Mój nowy motorek: Haotian - Thunder 50cc

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Postprzez Marcek » 8 maja 2008, o 19:51

Dokładnie o to mi chodziło - gdyby wymieniał sam, mógłby wlać coś markowego, a na przeglądzie mogą nalać co tańsze, żeby mieć jak największy zysk.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 maja 2008, o 19:51

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Wojteeek » 8 maja 2008, o 19:51

Eee. Takie coś to góra 1-2 popołudnia roboty.
W sumie też bym posiadając wcześniej rometa ( czyt. mając jakieś obycie techniczne w tych sprawach ) samemu go serwisował.
I za zaoszczędzoną kaskę mógłbym nawet wlać mu ten olej za 72zł czy nawet za 100 złotych :)

Artur4567 napisał(a):
sutek14 napisał(a):*A tak poza tym bym takiego czegoś nie kupił za żadne skarby.

Bo się nie znasz, dlatego tak mówisz. :shock:

Tu do znania nic nie ma.
On tylko wyraził swoją opinie o sprzętach tej klasy.
Ja się nie znam ale wiem już tyle, że jakbym kupował to brałym japończyka/włocha, nawet używkę.
Wojteeek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2059
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:23

Postprzez Konik » 8 maja 2008, o 19:55

Nie oszukujmy się, po prostu masz chińczyka, może dobry, może nie, ja nie powiem jaki jest bo to nie moje.
Swir napisał(a):że jakbym kupował to brałym japończyka/włocha, nawet używkę.

Ja bym zrobił to samo, wole kupić coś sprawdzonego :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Postprzez Artur » 8 maja 2008, o 19:58

I mam jeszcze rometa. :). Chodzi o to, żeby przez ten pierwszy przegląd przejść, bo potem to można do 1600 km jejżdzić, a z kasą u mnie krucho i tylko o to chodzi. :D
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez sutek » 8 maja 2008, o 20:27

Artur4567 napisał(a):Bo się nie znasz, dlatego tak mówisz. :shock:



Tutaj świadczy to o tym że jesteś bezmyślny. Powiedz mechanikowi z zawodem 17 lat na przykład żeby kupił Daewoo Tico. A ono np. mu się nie podoba. I nie kupi go z powodu bo jest brzydkie. A ty mu powiesz że sie nie zna? Jesteś dziecinny. Wcale nie powiedziałem że Twój skuter to jakiś badziew co po 5 km sie rozleci. Wcale Cię nie wyzywałem że się nie znasz. Tylko po prostu mi się tego typu skutery i każde inne (nowe) nie podobaja. A nie będę pisał już że to g*wno itp. ponieważ już było tyle tematów że nie warto a jeszcze by była kłótnia.
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Marcek » 9 maja 2008, o 12:37

sutek14 napisał(a):Powiedz mechanikowi z zawodem 17 lat na przykład żeby kupił Daewoo Tico. A ono np. mu się nie podoba. I nie kupi go z powodu bo jest brzydkie.

Ekhm... Uważaj co piszesz :D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Marek » 9 maja 2008, o 12:44

że jakbym kupował to brałym japończyka/włocha, nawet używkę.
only Yamaha Aerox
Marcek a wiesz zapewne ze Tico jest warunkowo dopuszczone do jazdy w Polsce :) to ze wzgledu na sztywna kolumne kierownicy dlatego mi sie nie widzi
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Postprzez Marcek » 9 maja 2008, o 13:00

maras52 napisał(a):Marcek a wiesz zapewne ze Tico jest warunkowo dopuszczone do jazdy w Polsce

Było w momencie rozpoczęcia sprzedaży (dotyczy pierwszych egzemplarzy).

maras52 napisał(a):to ze wzgledu na sztywna kolumne kierownicy

Jednak w zdecydowanej większości egzemplarzy jest łamana (o czym świadczą obrazki w książkach obsługowych i wypowiedzi użytkowników, którzy wymieniali czy wyciągali kolumnę). Moja teoria jest taka, że to właśnie pierwsze sprowadzane egzemplarze miały sztywną kolumnę.
Kiedyś zresztą przeczytałem także w pewnej gazecie motoryzacyjnej, że Tico nie ma łamanej kolumny kierownicy - przeciętna osoba, która interesuje się motoryzacją nie musi o tym wiedzieć, ale redaktorek uważany za eksperta nie powinien pisać takich bzdur.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Marek » 9 maja 2008, o 13:03

aaa chyba ze tak niewie z niewieloma Ticami mialem stycznosc a doglebniej sie tylko przygladlem wlasnie jednemu z pierwszych (jak mu blacharke robilismy z kumplem)

W takim razie zwracam honor :yes:
Zdravim =MRS=
Pro-Mastah Weteran
Elektronika, elektryka, mechanika pojazdowa i użytkowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marek
*supporting
*supporting
 
Posty: 2179
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 00:32
Lokalizacja: Oberschlesien - Ratibor
Pojazdy: In Comming >> MT SM XX

Postprzez Marcek » 9 maja 2008, o 13:24

maras52 napisał(a):jak mu blacharke robilismy z kumple

A było do czego spawać? (bo rozumiem, że naprawa polegała na wycinaniu fragmentów karoserii i wkładaniu nowych - jeśli było inaczej, to napisz). Jak się Tico zacznie rozsypywać, to z reguły taniej jest kupić używane elementy i zastąpić skorodowane (blacha jest tak cienka, że albo wypalisz dziurę, albo tak skorodowana, że w ogóle nie ma do czego spawać :D)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez sutek » 9 maja 2008, o 13:58

Marcek napisał(a):
sutek14 napisał(a):Powiedz mechanikowi z zawodem 17 lat na przykład żeby kupił Daewoo Tico. A ono np. mu się nie podoba. I nie kupi go z powodu bo jest brzydkie.

Ekhm... Uważaj co piszesz :D



Źle mnie zrozumiałeś. Nie mówię że Tico jest złe, tylko że nie wmówisz np. dobremu mechanikowi żeby kupił auto Tico. A on na to że nie kupi bo mu się nie podoba z zewnątrz. A ktoś mu zakłada że się nie zna. Dla mnie tak jak napisałem jest to żałosne. :wink:
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Marcek » 9 maja 2008, o 15:55

sutek14 napisał(a):Źle mnie zrozumiałeś.

Dobrze Cię zrozumiałem - mój post to był żart, zresztą świadczy o tym odpowiedni emotek na końcu ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez sutek » 9 maja 2008, o 19:40

Marcek napisał(a):mój post to był żart, zresztą świadczy o tym odpowiedni emotek na końcu ;)



Ok nie ma problemu. ;) Koniec OT.
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Artur » 9 maja 2008, o 20:03

Nie, Tico nie jest takim złym samochodem, mechanicy mówią, że te samochody mają bardzo bezawaryjny i dobry silnik, a to w końcu w samochodzie jest najważniejsze. :). Może teraz to nie, ale te samochody w Polsce miały swój czas i z niego skorzystały, a wiadomo, że nie są to tak dobre samochody jak np. Fordy, ale na początku lat 90 nie było tak dobrego dostępu do motoryzacji, więc sprzedawały się też w Polsce, Tico, cinqecento, matizy czy maluchy. :)
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Marcek » 9 maja 2008, o 20:17

Artur4567 napisał(a):że te samochody mają bardzo bezawaryjny i dobry silnik, a to w końcu w samochodzie jest najważniejsze.

O silniku to prawda, jednak zaniedbane egzemplarze mają spory problem z korozją, a jak wiadomo naprawy blacharskie do tanich nie należą. Podejrzewam, że gdyby nie to, że konstruktorzy zaoszczędzili na ocynku, byłoby dużo lepiej. No, ale może kończmy ten OT. W końcu to temat o Twoim skuterze, a ja zacząłem o Tico ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 485 gości

cron