Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 22 kwi 2018, o 14:29

Ahoj Panie i Panowie!
Jak to tradycyjnie bywa raz do roku wypada coś naskrobać ;)
Na początek - z przykrością muszę pozbyć się Żuka :( Po prostu nie mam na niego czasu, od roku praktycznie stoi. Stracił hamulce, a nie mam czasu, żeby się nim porządnie zająć. Poza tym garaż będzie w nieodległej przyszłości potrzebny na coś, czym można coś porobić w polu czy skosić trawę ;) Bo "papajka" jest zbyt mała ;)
Poza tym Kangoo jest po blacharce, było gorzej, niż myślałem, ale blacharz dał rady! Autko jest warte, żeby w nie inwestować.
Matizem czasem śmigam ja, czasem Małżonka. Autko ma nieco zgnite drzwi, poza tym nic złego się nie dzieje. Regularna konserwacja po wymianie progów chyba się sprawdza :)
W obydwóch samochodach przeszedłem na syntetyk (Valvoline MaxLife), w Matizie w zeszłym roku (145kkm), w Kangurze niedawno (220kkm) i nie potwierdzam teorii o rozszczelnieniu silnika. W Matizie od wymiany do wymiany ubyło od maksimum do połowy na wskaźniku (mały wyciek), Kangur na razie poziom bez zmian.
Kingway dalej jeździ, tylko prędkości nie pokazuje, bo się ślimak rozsypał ;)
No i do gromadki zawitał Wagant :)
A Komary kiedyś przyprowadzę od rodziców :) Kiedyś...
No i specjalnie dla Dieludolfsa ;) Tico dzielnie pokonuje kilometry, stan blacharski się nie pogarsza :) Autko dostało na zimę nowy akumulator i nie było opcji, żeby nie odpalił.
Na koniec kilka tradycyjnych zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 kwi 2018, o 14:29

Pani Kontekstowa
 

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Stachu.G » 22 kwi 2018, o 15:33

Przeszedłeś z mineralnego na pełen syntetyk?
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 22 kwi 2018, o 17:38

W Matizie przed kupnem był wlany Lotos mineralny, co było wcześniej nie wiem. Po kupnie zrobiłem płukankę i przez 2 lata lałem półsyntetyk, w ubiegłym roku syntetyk. W Kangoo był Elf 10w40, po płukance również zmieniłem na syntetyk.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Romecik2t » 26 kwi 2018, o 14:49

Marcek, Fajnie, ze jeszcze zyjesz i obowiazki Cie nie przerosly :mrgreen:
Dobrze sie oglos to Zuka ktos wezmie, szkoda zlomowac takiego klasyka jak nie jest w zlym stanie.
Marcek napisał(a):Bo "papajka" jest zbyt mała


To ile masz pola ze za mala? xD
Jak nie bierze oleju to tylko syntetyk i musi byc ok :yes:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez dieludolfs » 26 kwi 2018, o 14:55

Marcek, musisz dobrze dbać o swoje pojazdy, skoro wszystkie są w dobrej kondycji do dnia dzisiejszego :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 27 kwi 2018, o 20:55

Czy ja wiem? Od strony mechanicznej raczej tak, oleje, filtry, wszystkie usterki typu luzy w zawieszeniu robię na bieżąco. A o wygląd dbam tak sobie ;) Umyję raz na miesiąc, co 2-gie mycie wosk, odkurzanie i to tyle :D
Żeby nie było tak kolorowo, to Kangur przestał odpalać na ciepłym. Wyczyściłem czujnik położenia wału i na razie pomogło. Przy okazji kupiłem kabel do diagnostyki, bo 50 zł za podłączenie i skasowanie błędów nie będę płacił.
A Żuk pojechał na złom :( Nikt go nie chciał kupić. Właściciel szrotu ma hopla na punkcie starych aut, więc jest nadzieja, że nie będziemy się golić Żuczkiem ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 25 maja 2018, o 15:00

"Nadejszła wiekopomna chwila" ;) Przywiozłem sobie na koniec urlopu od rodziców Komarki. 2350 o dziwo nawet daje oznaki życia, 232 niestety nie, ale nie dziwota, skoro gaźnik lata luźno na króćcu ;) Więcej informacji pewnie wieczorem :D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 25 maja 2018, o 22:51

