[Romet 900) Coś nie tak z biegami

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Romet 900) Coś nie tak z biegami

Postprzez gibas » 29 paź 2014, o 20:24

Witam. Ostatnio jechałem 50km/h na 4biegu i nagle strzeliło coś łańcuch mi spadł i motorek zgasł.
Pomyślałem ze to tylko łańcuch spadł (był luźny przed jazda ),lecz założyłem go naciągnąłem koło i próbowałem go odpalić lecz od wtedy zaczynały być problemy nie działała mi kopka (nie dało się jej nacisnąć) a akumulator miałem rozładowany . Wiec spróbowałem go odpalić na po pych lecz gdy wbiłem jedynkę i trzymałem sprzęgło, nie kręciło mi się kolo . Wiec na sprzęgle przeprowadziłem go kawałem na każdym biegu po koleji zaczynając od luzu . i kopka mi się odblokowała . Odpaliłem go i wbiłem jedynkę i normalnie jechał wbiłem 2 i tez było normalnie wbiłem 3 i coś zaczęło w silniku stukać trzeć ..
Zgasiłem go i zorientowałem się ze wężyk,który idzie z gaźnika do pływaka jest przecięty i benzyna mi schodziła . To mi się stało . Zna ktoś przyczynę ? I wytłumaczy mi jak to zrobić ? Proszę o pomoc ! :)
gibas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 20:00
Pojazdy: Romet 900

[Romet 900) Coś nie tak z biegami

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 paź 2014, o 20:24

Pani Kontekstowa
 

[Romet 900) Coś nie tak z biegami

Postprzez Tomek » 29 paź 2014, o 22:26

Trochę to chaotyczne.
- na 3 biegu coś stuka. Na 4 też? Jak zablokowało, to może zmieliłeś skrzynię. Nie wyskoczył Ci wtedy bieg? Zdarza się jeśli za słabo podniesiesz dźwignię. Ciężko coś Ci poradzić nie mając dostępu do silnika. Poza tym sądząc po poscie myślę, że (tylko się nie obraź) sam tego nie ogarniesz. O ile dobrze zrozumiałem problem, będziesz musiał rozebrać silnik i wymienić skrzynię.
- wężyk nie ma nic do biegów :D Po prostu go wymień. Nie wiem tylko czy chodzi Ci o ten z baku do gaźnika, czy ten "do pływaka" czyli przelewowy. Tak czy inaczej wymień, kosztuje grosze.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

[Romet 900) Coś nie tak z biegami

Postprzez gibas » 29 paź 2014, o 23:52

nie wiem czy na 4 tez bo nie chciałem go zarzynać . no nie wiem zobacze jutro . rozkrece go i zobacze czy biegi sa w dobrym stanie .
gibas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 20:00
Pojazdy: Romet 900


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości