ustawienie świateł w jednośladach

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

ustawienie świateł w jednośladach

Postprzez filip32 » 2 lut 2008, o 16:29

ObrazekDobrze wyregulowana lampa przednia zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia jazdę w nocy (w Polsce wszystkie jednoślady powinny mieć włączone światła mijania przez całą dobę, niezależnie od pory roku). Aby nikogo nie oślepiać i kontrolować drogę przed pojazdem snop światła powinien byś odpowiednio skierowany.
Aby dokonać regulacji należy ustawić motorower obciążony kierowcą, zestawionym z podpórki, na równej powierzchni, 5 m od ściany. Przy włączonym świetle drogowym środek jasnej plamy powinien znajdować się na wysokości H (odległość środka reflektora od nawierzchni). Przy włączonym świetle mijania (przełącznik na kierownicy ustawiony w dół) górna krawędź strumienia światła powinna znajdować się o 5 cm poniżej linii o wysokości H. Początkowa regulacja odbywa się całym reflektorem wraz z obudową a dokładniejsze ustawienie śrubą znajdującą się w chromowanej obejmie z przodu reflektora.
Oczywiście po każdej wymianie żarówki lub rozkręceniu reflektora regulację należy powtórzyć.

Taki sposób ustawiania świateł dotyczy wszystkich motorowerów.
Avatar użytkownika
filip32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 752
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 13:04
Lokalizacja: Brzozów

ustawienie świateł w jednośladach

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 lut 2008, o 16:29

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mr.Rezystor » 3 lut 2008, o 09:35

Dobrze że dodałeś temat o regulacji świateł. Nikt teraz nie będzie musiał pobierać instrukcji, specjalnie po to, żeby sprawdzić ustawienie świateł.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez southryan » 3 lut 2008, o 13:25

z tym się zgdodzę że to bardzo dobrze napisany poradnik ... ale ....
kogo interesuje prawidłowe ustawienie świateł ? :shock: Grunt że nas widać i trochę oświetla nam drogę kiedy wracamy w nocy
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Alonzo » 3 lut 2008, o 14:07

no mnie interesuje, jak ostatnio jechalem w nicy jawka i mi sie rozregulowalo ze mialem strasznie wysoko to nic nie widzialem droga tylko troche przed motorem oswietlona, takze to jest dosc wazne zobaczysz jak wybierzesz sie w dluzsza podroz w nocy jak sie wzrok meczy gdy ma sie ustawione zle swiatla :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 3 lut 2008, o 15:29

heh, najciekawiej sie jeździ bez świateł :lol:
w komarze 2350 i starszych głupie jest to że wstępnego ustawiania nie można wykonać :/ światła swiecą jak chcą a my nie możeby za wiele poradzić, ja zrobiłęm odbłyśnik pod kątem (dałem uszczelkę okienną zamiast poprzedniej wykruszonej, i przypaliłem ją u góry tak że teraz odbłyśnik jest nieco w dół) do tego żarówka 12V21W i nie jest tragicznie :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Marcek » 3 lut 2008, o 19:49

marycha_zielarz napisał(a):heh, najciekawiej sie jeździ bez świateł

Szczerze mówiąc dla kierowcy Komara jest bez znaczenia, czy ma światła, czy nie. Niestety w tych pojazdach światła służą tylko dla informowania innych, a nie do oświetlania drogi. Dlatego światła zawsze ustawiam "na oko", bo jak świecą za wysoko, to i tak nikogo nie oślepiają, a jak za nisko to nie ma dużej straty.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mr.Rezystor » 4 lut 2008, o 17:12

Coś źle mówicie. Ja jeździłem ze słabymi światłami, to każdą dziurę zaliczałem. Wymieniłem cewki świetlne i wtedy poczułem moc mych świateł. Oświetlały rewelacyjnie drogę. Światła są bardzo ważnym elementem przyjemnej jazdy.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8


Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 368 gości