Polerowanie korobowodu

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Postprzez ronio » 6 lip 2007, o 12:10

Ok nie ma sprawy, jest to bardzo proste
1.Jak już mamy wyjety wał najlepiej jestzdjac tlok w celu lepszego dojscia
2.Czyscimy wszystko aby odltluscic
3.Bierzemy pilnik, na początek wystarczy w celu wyrownania z grubsza
4.Bierzemy papier scierny ja mialem papiery 600 i 800 na mokro, najpierw uzylem 600 pozniej 800, numery na korbowodzie trzeba calkowicie zetrzec zeby powierzchnia byla idealnie rowna
5. Na koniec polerujemy pasta polerską. Znalazłem fotki jak wygladal korbowd przed i po polerce, niestety po polerco slabo wygladają fotki, flesz poprostu odbijał sie :P przed:

Obrazek

po:Obrazek
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 lip 2007, o 12:10

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 6 lip 2007, o 15:46

a nie rozbijałeś wału? i na pewno nie znalazły soę żadne drobinki papieru w łożysku :> ? nawet gdy się podczas piłowania trzyma wał korbowodem w dół, to i tak pył który się unosi w powietrzu może trafić do łożyska. no a pył z sześćsetki czy osiemsetki jest chyba jednym z najlepszych środków matujących, zacierających łożyska. jak jeździsz już na nim, to gratuluję farta, a jeśli nei to radzę to dokładnie przeczyścić.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Jakub Knight » 6 lip 2007, o 16:12

Można to przedmuchac spreżarka?
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Mariusz » 6 lip 2007, o 16:52

oj nie wiem, można spróbować jeśli się nie chce rozbierać wału, można też spróbować go wypłukać i poruszać delikatnie, ale 100% pewność że się nic nie zatrze można mieć dopiero wtedy gdy takie coś się robi przy rozbitym wale i polerując korbowód poza wałem.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez ronio » 6 lip 2007, o 17:31

Pył z tego papieru nie unosi sie w powietrzu, jak jest ciagle w wodzie to i zostaje a tam gdzie jest lozysko dobrze okrecilem szmatą nie bylo najmniejszej mozliwosci zeby mi tam powpadaly smieci
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 160 gości