"bezpieczna" stacyjka simsona w jawce

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

"bezpieczna" stacyjka simsona w jawce

Postprzez KLINAR » 6 maja 2007, o 10:22

Witam :) wczoraj mojemu kumplowi ukradli rometa bezczelnie w bialy dzien spod sklepu :evil: i to mnie naklonilo do tego zeby zalozyc stacyjke od sima sr'ki, zalozylbym ja po malych przerobkach w miejsce starej stacyjki tyle ze nie wiem jak to z polaczeniem :/ z tego co widzialem ja na zdjeciach to tam jest pelno pinow pod ktore mozna podlaczyc kabelki :/ w sumie latwo byloby podlaczyc stacyjke od wski ale co z tego jak i tak ktos ja srubokretem uruchomi? :? ze stacyjka od jawy 350 jest podobnie wiec najlepsza bedzie od sr'ki, ma ktos moze schemat od stacyjki w tym simsonie albo moglby jakos pomoc w podlaczeniu kabli do tej stacyjki? P.S wie ktos moze gdzie dostane zamek do blokady kierownicy do jawki? bo moj wujek zgubil kluczyk od tej ktora byla w mojej jawce i musialem ja usunac :/ z gory dzieki za odp ;) Pozdro
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

"bezpieczna" stacyjka simsona w jawce

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 maja 2007, o 10:22

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Pawlus » 6 maja 2007, o 10:56

co zo zamka to nieraz na allero mozna kupić
Avatar użytkownika
Pawlus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 738
Dołączył(a): 17 kwi 2007, o 17:32
Lokalizacja: DOA

Postprzez lukpc1 » 6 maja 2007, o 11:07

ale co to da w komarze tam som dwa kable wychodzące z silnika które bez problemu można wyjąć i odjechaćnim bez kluczyka do stacyjki nieda rady gostek podejdzie wyjmie kabelki i odjazd
PO CO JECHAĆ JAK MOZNA LECIEĆ
Obrazek
Avatar użytkownika
lukpc1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 395
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:57
Lokalizacja: Raków k. staszowa woj. Św

Postprzez endek » 6 maja 2007, o 11:41

ja bym proponował ci Klinar zebyś zrobił sobie jakieś zamykanie typu blokada np.kierownicy,(tarczy jak masz :wink: ) a co do zapłonu
umieść gdzieś przełacznik w mało widocznym miejscu który bedzie odłączał zapłon i tyle :wink: :roll:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez KLINAR » 6 maja 2007, o 14:49

lukpc1 napisał(a):ale co to da w komarze tam som dwa kable wychodzące z silnika które bez problemu można wyjąć i odjechaćnim bez kluczyka do stacyjki nieda rady gostek podejdzie wyjmie kabelki i odjazd
no wlasnie tak jest w komarze ;] a w jawce jest calkiem inaczej takze bez zdjecia przedniego klosza lampy i pokombinowaniu w kabelkach nie odpalisz
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez lukpc1 » 6 maja 2007, o 15:10

tak w jawce jest trudniej b okable bezpośrednio z silnika wychodzom a w komarze so ma wsówki które można wyjąć
PO CO JECHAĆ JAK MOZNA LECIEĆ
Obrazek
Avatar użytkownika
lukpc1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 395
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:57
Lokalizacja: Raków k. staszowa woj. Św

Postprzez Pawlus » 6 maja 2007, o 15:16

o ile sie nie myle to wyłączenie zapłonu w komarze polega na połączeniu tych dwóch kabli, jesli tak to można zrobić przełącznik wychodzący z silnika.
Avatar użytkownika
Pawlus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 738
Dołączył(a): 17 kwi 2007, o 17:32
Lokalizacja: DOA

Postprzez Mariusz » 6 maja 2007, o 15:21

ale i tak ewentualny złodziej owe kable wyciągnie (bo sa na wsówkach) i nic nie musi kombinować tylko kopie i jedzie...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez KLINAR » 6 maja 2007, o 15:50

marycha_zielarz napisał(a):ale i tak ewentualny złodziej owe kable wyciągnie (bo sa na wsówkach) i nic nie musi kombinować tylko kopie i jedzie...
tak tylko taki potencjalny zlodzien w 90% zniecheci sie kradzieza jawki ktora nie chce odpalic ;) a pozatym musialby miec srubokret, odkrecic klosz lampy i jesli ma pojecie to wyjac kabelki i dopiero jechac :P a zanim to zrobi to minie troche czasu ;] a nikt w tez w bialydzien nie bede grzebal przy lampie przy kablach z obawa ze za chwile wlascicel za chwile go przylapie
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 331 gości

cron