Silnik wsk 125 w ogarze 205

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Postprzez Conqeror » 24 mar 2007, o 10:40

Jak widzicie rama została ucięta i przespawana neico niżej . Napewno trzeba by było tą rure pod bakiem też wzmocnić . Wchacz tylny , pozmeinaić tulejki . I tu amory np: od MZ , WSK . I jak widać trzeba by było koło przemienić.
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 mar 2007, o 10:40

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Rafał-14 » 24 mar 2007, o 11:09

sutek14 napisał(a):ja bym tego raczej nie radził robic jak już chcesz mień szybki motór to kup sobie tą wsk bo będziesz miał pewność że sie nie rozleci. :D a do ogarka mozesz kupić silnik i zobić na orginała :D :D

Ale jak ja mam silnik od wsk i rame od ogara a nie ma całej wsk
Rafał-14
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 15:35

Postprzez Alonzo » 24 mar 2007, o 11:18

no to wsadzaj silnik, dajemy ci duzo rad, glownie chodzi o to zeby wzmocnic rame zeby sie nie polamala :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 24 mar 2007, o 11:58

musiał byś obspawać ramę na wszystkich łączeniach, może jeszcze jakąś rureczkę dodać, no i jak nie masz silnika rometa tylko samą ramę-to zrób na stałe mocowanie do silnika WSK. na pewno będzie mocniejsze jak dasz nowe "uszy", aniżeli jakąś przejściówkę. musisz też pamiętać o mocowaniu pod cylindrem-tam musisz od góry puścić rurkę/pręt/blachę, a jak chcesz poeksperymentować to nikt ci nie broni zrobić nawet taiego zakola z ramy jak w oryginale, ale to masa roboty by była.

ja widziałem gokarda z silnikiem WSK, nawet dwa. jeden mojego kolegi to widziałem, taki ciężki i z niektórymi podzespołami od malucha, przełożenie miał takie że jechał max 6 dych, ale palił gumę skubany...
drugiego gokarda nie tylko widziałem, ale nawet jechałem :). był to taki niski, typowy, mały gokard (ten twór kolegi to raczej buggy, bo był duży, ciężki, i wysoki, ale tez to gokardem nazywał). ten gokard był jakiegoś obwoźnego bolka, a jechałem nim (i to nawet za friko), bo u ciotki był odpust, ja na niego pojechałem, to i ten facet. tak się złożyło że ciocia miała łąkę tuż obok remizy, dla gościa miejsce idealne, więc przyszedł z propozycją do cioci. cena wynajmu to były darmowe przejazdy dla mnie i dla kuzyna. tak więc sobie pohasałem, i powiem szczerze że kopciura to to miało ładnego, targało ostro, i całkiem szybko mimo że jeździłem na jedynce i dwójce tylko. jeśli ktoś jest zdecydowany-polecam. jak się nie przesadzi z wagą to to może być na prawdę mocny i szybki pojazd.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Komarcio » 24 mar 2007, o 12:07

moj kumpel ma gokarta z silnikiem wsk. raz za ostro dodal gazu i zebatke urwalo :lol:
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Adi.G. » 24 mar 2007, o 12:36

heh nieciekawie by było gdyby przy urwaniu zebatki ktoś dostał łańcuchem po twarzy :twisted:
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Gość » 24 mar 2007, o 13:50

adi-12 napisał(a):heh nieciekawie by było gdyby przy urwaniu zebatki ktoś dostał łańcuchem po twarzy :twisted:

No nie ciekawe to była jakaś słaba zębatka
Gość
 

Postprzez Komarcio » 24 mar 2007, o 18:10

Nikt by nie dostał po twarzy bo łańcuch po prostu po zerwaniu zebatki zaczal krecic sie po osi. A to byl jakis gokart ze sklepu (nie zrob to sam) tylko z silnlikiem wsk.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Mariusz » 24 mar 2007, o 19:05

no i kolejny przykład że czasami lepiej samemu coś zrobić niż kupić ;)
skąd mieli silniki ci w sklepie? czy sprzedawali bez? a może to jeszcze z epoki demoludów jakiś wehikuł?

miałem iść pomierzyć tłok ale gościa nie było :/ pomierzyłem za to komarowy linijką, jak co to mogę wkleić rysunek z painta z wymiarami :D:D:D
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Adi.G. » 24 mar 2007, o 19:15

jak chcecie to moge pomierzyć tłok od jawy 350, mzty 250, dyżego fiata i komara i simsona bo mam tych tłoków od hu.. a i chyba mam jeszcze nówke tłoka do pannoni 8)
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Komarcio » 24 mar 2007, o 19:16

kumpel pozniej zalozyl ten silnik
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Gość » 24 mar 2007, o 19:40

adi-12 napisał(a):jak chcecie to moge pomierzyć tłok od jawy 350, mzty 250, dyżego fiata i komara i simsona bo mam tych tłoków od hu.. a i chyba mam jeszcze nówke tłoka do pannoni 8)

To taki tłok od panoni troche warty a jeszce jak by był orginał
Gość
 

Postprzez Adi.G. » 24 mar 2007, o 19:45

mam w garzżu cały worek częśći od pannoni m.in orginalny gaźnik dzwigienke ssania kopnik oprawe lampy 2 kraniki lampe tył komplet i jeszcze wiele innych pierdół ta pannonia to był pierwszy i ostatni motocykl dziadzia, który przejął mój tata i go zniesmaczył ( niebieskie nitro) i sprzedał za grosze ale w tamtych tatach (70-80) takie motorki były niewiele warte, a teraz mój tato żałuje pannoni :oops:
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Mariusz » 24 mar 2007, o 19:49

niebieskie nitro? a co to? denat :D:D:D? a za te części to majątek zgarniesz jak byś na allegro sprzedał ;) a jaką średnicę ma gaźnik?
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Adi.G. » 24 mar 2007, o 19:54

A wiesz że nawet nie wiem dziś jak bede chował simka do garażu to pomierze a wiem jeszcze z opowiadań ojca że na tym gaźniku palił około 6 l/100km więc wsadził polskiego pegaza porobie mu nawet zdięcia to tu wrzuce :wink:

a a i jeszcze nie słyszałeś nigdy o farbie nitro?
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 286 gości