Kurcze, micha się cieszy jak dziecku na widok czekolady ;) Zamiast dalej kleić styropian w garażu, zajmowałem się "bzykami". I udało mi się uruchomić 232-kę :) Chociaż uruchomić to za duże słowo. Zdjąłem koło magnesowe, umyłem i przedmuchałem zapłon, pokładałem i ustawiłem. Gaźnik niestety ma pęknięte mocowanie, więc nie da się go przykręcić. Ale prowizorycznie uszczelniony, po podlaniu paliwa pod świecę "zagadał", chwilę pochodził i zgasł. Jutro spróbuję poratować gaźnik, a jak się nie uda, to zostaje przekładka na GM12F. Chyba, że ktoś z Was ma na zbyciu G12 za normalne pieniądze.
2350-ka miała coś słabą iskrę. Ale nic dziwnego, jak przerywacz rozpadł mi się w rękach. Ale powoli jakoś to wszystko ogarnę.
Generalnie mopliki są zakurzone, jest przy nich sporo roboty.
Na 232-kę plan jest prosty - uruchomienie, rozbiórka, porządne malowanie, chromy i niedzielne przejażdżki.
Co do 2350 biję się z myślami. Z jednej strony ciągnie mnie do oryginału, a z drugiej - czy dla niego nie jest oryginałem ta znana niektórym z Was wersja? On taki przerobiony był u mnie niemal od zawsze. Teraz nie jest mi potrzebny do codziennej jazdy, ale takie dodatki jak kufer czy kierunki przypominają mi czasy, kiedy byłem piękny i młody ;)
Na koniec zdjęcia zrobione tuż po wyjęciu z auta i wstawieniu do garażu (udało się tuż przed ulewą ;)).
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 24 lis 2018, o 23:05

No i znów piszemy ;)
Kangurek dostał koleżankę, przyczepkę Tema, DMC zmniejszone do 500 kg.
Wcześniej nie jeździłem z przyczepką, ale jestem miło zaskoczony. Nawet mocarny silnik 1,2 od biedy wystarczy :F
Swoją drogą, że jej zbytnio nie przeładowuję ;) Ale ogrodzenie przewiozła, kamienie i piasek też, w ogóle wreszcie nie mam syfu w aucie, bo nawet jadąc po 2 worki cementu ją zapinam :)
Na jesień w obydwóch samochodach zrobiłem profilaktyczną konserwację, zarówno w Matizie (nie licząc drzwi), jak i w Kangurze korozji brak :)
Skuter zaliczył zatkanie gaźnika, po czyszczeniu coś ciężko go ustawić, ale ciągle próbuję.
Tico mimo, że wydawał się w miarę OK, chyba zakończy żywot :(
Na ostatnim przeglądzie okazało się, że pod spodem nie jest różowo. Ojciec nie bardzo chce go robić, raczej poszuka czegoś innego. Ale jeszcze jest prawie rok na decyzję.
W najbliższych dniach Matiza czeka przegląd, więc z tej okazji zrobiłem ręczny, gumy stabilizatora i łożyska z tyłu.
Kupiłem sobie najazdy z podnośnikiem, dużo łatwiej grzebać coś przy samochodzie. Myślałem o kanale, ale wodę mam wysoko, boję się, że będzie podchodzić.
Generalnie to tyle, bez zdjęć, ale jak będzie pogoda, to postaram się nadrobić :)
Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez dieludolfs » 25 lis 2018, o 00:34

Niestety coraz więcej Tico kończy ostatnio swój żywot w taki sposób. Jak tak dalej pójdzie to w niedługim czasie zostaną one rzadko spotykanymi youngtimerami na naszych drogach :D
Liczę na jakieś zdjęcia, szczególnie familii Daewoo i jednośladów z rodziny ZZR :yes:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 25 lis 2018, o 00:46

Oryginalny "koreańczyk" (nie Daewoo-FSO) to już youngtimer.
Jak o mnie chodzi, to chętnie przygarnąłbym Tikacza do siebie i powoli robił, ale po pierwsze nie mam miejsca, a po drugie Małżonka nie byłaby zachwycona ładowaniem kasy w kolejne jeździdło :F
Gdyby dało się czasowo wyrejestrować i nie płacić OC, to co innego.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez dieludolfs » 25 lis 2018, o 01:19

Marcek napisał(a):Oryginalny "koreańczyk" (nie Daewoo-FSO) to już youngtimer.


Pacior ze Złośnika ostatnio dorwał takiego PM'a, Złomnik nagrał nawet o nim wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=9GegL-jGBFo

Sporo nieprawdziwych informacji, ale i tak film warty obejrzenia :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Stachu.G » 25 lis 2018, o 11:34

Ile taki najazd z podnośnikiem? Jak byś mógł to podrzuć zdjęcie.
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 25 lis 2018, o 20:58

dieludolfs napisał(a):Pacior ze Złośnika ostatnio dorwał takiego PM'a

O widzisz, a myślałem, że Złośnik padł, kupę czasu tam nie wchodziłem.
Złomnik to jedna z niewielu pozycji obowiązkowych na YT :) Film z Tikaczem widziałem. Może i było w nim trochę nie do końca prawdziwych informacji, ale to przecież nie był test, raczej luźny opis.
Stachu.G napisał(a):Ile taki najazd z podnośnikiem? Jak byś mógł to podrzuć zdjęcie.

Mi się akurat dość udało, bo trafiłem na promocję, płaciłem niecałe 4 stówki.
Wygląda to tak:
https://allegro.pl/najazd-podjazd-rampa ... 47672.html
Aukcja przypadkowa, akurat dość droga.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez igrek97 » 26 lis 2018, o 14:40

fajna sprawa takie najazdy
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 156 gości

cron