Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 200

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 200

Postprzez naveintre » 24 lis 2012, o 22:48

Jako ,że w silnikach 223 dość często padają kondensatory a ich wymiana jest nie tyle trudna co uciążliwa i trzeba sobie brudzić ręce :) Musimy zdejmować cały dekiel boczny odkręcać malutką śrubkę itp. Mój patent pozwala na wymianę uszkodzonego kondensatora w 30 sek.
Musimy zakupić kondensator do jawy 350:
Obrazek
Pojemność jest taka sama jak kondensatora do jawy50. Chodzi o to aby miał tą taką "złotą" końcówkę.
Następnie rozwiercamy aluminiowy nit pośrodku tej złotej blaszki,wyrzucamy ten kawałeczek tekstolitu i odcinamy kabel od niej.
Potem odcinamy kawałek blaszki do której był przylutowany kabel. Tniemy mniej wiecej w miejscu pokazanym na zdjęciu.
Obrazek
Następnie przykręcamy blaszkę w miejsce przykręcenia starego kondensatora uważając ,żeby nie dotykała do masy.
Obrazek
Na koniec kabla idącego od kondensatora zakładamy wsuwkę i zaciskamy na niej koszulkę termokurczliwą:
Obrazek
Efekt końcowy:
Obrazek
Drugi kondensator ze wsuwką na końcu wkładamy sobie do schowka i w razie awarii kondensatora w trasie po chwili jesteśmy znowu gotowi do jazdy i nie musimy brudzić sobie rąk :)


Autor postu otrzymał pochwałę
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 200

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 lis 2012, o 22:48

Pani Kontekstowa
 

Re: Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 2

Postprzez c64club » 30 lis 2012, o 14:28

Może bez zdjęć, ale rada dla tych, którym się chce bawić. Kondensator można zamontować poza silnikiem. W Ogarze miałem zamontowany pod bakiem jakiś Miflex. Najważniejsze, żeby miał tę smą pojemność i minimum takie same napięcie pracy. Podłącza się tak samo jak w silniku - jedną "nogą" (lub obudową, jeśli ta stanowi wyprowadzenie) do masy, drugą do przewodu połączonego z przerywaczem.
Od tamtej pory silnik oczywiście nadal nie chciał przejechać całego baku bez grzebania, ale przynajmniej nie była to już wina kondensatora :P
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 200

Postprzez naveintre » 30 lis 2012, o 18:43

c64club też tak można ale moze nie każdy chce dokładać dodatkowe kable po za silnikiem. I nie jakikolwiek kondensator tylko taki przystosowany do pracy na zmiennym prądzie.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 200

Postprzez c64club » 30 lis 2012, o 19:58

No tak, uznałem to za oczywiste. Dzieki za poprawke. A pomysl do wyboru
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 200

Postprzez Marek.K. » 21 gru 2012, o 23:15

naveintre, mi jak padł, a miałem w kkieszeni od komara założyłem przy cewce, po prostu dorzuciłem w kabel od gaszenia, sąsiad do tej pory jeździ ;]
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Patent na szybką wymianę kondensatora w Jawie50/Ogarze 200

Postprzez c64club » 22 gru 2012, o 00:56

No i najwłaściwiej zrobiłeś. Nie smaży go
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości