Kondycja motoryzacji w Polsce

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie dwuślady.

Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez R2RC » 20 kwi 2015, o 12:02

Produkcja, sprzedaż krajowa i eksport części samochodowych z roku na rok dynamicznie rosną. To niezwykle istotne w kontekście kłopotów innych branż, spowodowanych napiętą sytuacją międzynarodową. Producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce to 900 firm zatrudniających ponad 116 tysięcy osób. Ich przychody ze sprzedaży sięgają 60 mld zł, eksportują towary o wartości 30 mld zł.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji o kondycji motoryzacji i zmian w przepisach na stronie Prawa do naprawy ( www.facebook.com/Prawodonaprawy )
R2RC
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 11:31
Pojazdy: samochody

Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 kwi 2015, o 12:02

Pani Kontekstowa
 

Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez Raodfun » 5 sie 2015, o 15:56

W Polsce branża motoryzacyjna jest w rozsypce. Nie portafiliśmy wykorzystać swojej szansy, tak jak zrobili to Czesi ze Skodą.
Avatar użytkownika
Raodfun
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sie 2015, o 15:50
Pojazdy: Ford

Re: Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez adrian » 9 sie 2015, o 16:23

Raodfun napisał(a):W Polsce branża motoryzacyjna jest w rozsypce. Nie portafiliśmy wykorzystać swojej szansy, tak jak zrobili to Czesi ze Skodą.

Ta na pewno nasza wina, gdyby nie to, że byliśmy pod kontrolą ZSRR, dzisiaj FSO było by na takim samym poziomie jak Skoda czy VW. Nie wspomnę o tym że ruskie kazali zniszczyć Syrenę Sport, która miała szanse wybić się tak samo jak choćby Porsche. No, ale nie mogło być tak że Polska mogła robić lepsze samochody niż ZSRR.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Re: Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez Tomek » 9 sie 2015, o 23:56

Ja tam slyszalem o lapowkach podczas przetargu w FSO. Wiecie kto wygral.
Nie rozumiem zachwytu nad Syrena Sport :D Ladna, lecz strasznie wolna. Juz lepiej wypadaly prototypy Warsa, Syreny 110, moooze Wa-wy 210 czy... Lux Sporta. On dopiero mogl sie wybic ;)
Polska miala wiele swietnych prototypow, nie tylko w branzy osobowek.
Wysłane przy użyciu Tapatalka.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez Stachu.G » 10 sie 2015, o 21:48

Swoją drogą jakiś czas temu było głośno o "wygrzebanym" nówce polonezie atu plus z magazynów FSO, miał trafić na licytację znanego portalu, z ciekawości obserwowałem temat nic nie znalazłem.
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez Korobitek » 16 lis 2016, o 21:08

Obecnie tuning kojarzy się z czymś negatywnym, a to błąd. Ludzie nie znają czasem umiaru, przez co czasem przesadzają. Ja tuninguje swoje auto drobnymi elementami, które wyglądają po prostu efektownie. Kupuje na domino24.eu małe gadżety i jeszcze nikt złego słowa o moim samochodzie nie powiedział, a wręcz przeciwnie. Trzeba zmienić myślenie niektórych.
Korobitek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 16:20

Kondycja motoryzacji w Polsce

Postprzez itollact » 26 paź 2017, o 16:52

mam szczerą nadzieję, że ta sytuacja się zmieni na przestrzeni najbliższych 10 lat. Bardzo się cieszę, że jest sporo grup studentów, którzy próbują coś działać na rynku innowacji motoryzacyjnych. Czekać musimy tylko na ciekawy pomysł i inwestycje
itollact
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 maja 2017, o 10:37
Lokalizacja: Mikołajów
Pojazdy: nissan micra


Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości