Wypełnianie wału

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Wypełnianie wału

Postprzez Kfas » 5 lis 2011, o 11:29

Witam! czy zajmował się ktoś wypełnianiem wału od wsk lub czegoś innego? chodzi mi głównie o użycie żywicy lub czegoś podobnego by wypełnić "połówki" wału i pozbyć się zarazem tych blach.
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Wypełnianie wału

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lis 2011, o 11:29

Pani Kontekstowa
 

Wypełnianie wału

Postprzez sebasuper » 5 lis 2011, o 12:41

Nie bawiłem się w to ale skuteczne są drewniane kołki, klejone na żywice i do tego wkręty. Wiatrak tak radził.
Avatar użytkownika
sebasuper
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 20:39
Lokalizacja: Kamienna Góra
Pochwały: 1
Pojazdy: Ogar 205

Wypełnianie wału

Postprzez Kfas » 5 lis 2011, o 13:18

chce to zalać czymś co jak żywica sama bedzie miało najmniejszą mase... wkrety i wszystko dojdzie i i sie okaze że lepiej było by uszczelnić blachy... myśłałem nad czymś żeby to zalać...jeśli ktoś gdzieś ma jakąś stronke gdzie jest opisane jak wypełnić wał to prosze :P
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Wypełnianie wału

Postprzez Romecik2t » 5 lis 2011, o 13:59

Tu masz opisane do rometa ale to chyba podobnie będzie, jest w punkcie "WAŁ" i tam jest opisane.

http://www.polmot.skip.pl/index.php?mod ... view&id=46

A zalać możesz żywicą epodyksową czy jakoś tak i powinno być dobrze.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Wypełnianie wału

Postprzez Kfas » 5 lis 2011, o 14:23

właśnie to mnie zastanawia czy ona wytrzyma... bo wtedy ona się tylko tak przyklei...moze jakieś porady jak ją zabezpieczyć przed wypadnieciem z połówki? i czy nie rozpadnie się na kawałki :P
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Wypełnianie wału

Postprzez Tomek » 5 lis 2011, o 14:27

właśnie po to jest ten pierścień dookoła przeciwwagi, żeby siłą odśrodkową nie oderwało wypełnienia.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wypełnianie wału

Postprzez Kfas » 5 lis 2011, o 14:35

I tu jesteś w błędzie... ja chcę wypełnić wał od wsk 125 a jeśłi nie wiesz jak wygląda wał od wsk to foto ponieżej
Obrazek
strzałka właśnie pokazuje blachę boczną której chce się pozbyć a połówkę wypełnić czymś.
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Wypełnianie wału

Postprzez Tomek » 5 lis 2011, o 14:52

wiem,że są blachy :) Można spróbować jakoś "schropowacić" powierzchnię wału i wtedy nałożyć żywicę.

Właśnie tak wyczytałem
Wał
Wał silnika 125 posiada boczne blachy, które zasłaniają puste miejsca w kołach wału. Oddając wał do regeneracji należy poprosić mechanika o dodatkowe uszczelnienie blach (np. silikonem) Nie radzę wykonywać tego samemu, gdyż samodzielne zaklepywanie blach może skrzywić wał.

http://www.polmot.skip.pl/index.php?mod ... view&id=11

nawet tam piszą, że zasłonić blachami, a nie czymś innym, więc coś w tym jest.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wypełnianie wału

Postprzez Kfas » 5 lis 2011, o 15:08

a z tego co zacytowałeś ja wnioskuje że tam pisze o tym żeby przy regeneracji poprosić mechanika o uszczelnienie tych blach bo semamu można skrzywić wał... a nie pisze tam nigdzie że nie można wypełnić czymś innym... kwestia tylko jak to zabezpieczyć przed wypadnieciem. lub jeszcze jeden sposób ... wał po regeneracji nawiercić mały otworek przez który wypełnić te połówki silikonem... co o tym myślicie ?
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Wypełnianie wału

Postprzez Konrad » 5 lis 2011, o 15:26

Nie wiem jaki sens widzisz w wypełnianiu tej przestrzeni pod blachami. Jeżeli blachy są uszczelnione i pewnie osadzone to przestrzeń pod nimi nie ma żadnego wpływu na działanie silnika ponieważ nie bierze udziału w napełnianiu cylindra. Gdybyś wypełnił wał dodasz mu tylko zbędną masę.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Wypełnianie wału

Postprzez Kfas » 5 lis 2011, o 15:29

No właśnie nie jestem pewny co do uszczelnienia tych blach... i głównie chciałem się ich pozbyć wypełniając połówki czymś co nie zwiększyło by masy wału z przed usunięcia z niego blach :P
Myśłałem nad żywicą tylko pozostaje kwestia jak zabezpieczyć to przed wypadnieciem .
Ostatnio edytowano 5 lis 2011, o 15:29 przez Kfas, łącznie edytowano 1 raz
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Wypełnianie wału

Postprzez Tomek » 5 lis 2011, o 15:29

ale teraz to nie rozumiem. Jeżeli masz blachy, to przecież nie trzeba już wypełniać, wystarczy, że będą trzymać szczelność.
Moim zdaniem silikon nie da rady, bo jest dość elastyczny i może się odkształcać, w końcu obroty są dość spore.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wypełnianie wału

Postprzez igrek97 » 5 lis 2011, o 15:42

Ja miałem wyrwaną tą blachę, i mi tak przyspawali ją przy regeneracji że tymi smarkami mi połówki darło...
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Wypełnianie wału

Postprzez Kfas » 5 lis 2011, o 17:15

Wlasnie u mnie jedna blacha tez jest luzem co do szczelnosci drugiej mam watpliwosci... I zeby kazdy mnie zrozumial... Chce sie pozbyc tych blach nie chce nic spawac chce po wywaleniu blach zalac te polowki tak by to wszystko nie odpadlo i by nie zwiekszyc masy walu.
Kfas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:18
Pochwały: 1

Re: Wypełnianie wału

Postprzez kozichwost » 5 lis 2011, o 18:47

nawierć blachy w kilku miejscach wiertłem np. 4mm a żywicę wlej strzykawką. Blwch nie usuwaj. Ciekawe jak w temperaturze i benzynie radzi sobie pianka poliuretanowa
kozichwost
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 sie 2011, o 17:05
Pojazdy: 2328, 2361

Następna strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 307 gości