Filtr powietrza do BING 17 SIMSON SR50

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Postprzez Marcek » 3 cze 2007, o 22:04

O ile pamiętam, to z wentylatora. W nowszych autkach (w tym w Tico) jest przeslona zima/lato. Po przełączeniu na "zima" bierze powietrze z cieplejszego miejsca w komorze silnika, jednak pogarszają się wtedy osiągi.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 cze 2007, o 22:04

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Jakub Knight » 3 cze 2007, o 22:06

Ta rura ciagnie ciepłe powietrze, ale chyba jak silnik tego potrzebuje :)
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Mariusz » 3 cze 2007, o 22:08

w malczanie to o ile się nie mylę to jest filtr powietrza podłączony do dmuchawy, a więc niekoniecznie ciepłego powietrza, a na drugiej fotce jest astra F-mam astrę F z silnikiem 1,6 z wielopunktowym wtryskiem i u mnie tego nie ma :P w kolektorze nie ma żadnych złącz na dodatkowe rurki, a filtr miałem okazję oglądać wymontowany i też nei było w nim żadnych gratisów w postaci złącz rurek do kolektora :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Jakub Knight » 3 cze 2007, o 22:11

marycha_zielarz napisał(a):w malczanie to o ile się nie mylę to jest filtr powietrza podłączony do dmuchawy, a więc niekoniecznie ciepłego powietrza, a na drugiej fotce jest astra F-mam astrę F z silnikiem 1,6 z wielopunktowym wtryskiem i u mnie tego nie ma :P w kolektorze nie ma żadnych złącz na dodatkowe rurki, a filtr miałem okazję oglądać wymontowany i też nei było w nim żadnych gratisów w postaci złącz rurek do kolektora :P
Maluch ciagnie ciepłe powietrze bo tam jest dmuchawa która chłodzi cylindry, to silnika Vectry A i ciagnie z obudowy kolektora ciepłe powietrze.
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Marcek » 3 cze 2007, o 22:19

Maluch ciągnie powietrze z obudowy wentylatora, powietrze w niij jest w pewien sposób nagrzane od cylindrów, jednak nie jest gorące (nie pochodzi bezpośrednio z kolektora wydechowego).
W innych samochodach należy przy wymianie filtra oczyśić puszkę z kurzu, liści, kamyków, itp. Jeśli powietrze było by brane z kolektora, nie powinno być w nim większych zanieczyszczeń, a jednak się pojawiają. Jutro zrobię zdjęcie komory silnika w Tico. Powietrze jest brane z rury przy lewej (patrząc z przodu) ściance. Jest jedynie przełącznik zima/lato, czyli "kierownica" powietrza.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Jakub Knight » 3 cze 2007, o 22:20

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1c ... 70430.html tutaj jest klapka od termostatu, gdzie reguluje sie napływ ciepłego powietrza :D
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Mariusz » 3 cze 2007, o 22:21

tam jest dmuchawa która chłodzi cylindry

no a co ja napisałem? :P
to silnika Vectry A

pomyliłem się, ale lampy ma nawet podobne do astry, poza tym mam nawet chyba taki sam lakier na astrze więc tak jakoś od razu się skojarzyło :P
i ciagnie z obudowy kolektora ciepłe powietrze.

u mnie nie :P kolektor jest bez obudowy, nie widać otworów montażowych do przykręcenia owej obudowy, i w zimę silniczek chodzi całkiem-całkiem :D

poza tym to w bardzo wysilonych benzyniakach, przeznaczonych do wyścigów równoległych itp. też można się spotkać z intercoolerem, który służy wiadomo do czego :) gdyby gorące powietrze tak dobrze robiło benzyniakom to by wszystkie miały jedyny i słuszny wlot powietrza przy kolektorze, komarki by miały filtr powietrza między żeberkami cylindra (:lol:), i były by ogólnie stosowane grzałki powietrza :P jednak tak nie jest, i w dieslach stosuje się intercoolery, w benzyniakach powoli też, a subaru impreza STI rocznik chyba 2001 miała pod kierownicą przycisk do polewania wodą filtra powietrza czy tam intercoolera, nie pamiętam, i to ponoć miało dawać chwilowego kopa
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 183 gości