Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 30 wrz 2014, o 11:30

Witam wszystkich forumowiczów, od pewnego czasu mam wielki dylemat i chciałbym się poradzić osób bardziej doświadczonych ode mnie. Mianowicie posiadam motocykl Benzer Yankee z pojemnością fabryczną 50ccm zazwyczaj jeżdżę z kimś i motor dusi się strasznie nawet w jeździe pod wiatr są przypadki dość częste, że nawet jeżdżąc samemu motor ma mało mocy by np podjechać pod górkę. Nie dysponuję dużym budżetem pieniędzy, aby pozwolić sobie na coś mocniejszego i wiele droższego dlatego zastanawiam się nad zamontowaniem tego oto kompletu części które moim zdaniem poprawią komfort jazdy: http://allegro.pl/cylinder-z-glowica-kp ... 10328.html Ale czy motor to wytrzyma? Jestem osobą która spokojnie, ale chce czerpać większy komfort z jazdy za dość wyregulowaną cenę. Moje obawy są uzasadnione jeśli chodzi o silnik, wał (podobno pęka, ale można go raczej wymienić na jakiś lepszy), spalanie. Jak to będzie wyglądać? Dziękuje za poświecenie uwagi i pozdrawiam serdecznie. :)
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 wrz 2014, o 11:30

Pani Kontekstowa
 

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Tomek » 30 wrz 2014, o 20:11

Do tego zestawu musisz zmienić wał korbowy bo skok tłoka jest inny. Do tego dojdzie łańcuszek, szpilki i inne drobnostki. Całość spokojnie zamkniesz w 300-350zł.
Do spokojnej jazdy po mieście polecam kpl 72cc (w ogłoszeniach często nazywają 70, 80). Spokojnie rozwiniesz tym ponad 70km/h, spalanie średnie nawet poniżej 2l/100 przy spokojnej jeździe. Potrzebowałbyś zestawu w identycznym składzie, jedynie do pojemności 72. Tłok ma średnicę 47mm o ile dobrze pamiętam.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 2 paź 2014, o 11:07

Rozumiem, a z jazda we dwóch powiedzmy, że ważę 75kg a druga osoba z 65kg, problem takiego "muła" zniknie? Bo jak na dziś dzień z kimś rozwijam prędkość z 40 max chyba.
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Tomek » 2 paź 2014, o 16:23

Bardzo fajny i ekonomiczny zestaw na miasto. Trasy da się na nim robić przy odrobinie samozaparcia. Miałem enduro z tym silnikiem, zdarzało mi się robić nim po 200km solo i muszę przyznać, że prędkość jest wystarczająca do spokojnego zwiedzania bocznych dróg. Znam parę osób które na GB Streetach czy Kingwayach Nakedach (których wygoda w porównaniu z moim to niebo a ziemia :D ) jeździły jeszcze dalej.
Ważę w ubraniu i kasku blisko 100 kilo, brat waży jakieś 65, do tego było trochę bagażu. Silnik 72cc, trasa 250km i silnik dał radę. Miałem parę ostrych górek i pod niektóre wjeżdżałem na 2 biegu, poza tym naprawdę nieźle mi się wtedy jechało.
Jeździłem na zestawie 72 od początku, zrobiłem może 18 tysięcy i taka realna prędkość przelotowa do utrzymania na dłuższym dystansie to 65km/h. Mówię tu o soft enduro, masz nakeda i napewno pozycja jest bardziej aerodynamiczna, prędkość może być wyższa. Max w granicach 80km/h, w porywach do 90 z niezłej górki i braku wiatru.

Naprawdę polecam. Motorek jakoś już jedzie, a jednocześnie nie musisz rozpoławiać silnika do zmiany pojemności. Potrzebujesz jedynie głowicy, cylindra z tłokiem i uszczelek.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 4 paź 2014, o 00:50

Bardzo dziękuje za odpowiedź, zdecydowałem się nad zakupem tego zestawu o którym mowa, nie wiem czy moduł zmieniać na "odblokowany"? Bo w sumie na jałowym wyciska mi ponad 6k obrotów więc raczej zablokowany nie jest chyba, że się mylę. Aktualnie mam trochę wydatków i parę groszy trzeba dozbierać gdy już wszystko skręcę dam znać jak motor się sprawuje. Co do kwestii docierania...
1. To nie mogę odrazu dawać w manetkę?
2. Jak to jest z wymianą oleju na docieraniu?
Jeśli to jest jakiś duplikat pytania zawartego już na forum to proszę wybaczyć
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Romecik2t » 4 paź 2014, o 00:58

1. Jeździj normalnie, jedynie na zimnym mu nie dawaj po obrotach, pilnuj żeby się nie przegrzał przy pierwszych kilometrach.
2. Po pierwszych 30-50km potem po 1000km a potem to już z raz na sezon czy co ile tam się wymienia w tych chińczykach ;)

Jeśli na jałowym kreci nie więcej niż lekko ponad 6k rpm to moduł na bank zablokowany lub coś jest nie tak.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 4 paź 2014, o 11:34

Tak się zastanawiam właśnie, idzie zima czy to ma sens? Uważam, że to będzie trochę zła decyzja bo raczej w zimę nie będę jeździć, ew. Bardzo powoli na niskich obrotach. Co o tym sądzicie? Lepiej wstrzymać się do wiosny? :)
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Romecik2t » 4 paź 2014, o 12:36

Jakbyś się sprężył to jeszcze byś dotarł, ale jeśli nie masz czasu to tak jak mówisz, poczekaj do wiosny, jazda na wolnych obrotach to nie najlepszy pomysł na docieranie.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Tomek » 4 paź 2014, o 15:34

Teraz jest świetna pora na docieranie, jest dość chłodno i można rzadziej robić przerwy.
Romecik2t, 1 TAK. 2 nie bardzo :D Olej po 50km ok. Zawsze tak zalecam. Dorzuciłbym jeszcze wymianę po ok 300km bo jednak to chińczyk i tych opiłków może trochę być. Później tysiąc, a dalej co 2-3 tysiące. Chociaż tego oleju wchodzi chyba 700ml, więc możesz zmieniać częściej, to nie jest duży koszt.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Romecik2t » 4 paź 2014, o 17:17

Tomek, Zgodzę się :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 13 paź 2014, o 13:12

Witam po długiej przerwie, niestety ale nie miałem możliwości się wcześniej odezwać, zdecydowałem się na zestaw http://allegro.pl/cylinder-glowica-72-t ... 73613.html . Ale czy to jest zestaw zeliwny czy moze aluminium z nicasilem? Nawiązuje do 2 wypowiedzi użytkownika Wombat http://www.skuterowo.com/forums/topic/b ... docieranie "zestawy alu z nicasilem docierasz 200-300km a żeliwne 800-1000km."
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez Tomciosz » 13 paź 2014, o 16:11

Żeliwo raczej.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 13 paź 2014, o 16:19

A czy na docieraniu silnika można jeździć od czasu do czasu z druga osobą z tyłu?
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 13 paź 2014, o 16:19

A czy na docieraniu silnika można jeździć od czasu do czasu z druga osobą z tyłu?
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Benzer Yankee 50 na 125? Czy warto..

Postprzez removillk » 13 paź 2014, o 16:19

A czy na docieraniu silnika można jeździć od czasu do czasu z druga osobą z tyłu?
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
Avatar użytkownika
removillk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 18:19
Lokalizacja: Głogów
Pojazdy: Benzer Yankee

Następna strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości