Tlumik szmerow ssania

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Tlumik szmerow ssania

Postprzez Dawid_56 » 1 maja 2010, o 18:13

Mam ramę z komara dostosowaną do silnika s38le posiadam silnik 023 więc ta obudowa filtra powinna mi wejść.
Co by to zmieniło jak bym dal tę obudowe??
Kiedy komar bedzię ciszej chodzil na tej gumie czy na tej obudowie?

[ Dodano: 01 Maj 2010, 18:18 ]

PS: chodzi mi o tlumik szmerow ssania taki jak w ogarze 205
Dawid_56
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 22:10
Lokalizacja: Olza

Tlumik szmerow ssania

Postprzez Pani Kontekstowa » 1 maja 2010, o 18:13

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Hubertt » 8 maja 2010, o 20:46

ciszej
Avatar użytkownika
Hubertt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 707
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 18:24
Lokalizacja: Brzozów

Postprzez alus » 4 cze 2010, o 15:25

Dawid_56 napisał(a):Co by to zmieniło jak bym dal tę obudowe??
Kiedy komar bedzię ciszej chodzil na tej gumie czy na tej obudowie?

jedno i drugie pelni ta sama role filtruje powietrze. Wg. mnie do rometa lepsza jest puszka (obudowa) . No ale to moje wrazenia w porownaniu do kadeta i komara (lecz tamte byly w srednim stanie a moj full zmd w stanie wrecz idealnym wiec to tez moglo odgrywac role w głośności ;) )
@@% Super MotO.

Motór

Miewam chwile zwątpienia aż do pierwszego odpalenia.
Avatar użytkownika
alus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 01:46
Lokalizacja: Myszków (śląsk)

Postprzez Mariusz » 4 cze 2010, o 15:47

no raczej w tej puszce nie chodzi o filtrowanie, to jest taki typowy airbox-wycisza i nieco poprawia przepływ powietrza jeśli jest na prawdę dobrze dobrany.

zasadniczo różniły się tym że w komarze guma prowadząca do rury podsiodłowej sprawiała że komar pobierał powietrze właśnie spod siedzenia-pewnie mniej wilgotne i pewnie czyściejsze. W puszce rometowskiej nie mamy tego efektu, ale ma znowu większą pojemność. Szczerze? brak mi wiarygodnych informacji na temat przewagi jednego nad drugim.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez irek_02gf » 4 cze 2010, o 19:18

Ja nie jeżdże na gumie/puszce bo muli i świece czarne. Latam bez :yes: Ma "rasowy" dźwięk i fajnie wkręca się w obroty :D

[ Dodano: 29-06-09GMT19:04 ]

Oczywiście w 2352.

Dawid_56 napisał(a):Mam ramę z komara dostosowaną do silnika s38le posiadam silnik 023

To masz 2352 zrobione tak jak ja :F Puszka pasuje.
irek_02gf
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 18:34
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Starter » 12 cze 2010, o 08:14

ta puszka i ten "lejek" są po to aby gaźnik mógł dawkować w prawidłowy sposób paliwo do cylindra niezależnie od prędkości pojazdu, dokładniej chodzi o to że przy większych prędkościach powietrze jest w pewien sposób "wysysane" z gaźnika i stąd romety lubiły gasnąć przy zjeżdżaniu z sporej górki na luzie, po prostu obroty spadały i gasł, kształt puszki i to że "lejek" "szedł" do siedzenia zapobiegały temu...
Avatar użytkownika
Starter
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 gru 2008, o 19:52
Lokalizacja: Siemianowice


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 370 gości