polerowanie kanałów jak

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Postprzez Mariusz » 2 maja 2007, o 17:46

no tak, ale po opiłowaniu denka też zmienią się kąty otwarcia wszystkich okien...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 maja 2007, o 17:46

Pani Kontekstowa
 

Postprzez endek » 2 maja 2007, o 21:21

wiadomo ze bedzie chodził ci gorzej bowiem musisz jeszcze go wypolerować oraz kanty sfazować bowiem teraz masz zawirowania mieszanki paliwow-powietrznej i skracanie nic nie pomogło :wink:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 21:37

dobra moge to wypolerować , ale za co tak słaby był gdy był rozgrzany ??

Płaskei denko e Romecie osłabia go troceh lecz daje wyższe obroty .
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 21:55

Odchudzanie tłoka nigdy nie zmniejsza mocy, zawsze zwiększa obroty, im lżejszy tłok tym mniejsze siły działają na wał przy DMP i GMP tłok nie "szarpie" wtedy tak mocno wałem co skutkuje wyższymi obrotami i mniejszym obciążeniem korbowodu. Przykład mój ogar na sklepowym tłoku przed tuningiem kręcił 5 tys po samym odchudzeniu kręcił już 6800 a to spora różnica, moc mogłe spaść bo opiłki dostały się w rowki pierścieni przez co spadła kompresja, po każdym piłowaniu/odchudzaniu itp trzeba wszystko przedmuchać sprężarką i wyczyścić w oleju albo benzynie.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 21:58

mówisz mi to jakbym był nieodśwaidczony . Ja wiem tylko tyle że jak zimny był to przyśpieszenei simsona , kopał do wachacza , aj krozgrzany to nawet an 2 nei maił sił .

Ja myślałem że tłok puchł szybciej
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:03

To możliwe bo cieńsze ścianki bardziej puchły na "boki" i mógł puchnąć nierówno poproatu masz zły tłok, wygotuj go w oleju, na pewno wtedy nie będzie puchł, tylko gotowanie musisz zrobić dobrze żeby nierozhartować tłoka.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:07

jak dobrze ? 8 h gotowanai w oleju .
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:12

Lepiej jest gotować 2x w niższej temperaturze po 5 godzin około 160 stopni przez 5 godzin później dać całemu olejowi osttygnąć razem z tłokiem i powtórz to jeszcze raz, po takim zabiegu tłok nie może się rozhartować jeśli nie przekroczysz temperatury a jeśli się dobrze wygrzeje to spuchnie w garnku a nie w cylindrze i taki "spuchnięty" zostanie później go tylko dotrzeć i masz super zestaw.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Mariusz » 2 maja 2007, o 22:14

"później go tylko dotrzeć"... hmmm tylko czym? jakąś tokarką/obrabiarką? bo nie widzę jakoś docierania tłoka papierem wodnym :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:18

Dotrzeć go w cylindrze :P luz będzie mniejszy niż normy fabryczne a to dobrze bo powinno się pasować tłok z cyl na 0,03mm po dotarciu luz zwiększa się do 0,05mm a taki jest najlepszy przy luzie 0,05mm najlepszy luz jest w momencie kupna zestawu po dotarciu nie ma się już tego idealnego luzu więc moc jest mniejsza i odpalanie też trudniejsze.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:19

wiesz sprubuje , tylko zanim go się dotrze to minie sporo czasu , a silnik będize słaby .

To raczej gotować będe na podworku , bo miałem to robić w domu :)
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:22

Silnik wcale nie będzie słaby, będzie miał normalną moc przynajmniej mój miał jeśli tłok będzie lekki i nie puchnący to moc będzie miał ciągle taką samą w momencie pierwszego odpalenia i pierwszych kilku km może byc słabszy później powinno by już super, spróbuj a się przekonasz, tylko uwarzaj na temperaturę przy tak małych luzach nie można przegrzać silnika niech te twoje dodadkowe żebra będą zaczepione.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:26

są w maire dobrze zrobione . Kurde przez 5 h mam ognisko se zrobić :/ A olej dowolny wziąść
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:32

możesz go w roślinnym nawet wygotować chodzi o sam fakt nagrzania i schłodzenia w ognisku to nie wiem czy dobrze by było lepiej na kuchence gazowaj bo trzeba pilnować temperatury, jeśli przegrzejesz tłok to będzie się dzióra w denku wypalała albo denko pęknie.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:39

fajnei matka mnei zabije chyba .

Tłok moze pęknąć ??
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 162 gości