Czyszczenie felg z rdzy po tym zabiegu wyglądają jak nowe!!!

Dział, w którym znajdziecie skuteczne oraz sprawdzone metody rozwiązywania konkretnych problemów.
Regulamin działu
Materiały umieszczone w tym dziale są w pełni autorstwa użytkowników forum MotoManiacy.com. Toteż są chronione prawem autorskim. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie tych materiałów na innych stronach bez zgody ich autorów jest zabronione. Złamanie tej zasady będzie równoznaczne z popełnieniem plagiatu a to już jest wykroczenie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch, bądź karą grzywny. (Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115)

Czyszczenie felg z rdzy po tym zabiegu wyglądają jak nowe!!!

Postprzez Ryder » 2 sie 2008, o 22:53

Więc tak.Jeśli mamy zardzewiałe felgi w Romecie,Komarze,Kadecie,Ogarze,Rawce,Rowerze itp.
Jeśli chcemy mieć je jak nówki z salonu to robimy tak.
Najpierw wyjmujemy felgę lub ją zostawiamy kto jak woli :)
Myjemy ją całą dokładnie ciepłą wodą z jakimś płynem ( w moim wypadku był to szampan samochodowy ).To myjemy cala felgę dokładnie najlepiej jakąś szczoteczką ( w moim przypadku szczoteczka stara od mycia zębów :D ).Gdy wymyjemy obficie polewamy wodą.Kładziemy na słońce i czekamy aż wyschnie.Potem bierzemy szmatka i wszystko dokładnie wycieramy.Gdy to zrobimy możemy przejeść do czynności czyszczenie z rdzy.A więc tak:
bierzemy szmatkę jakąś miękką najlepiej bawełniana w jakimś pojemniku wody ciepłej.Kupujemy w sklepie "PASTĘ SAMĄ DO CZYSZCZENIA" przeznaczona jest do ( wc,umywalek itp ).Kosztuje ok 2zł.To bierzemy się do mycia.Nabieramy trochę na szmatkę pasty i moczymy ją w wodzie i czyścimy felgę.Od razy będzie schodziła rdza należy ja wyczyścić jak najdokładniej.Gdy to zrobimy myjemy jeszcze raz całą felgę i ją porządnie spukujemy wodą.Potem powtarzamy czynność i czyścimy felgę aż nie będzie grama rdzy.Myjemy felgę i mamy super chrom na felgach.

I po tym zabiegu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/467 ... 17688.html
Podoba się??

MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ TEN SPOSÓB WYKORZYSTA.JEST TO TANIE METODA AN ŁADNE FELGI JEDYNY KOSZT TEGO ZABIEGU 2ZŁ I OK 1GODZ PRACY.

:D [/img][/b]
Ostatnio edytowano 1 lut 2009, o 20:13 przez Ryder, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ryder
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2133
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: Krotoszyn

Czyszczenie felg z rdzy po tym zabiegu wyglądają jak nowe!!!

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 sie 2008, o 22:53

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Smok » 3 sie 2008, o 00:11

No wszysztko super ale jak jest rdza to nima już chromu i nie ciś tu ludziom kitów. Bo rdza wchodzi pod chrom a nie robi sie na chromie jak w Twoim wypadku :D Także jak dla mnie to jeden wielki pic na wodę :D Mogłeś zrobić fotki w trakcie czyszczenia to bym Ci może uwierzył :|
KOMAR WIECZNIE ŻYWY
Avatar użytkownika
Smok
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 519
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 19:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Kosior » 3 sie 2008, o 08:32

Jakoś w to nie wierzę... Ale może to sprawdzę i zobaczę..
Remontuje komara 2320 :-)

Kupię tylne koło do komara i manetkę biegów..
Avatar użytkownika
Kosior
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 20:44
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez Kamil22 » 3 sie 2008, o 09:11

Nie da rady,jeśli występuje głęboka rdza to nic z tym nie zrobisz,no chyba że oczyścisz nią niklu i dasz ponownie do Niklowania.
Avatar użytkownika
Kamil22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1029
Dołączył(a): 18 wrz 2007, o 07:17

Postprzez Ryder » 3 sie 2008, o 09:52

Najpierw spróbujcie a potem oceniajcie :)
Ja pokazałem efekty mojej pracy. :)

[ Dodano: 03 Sie 2008, 10:05 ]

Jak ktoś chce mieć takie felgi niech tak zrobi a jak nie chce to niech nie robi :)
Możecie jeszcze zobaczyć jak zrobiłem błotniki w moim Romecie
Zapraszamy do zaprezentowania pojazdu w forumowym serwisie - www.MotoAlbum.pl  /Romet/50,T-1/35872">  Zapraszamy do zaprezentowania pojazdu w forumowym serwisie - www.MotoAlbum.pl  /Romet/50,T-1/35872
Avatar użytkownika
Ryder
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2133
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: Krotoszyn

Postprzez Smok » 3 sie 2008, o 11:54

"PASTĘ SAMĄ DO CZYSZCZENIA" a tak przypadkiem nie jest to jakis mocny kwas?? A co ja widzę to Ty masz błotik pochromowany prima aprilis było 1 kwietnie :D
KOMAR WIECZNIE ŻYWY
Avatar użytkownika
Smok
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 519
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 19:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Ryder » 3 sie 2008, o 12:23

TO nie jest żaden kwas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tak poza tym chłopie te co mam błotniki też rdza bieże,szkoda ze nie mam zdjęcia jakie były an początku :(
Avatar użytkownika
Ryder
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2133
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: Krotoszyn

Postprzez ronio » 3 sie 2008, o 12:31

czasem jest rdza nalotowa brzydko to wygląda ja tak mialme w komarze kupilem tkaie gąbki druciane w lidlu na rdze wyczyscilem porządnie tym koła i chrom jak nowy
p.s cos duzy ten Twoj vmax jedynie zmiana gaznika i tlumik pseudosport i juz 70km/h ? ile Conqueror musial sie narobic zeby tyle osiagnac
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Ryder » 3 sie 2008, o 13:11

Doczytałeś do końca 70km/h z górki :D
Normalnie idzie 65km/h.
Ta pasta naprawdę tyle daje :)
Ja nikogo nie zmuszam do robienie tego.
Ja pokazałem jak można felgi ładnie wyczyścić jak ktoś chce niech tak zrobi a jak nie to nie
Avatar użytkownika
Ryder
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2133
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: Krotoszyn

Postprzez KamiL666 » 3 sie 2008, o 13:39

Niech ktoś to wypróbuje i powie jakie efekty :)
Czekamy :)
Avatar użytkownika
KamiL666
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 15:49

Postprzez ronio » 3 sie 2008, o 13:44

No chyba ja pisalem ze wypróbowałem z gorki to napisales ze 75 ;p
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Mariusz » 3 sie 2008, o 13:55

mi też sie wydaje nieco naciągany tutorial, bo ta pierwsza felga może i miała nalotową rdzę, ale w takiej skali że sie wierzyć nei chce aby uzyskać taki efekt jak na drugim foto :P najwiarygodniej jest jak sie zrobi w połowie roboty foto, znaczy połowa felgi odp[icowana a połowa nie :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Komarcio » 3 sie 2008, o 14:13

Częściowo coś takiego robiłem. Polerowałem detale w Fiacie, ale tak krótko (2-3 minuty max) i na mocno zaśniedziałych elementach nie było efektu, ale na znaczku ,,125p" wystarczyło 2 razy przetrzeć szmatką z pastą, żeby powierzchnia wyglądająca jak stary ocynk zabłysła jak lusterko... Nie wiem z czego ten znaczek robili, ale ta pasta to fajna rzecz.


Jestem skłonny uwierzyć w efekt, jeśli polerowanie zajęło trochę czasu. A jeśli rdza była głęboka to po prostru metal jest w tej chwili wypolerowany, ale za jakiś czas na feldze znów pojawią się kropki.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez novik » 30 sty 2009, o 21:38

Witam, jestem nowy. Też miałem takie felgi i wyczyścilem je do chromu, ale w niektórych miejscach chrom odpadł (komarek stał dobre 15 lat) i w tych miejscach mam pordzewiałą felge. Kolega mi radzi zedrzeć chrom i pomalować srebrzanką :D. Czy dało by sie to wyczyścić i wypolerować tak by nie rzucało się to w oczy?
novik
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 252
Dołączył(a): 30 sty 2009, o 21:00
Lokalizacja: Wierzbie

Postprzez Komar Rider » 30 sty 2009, o 21:42

Możesz zedrzeć chrom do końca, i pomalować srzebrzanką lub jakimś srebrolem, ale lepszy efekt uzyskasz poprzez wypolerowanie gołego metalu :)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Następna strona

Powrót do Tutoriale

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 68 gości