vw !!!

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

vw !!!

Postprzez adam » 15 cze 2007, o 23:34

CO SadZICIE O TZM CO W TEMACIE (VW)
Avatar użytkownika
adam
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 282
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 11:00
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

vw !!!

Postprzez Pani Kontekstowa » 15 cze 2007, o 23:34

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 15 cze 2007, o 23:39

niemieckie auto...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez adam » 15 cze 2007, o 23:41

ale jakosc jakis tuning czy cos napiszcie co wiecie na temat tych aut ???
Avatar użytkownika
adam
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 282
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 11:00
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Postprzez Jakub Knight » 15 cze 2007, o 23:42

Za duzo tych "stunigowanych" aut jeździ po drogach :D
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Mariusz » 15 cze 2007, o 23:44

obecnie coraz ciężej znaleźć nietuningowanego niż tuningowanego :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 15 cze 2007, o 23:47

Dziewczyna mojego brata ma Gólfa III D

Jedyne jego plusy które dostrzegam to 5/100 oraz wygoda podróżowania
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz » 15 cze 2007, o 23:54

nieee no, plusów trójeczka to ma dużo :) jeśli zadbana to się jeździ wygodnie, całkiem szybko, i niezawodnie. ja mam astrę I, i na tle astry to golfek wychodzi naprawdę przyzwoicie. tylko to wnętrze jakiś taki ma wygląd podstarzały, ale za to o wiele lepiej spasowane niż w oplu...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 15 cze 2007, o 23:59

Jest nudna. Jeśli zadbana to kojarzy mi się z emerytami, a jeśli zwieśniaczona to wiadomo z czym. W ogóle wszystkie nowe auta nie mają charakteru. Są mdłe. Ludzie się nimi podniecają, bo w dzisiejszych czasach samochód został sprowadzony do roli dupowoza, a ludzie nawet żarówki nie umieją wymienić. Zresztą wystarczy sobie porównać treść obecnego Motoru i tego sprzed 20 lat.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz » 16 cze 2007, o 00:07

weź pod uwagę że żeby dostać się do motora 20 lat temu trzeba było się na prawdę znać, a poza tym to wtedy siedział cenzor i pilnował co się pisze :P

a co do mdłości? o których rocznikach mówisz? o najnowszych? nie ma się czym podniecać, bo są to samochody NOWE. podniecać się nimi będą za 30 lat, nasi dziadkowie podniecali się swoimi nie dlatego że miały przepiękną linię etc., tylko dlatego że musieli przez wiele miechów zbierać grosz do grosza żeby sobie kupić nowego mikrusa bo używanych przecież nie było... jak już mieli, i trochę nimi pojeździli, a sąsiad sobie kupił syrenkę, to już się tak nie podniecali i traktowali je tak jak my swoje samochody kupione z pod igły. jeśli chodzi o stylistykę-każdy ma swój gust, ja nie uważam obecnie produkowanych aut za mdłe, no oczywiście o ile nei mówimy o autach pokroju fiat palio weekend 8) ale w tym aucie nei stylistyka jest najważniejsza :P
starsze auta były, i jeśli sa dobrze zachowane to nawet dzisiaj są piękne, i obecnie o wiele większym zdziwieniem jest zobaczenie na ulicach np. częstochowy dobrze zachowanej skody octavii (wiadomo które roczniki...) niż porshe 911...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Piotrek » 16 cze 2007, o 00:10

Jakbym mial brać Astrę I albo Golfa III to wziąłbym.. golfa III i sprzedał go :-p (bo jak każdy golf kij wie czemu ceni się jak szalony) i kupił bym sobie nawet młodszą astrę i zostało by mi jeszcze troszkę grosza z tego interesu.

Nie lubię golfów, w ogóle nie lubię rzeczy które nie mają uzasadnionego prestiżu. Śmiać mi się chce jak jakiś gówniarz kupuje Gofka II, który już w dniu premiery miał za dużo kantów w linii nadwozia a deska rozdzielcza a' la lata 70-te.. a oni się tym wożą jakby jeździli co najmniej jakąś paroletnią bawarą.. :lol:

Niektórzy mówią iż cenią sobie golfy bo są mało awaryjne...

Nie wiem ile w tym prawdy..

Golfa II w ogóle bym nie chciał, trójkę tak jak już pisałem wziąłbym i od razu na handel i brał bym astrę.. To jest fura - ładna linia nadwozia, deska rozdzielcza już też z ładną stylistyką. Co do tworzyw wykonania to również nie ma co cię czepić.. W prawie kazdym golfie trzeszczy i lata decha w astrze jest to niespotykane. No i to zawieszenie astry.. ehh jak na klase kompakt to miód

Zresztą jakby nie patrzeć nawet daleko wstecz Opel od zawsze robił samochody ładne stylistycznie - zawsze były o pare lat w przód przed konkurencją.. A te nowe Ople? Toż to napatrzec na to się nie można, takie to śliczne.. Poczynająć od tej nowej Corsy (o wiele ładniejsza od grande punto) a kończąc na limuzynowatej Vectrze.. a może by nawet GTS albo OPC
Ostatnio edytowano 16 cze 2007, o 00:22 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Jakub Knight » 16 cze 2007, o 00:15

Nie lubię golfów, w ogóle nie lubię rzeczy które nie mają uzasadnionego prestiżu. Śmiać mi się chce jak jakiś gówniarz kupuje Gofka II, który już w dniu premiery miał za dużo kantów w linii nadwozia a deska rozdzielcza a' la lata 70-te.. a oni się tym wożą jakby jeździli co najmniej jakąś paroletnią bawarą.. :lol:


Dokładnie, silniki kopca jak syrenki, tłumiki wygladaja jak komin od huty i myśla ze moga wszystko na drodze(stad tez niska kultura). A co do ceny to dosc wysoka bo jest popyt na to :D :wink:
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Mariusz » 16 cze 2007, o 00:59

To jest fura - ładna linia nadwozia, deska rozdzielcza już też z ładną stylistyką. Co do tworzyw wykonania to również nie ma co cię czepić..

no co do tych tworzyw to odniosłem wrażenie że są lepiej podocinane i pogokręcane plastiki w golfie. w astrze jest o tyle miło że wszystkie (no prawie) plastiki w środku są mięciutkie. daje to ciekawe wrażenie, i jest poprostu przyjemne :) co do stylistyki-na pewno wyprzedza golfiacza dwójkę :P ale przecież astra F miała być konkurencja dla trójki. no i porównując kombiaki opla i VW to wydaje mi się że ładniejsza astra (pasuje tył do przodu, i linia całkiem harmonijna. golf caravan czy jak tam niemcy kombi nazywają wydaje mi się jakby sklejony z dwóch części, poprostu tyłek nie pasuje do przodu), ale już hatchback volksa wydaje mi się schludniejszy i ładniejszy. poza tym odniosłem wrażenie że co do kupna astry to Piotrek chciał kupić astrę II :P do dwójeczki by te cechy pasowały, ale kupi się dwójke za cenę golfa trójki? coś wątpię :P
z tym zacofaniem golfa-no coś w tym jest, wnętrze ma bardzo ponure i podobne do golfa II. tutaj opel zrobił większy krok w przód i środek astry jest sporo większy od tego z kadeta. w oplach podobają mi się natomiast niecodzienne rozwiązania, ciekawe, a niejednokrotnie wyprzedzające konkurentów o pare lat. bo od kiedy montowali w golfach komputery pokładowe? w astrze można było je nabyć od początku, i może nie były to bardzo rozwinięte jednostki, ale wąski panelik wyświetlacza ładnie wyglądał, i był niecodziennym widokiem na początku lat '90. poza tym nie widziałem astry bez szyberdachu, i wydaje mi się że szyberdachy były montowane w astrach w standardzie-czuć że to standard, tak jak czuć że specjalnie dla szyberdachu dostosowano aerodynamikę auta. gdy się ma resztę okien zamkniętych to szyberdach ani nie wieje, ani nie wyje, ogólnie bardzo miło, tylko jak się rękę wyciągnie to chce urwać :P testowałem szyberdach nawet przy 170 i nawet wtedy nei było za głośno. poza tym taki bajer jak płynne przyciemnianie liczników... saab gdy to montował to rozreklamował swój night mode jak mógł, opel tak się z tym nie obnosił a jest conajmniej tak samo funkcjonalny jak ten w saabie. poza tym to takich szczegółów ułatwiających życie jest wiele więcej, i właśnie ta dbałość o szczegóły robi na mnie największe wrażenie... z ciekawostek to mogę dodać że niesamowite wrażenie jest gdy się patrzy na deskę rozdzielczą kadeta GSI. widział ktoś to? otóż ten opelek nie ma standardowych zegarów, a "mysie kino"... kolega ma takiego diabełka, i powiem wam że to trzeba zobaczyć. prędkość wyświetlana w formie cyfr, obrotomierz z kilkunastu "lampek" w różnych kolorach, masa informacji, a wszystko razem to wygląda jak wyciągnięte z jakiejś gry :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 16 cze 2007, o 01:04

Jakub Knight napisał(a):Dokładnie, silniki kopca jak syrenki, tłumiki wygladaja jak komin od huty i myśla ze moga wszystko na drodze(stad tez niska kultura)


Już też nie przesadzaj, bo znam wielu porządnych właścicieli Golfów, a tym postem ich obrażasz. Tłumiki jak komin od huty? Chyba jak ktoś sobie założy tuningowany dyfuzor, a co do kopcenia to mogę w najbliższym czasie nagrać filmik jak wygląda rura pracującej III eksploatowanej na OO.

Też nie za bardzo lubię te samochody, ale dorabianie jakiejś sztucznej ideologii co do ich właścicieli mnie ***.


_________

Co do Opli- z moich obserwacji ruda jest wręcz uwielbia.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jakub Knight » 16 cze 2007, o 01:06

Oczywiscie mówiłem o golfach po "tuningu" które sa użytkowane przez ogolonych panow w dresach, nie krytykuje fabrycznie golfa, podobna rzecz jest z bmw.
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez sutek » 16 cze 2007, o 09:26

ja tam do VW nic nie mam mój tata miał najpierw transportera a potem golfa II miał alufele i spojler fajnie sie nimi jeździło :D
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 427 gości