Co mam zrobic ?

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:08

Nie chodziło mi o podcinanie wydechu tylko zaokrąglanie jego krawędzi, to normalne że przy podniesieniu wydechu spada moc dzieje się tak dlatego że wydech nie jest dostrojony do tego okna poza tym podnoszenie samego wydechu żadko pomaga w seryjnym silniku dlatego że np silnik ogarowy czy komarowy nie kręci wysokich obrotów, aby podnieść moc trzeba poszerzyć okna przelotowe i wtedy podnieść wydech, szybsze otwarcie pozwoli na lepsze wyprużnienie cylindra ze spalin i tytworzy się wyższe podciśnienie które wyssa z okien przelotowych mieszankę wspomagając proces płukania, nie będę pisał co się pokolei jak dzieje bo za dużo bym się napisał a szkoda klawiatury :P.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 maja 2007, o 22:08

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:11

spoko , ja powiem co mnei nei zawiodło : zmiana tłumika , splanowanie głowicy , polerka kanałów i ściołem nóżke o jakieś 3 mm na początku było żle ale potem jakoś sie naprawiło, chyab zapłonem majdałem .
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Mariusz » 2 maja 2007, o 22:12

z tego co pamiętam to w przepisie "4 konie z komara" było właśnie o podwyższaniu okna wydechowego o milimetr. a przy zaokrąglaniu chcąc nie chcąc tez podnosimy okno...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:15

Było napisane żeby podnieść okno bo w komarze jest ono bardzo nisko (przwie tak jak u mnie okna przelotowe) więc tam samo okno też może pomóc poza tym podnosi się cały cylinder, jeśli zaokrągla się okno wydechowe to też się je podnosi ale daje to takie skutki że okno otwiera sie powoli tak samo dzieje się gdy pierścienie są daleko od denka a przecież dąży się do zmniejszania wysokości pierścieni czyż nie?
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:18

Ktoś napisał(a): a przecież dąży się do zmniejszania wysokości pierścieni czyż nie?

chyab lepjej jak są wyżej , lepjej uszczelnia
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:19

zmniejszania wysokości pierścieni od denka tłoka.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:20

wiem o co chodzi , ale po co pierścienie mają być dalej ?
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:26

Nie zrozumiałem dokładnie o co chodzi z tym:
ale po co pierścienie mają być dalej ?

jeśli pytasz się po co pierścień ma być blisko denka to chodzi w tym o to aby uzyskać natychmiastowe otwarcie okna, aby nie było strat mieszanki czy strat spalin przed zamierzonym punktem jeśli pierścienie są 5mm od denka to przez te 5mm marnuje się jakieś 5% mieszanku która powinna płukać cylinder i około 15% spalin które powinny jeszcze pchać tłok w dół.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:28

już kapuje . tylko że raczej takiego tłoka nie odstane , by miał przy samym denku rowek
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:29

Mógłbyś taki dostać do kosiarki ale nie wiem czy wyszło by tanio więc zobacz w sklepie czasem są tłoki gdzie pierwszy pierścień jest na 3mm a to już dość dobrze.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Conqeror » 2 maja 2007, o 22:33

ej jak jest taki pierścień co trzyma sprzęgło w Roemcie 2 biegowym ( 023 ) moze by dało rade jakoś przerobić . By było troche wyżej
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ktoś » 2 maja 2007, o 22:35

Takie przeróbki odpadają, zniszczysz cylinder nie zrobisz nic, możesz jedynie zaślepić 2 rowki w tłoku i na tokarce zrobić 3 bliżej denka na cieńszy pierścień np simsona albo lepiej od kosiarki albo piły spalinowej żeby miał poniżej 1mm gróbości.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Mariusz » 4 maja 2007, o 00:29

trochę ciężka przeróbka z tym dorabianiem rowku... a tłok od kosiarki? podejrzewam że nie będą się zgadzać momenty otwarcia okien itp., ale w sumie jeśli sworzeń jest w takiej samej odległości od góry jak w oryginale to nie tak źle ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Ktoś » 4 maja 2007, o 19:27

Od kosiarki albo piły spalinowej by się na pewno znalazł ale nie wiem jak będzie z płaszczem, czy nie będzie za krótki.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Mariusz » 5 maja 2007, o 19:05

najwyżej będą jak na tuning Sałka :D:D:D jeszcze uszczelkę pod cylinder aluminiową, plan cylindra, i będą fazy jak na pana Tomasza
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 299 gości