnie i zimowe, a dzięki małemu spalaniu, przejazdy na blablacar w sumie mi się zwracają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez dieludolfs » 26 gru 2014, o 02:29

Jakbyś opylił Swifta za 3 kafle i dołożył te 1,5 tysiaka, za które planowałeś założyć do niego LPG, to miałbyś w tych pieniądzach ładną Astre F z instalacją gazową :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Sławek. » 26 gru 2014, o 02:56

dieludolfs, nie chce asterki chyba, że ewentualnie 2.
Chcę nissan almera n15 w każdej postać prócz sedana, albo n16 w każdej postaci albo primerkę p11 w każdej postaci. Myślałem też coś hondy, a z wygłupów to peugeot 406coupe jak miał Mateusz na forum.
Ogólnie wiele mam myśli w głowie a mało hajsu, ale jakieś fajne coupe mi chodzi po głowie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Re: Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Tomek » 26 gru 2014, o 12:43

Rozumiem dylematy. Po wstepnej radosci sam zaczynam sie zastanawiac nad sensem inwestycji :D Wiele Ci nie pomoge w kwestii wyboru poniewaz sam wiesz jak kupuje sie auta za 2 tysie, w zasadzie nie szukasz konkretnego modelu tylko sprawnego i bez rdzy :F Dodam tylko, ze jakis spokojny silnik, np moje 2.0 8v pali 10-12 litrow w takiej duzej budzie. W oplywowej osobowce spokojnie zejdziesz do 8 w trasie, a moze nizej. Takwiec koszty mniejsze niz w Swifcie, a komfort nieporownywalny. Jedyna wada to OC...
Primera tez mi sie podoba. A Puga w coupe codziennie mijam, i codziennie podziwiam wnetrze w brazowej skorze :P

Wysłane przy użyciu Tapatalka.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez adrian » 26 gru 2014, o 21:52

Jak te auta się tak cenią to sprzedaj, a za cenę założenia gazu kup z gazem bardziej się opłaci ;)
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Suzuki Swift 1.0 '96 Sławka :)

Postprzez Konik » 28 gru 2014, o 12:37

Szukaj innej fury w gazie albo... bliżej dziewczyny :F Nie ma co inwestowac w taki samochod, szukaj czegos lepszego, większego i w gazie co by było bardziej praktyczne i wygodniejsze ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości