[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Mateusz » 19 sie 2009, o 01:02

Witajcie.

Dawno nic nie remontowałem, więc najwyższa pora zacząć działać ;-)
Więc tak to co obecnie mam zamiar wykonać jest bardziej poplątane niż myślicie. Jak wiecie ukończyłem charta, a teraz znowu chart? dla jednych może się to wydać głupie, dla innych dziwne ale takie są fakty.

Więc pierwsze i najważniejsze założenia:
ukończona 210 którą posiadam, zostaje przeznaczona do normalnych jazd, z racji tego iż jest zarejestrowana i opłacona.

Wszystkie nowe części, które w niej siedzą, zostają wymienione na używki w jak najlepszym stanie (np tylne amortyzatory, kierunki, opona tylna itp)

wszystkie te części (plus masa innych, które dopiero będą załatwione bądź już są w domu u mnie, aczkolwiek o nich nie wiecie ;) idą do mojego najnowszego projektu, jakim jest stojąca u mnie w pokoju 211stka.

Nie będzie to zwykły pojazd, ma on być zwieńczeniem moich prac i osiągnięciem najwyższego trofeum w zainteresowaniach chartami.

Zacznijmy od tego, że wszystkie metalowe części oddaje do galwanizerni... Myśle że to już powinno dać do myślenia. Wiadomo każdy aluminiowy element, polerka na błysk. Do tego same nowe części, dzięki czemu uzyskam zamierzony efekt. Łącznie z silnikiem, ten z 210 (który obecnie remontuje na nowych częściach zmd) będzie siedział w moim mebelku. Nie wiem czy napisałem wszystko zrozumiale, ale myślę, że warto zaglądać do tego tematu, ponieważ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO :!:

pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tymczasem po 3 latach...






Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 29 sty 2013, o 15:19 przez Mateusz, łącznie edytowano 11 razy
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 sie 2009, o 01:02

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 19 sie 2009, o 01:10

hym, no ciekawy pomysł, a mam takie pytanie: nie masz lusterka w domu że chcesz się przy charcie golić?

I tak z innej strony: nie szkoda ci tych części silnikowych w dobrym stanie? skoro będzie meblem w pokoju więc odpadają wszelkie oleje i smary którymi by w pokoju zalatywało, a zabezpieczać metalowe części czymś trzeba... myślałeś nad tym?

No i zapraszamy na kolejny zlot na charcie skoro ma jeździć :F
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Mateusz » 19 sie 2009, o 01:16

Mariusz napisał(a):hym, no ciekawy pomysł, a mam takie pytanie: nie masz lusterka w domu że chcesz się przy charcie golić?


lusterka mam ;) ale chodzi o uzyskanie niepowtarzalnego efektu lustra i błysku :P

I tak z innej strony: nie szkoda ci tych części silnikowych w dobrym stanie? skoro będzie meblem w pokoju więc odpadają wszelkie oleje i smary którymi by w pokoju zalatywało, a zabezpieczać metalowe części czymś trzeba... myślałeś nad tym?


nie no nie szkoda mi nowych częsci ;-) Sto razy wole żeby te nowe części stały sobie pod postacią "kompletnego silnika" jako mebel, niż maja się zużywać w charcie. Zdobycie niektórych jest już nie możliwe, więc tymbardziej cieszy fakt ich posiadania ;)
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Mariusz » 19 sie 2009, o 01:37

No ok, rozumiem że tak jak niektórzy kupują płaskorzeźby czy obrazy tak ty sobie charta w blasku wymarzyłeś. Ale chodzi mi o to z tymi częściami że wal może się po czasie zastać, tryby chwyci rdza, a łożyska szlag trafi. oczywiście jeśli nie będziesz miał oleju w silniku to stanie się to sporo szybciej. No a jak tu zalać moto olejem skoro ma stać w pokoju? podobnie z bakiem, lakierem na całym moto czy chociażby wszelkimi gumami. Z jednej strony będą miały cieplarniane warunki bo sucho i ciepło, nie to co w garażu, ale z drugiej strony masz związane ręce i nie bardzo żeby zalać olejem, zalać benzyną, czy smarem przejechać po łańcuchu. wszelkie te preparaty wydają woń której inni domownicy mogą nie tolerować poprostu. W grę wchodzą preparaty bezwonne ale ile takich mamy?
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Mateusz » 19 sie 2009, o 01:55

Mariusz jaka rdza co Ty gadasz ;) nie jak stoi w domu, uwierz mi że w takich warunkach jakie panują w domu to nawet polerka sie nie utlenia.

Silnik można zalać normalnie olejem, jeśli wszystko jest szczelne to nic nie szkodzi (zresztą świeży olej nie śmierdzi, jedynie ten przepalony zużyty). Baku wiadomo benzyną nie zaleje, ale przecież gumy i wszystko inne zachowa się idealnie przez lata. Nie to co w garażu...

Ale tyle teoretyzowania, jest problem z doborem koloru. Oprócz białych błotników i czarnej ramy nic wiecej nie wiadomo, wiem jedynie że nie będzie biały..
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Sylwek » 19 sie 2009, o 09:49

Wiem tyle, że białe błotniki miał chart z również białymi dekielkami i bakiem oraz niebieskimi naklejkami :yes:

Jeśli już inny oryginalny to dla mnie nie ma takiej możliwości. Miałem u siebie dać niebieskie ale to nie będzie ładnie wyglądać- tak więc będę miał białego z białymi błotnikami.

Możesz tego co masz przemalować na inny kolor, a 211stke ubrać na biało. :>
Sylwek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 21:03
Lokalizacja: ELC

Postprzez Sławek. » 19 sie 2009, o 10:02

Weź srebrny daj :P Ostatnio bardzo mi się w charcie spodobał :D Oczywiście nie namawiam :)
Pozdro i powodzenia :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Postprzez Błażej » 19 sie 2009, o 11:00

jezeli mogę sie wtrącić to napisze co ja bym zrobił a wiec zabrał bym z tego charta 210 boczki i bak oraz to co napisałes amorki itp
i dal to do 211
natomiast tego co codziennej jazdy umaluj na jaki chcesz
ale tamten musi byc biały jeszcze ty masz wyjatkowy lakier
osobiscie mnie w charcie podoba sie tylko biały zaden inny

jeszcze białe błotniki bedzie zaje*bisty
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez marcing17 » 19 sie 2009, o 11:59

No Mateusz jak zawsze, potrafi zaskoczyć ;)

Mam takie pytanie, czy alufelgi będą polerowane?
///M42B18 136KM
Avatar użytkownika
marcing17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3722
Dołączył(a): 19 kwi 2007, o 20:31
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet Pony 50M-2, Komar 2350, BMW E30 316i Coupe

Postprzez endek » 19 sie 2009, o 12:28

Mateusz ciekawy pomysł :] wszsytko ok ciekawi mnie tylko kto bedzie go docierał w pokoju :F (chyba nie zamierzasz postawic surowego(nie dotartego) :mrgreen:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Szatek » 19 sie 2009, o 12:38

enduras napisał(a):(chyba nie zamierzasz postawic surowego(nie dotartego)


Chyba zamierza :D

McGiver1 napisał(a):Weź srebrny daj :P


jeszcze białe błotniki bedzie zaje*bisty


Powodzenia :)
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Postprzez pawel615 » 19 sie 2009, o 12:42

Mateusz będziesz golił się przy prawym deklu czy przy lewym :D
Powodzenia!
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Postprzez Mariusz » 19 sie 2009, o 14:16

hah, może od razu daj wszystko do chromowania :D
co kto lubi, a skoro mówisz że nic go nie tknie w pokoju-to życzę powodzenia. W sumie fajny wieszak na kurtki musi z niego być :D
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Marcek » 19 sie 2009, o 15:08

Gratuluję pomysłu i... odwagi :) Już sobie wyobrażam co by było, gdybym ja przyniósł do domu jakikolwiek pojazd :F
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Danio » 19 sie 2009, o 15:15

Gratuluje wytrwałości, ja na pewno nawet jednego charta nie doprowadził bym do takiego stanu.
Avatar użytkownika
Danio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1586
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 21:01
Lokalizacja: Pruchna
Pochwały: 3
Pojazdy: WSK 125 / Fiat 126p

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 452 gości