Ceny benzyny

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Marcek » 7 kwi 2011, o 23:50

Krzysiek19 napisał(a):Wszyscy myśleli, że się przesiądą z samochodów do autobusów i się głęboko mylili.

Trzeba dobrze policzyć, czy komunikacja opłaca się na bliższych dystansach. Czasem oszczędny samochód+pasażer dokładający się do paliwa wychodzi taniej.

endek napisał(a):nie moge sie doczekac jak pan donek sprywatyzuje lasy a potem je sprzeda

Ba, przecież to biznes który w dodatku jest teraz przyzwoicie zarządzany (o ile pamiętam mieli spory zysk za ubiegły rok). Tak więc tylko czekać, kiedy pan premier marzyciel pozbędzie się tego dobra, na zasadzie "dziś wpadnie trochę kaski, a co będzie jutro -niech się martwią inni".
Podobnie jak zrobili z KGHM-em - też niemal "złota kura", ale że kasa potrzeba na już, bo się pali kolo tyłka, to sprzedali.
Lotos też sprzedają, bo w końcu po pierwsze Rosjanom trzeba się przypodobać, po drugie - znów będzie "my nie możemy wpływać na ceny paliwa, nie mamy swojego koncernu".
Tylko czekać, aż stary dowcip znów stanie się aktualny.
W skrócie: rozmowa z marynarzem:
"Gdzie pływacie?
Do Afryki.
Co przywozicie?
Pomarańcze.
Gdzie jeszcze?
Do Ameryki.
Co wywozicie?
Pomarańcze.
Co przywozicie?
Dżinsy.
A do ZSRR pływacie?
Tak.
Co wywozicie?
Dżinsy i pomarańcze.
Co przywozicie?
Nie wiem, ja pociągiem wracam."
Teraz ZSRR wystarczy zamienić na... tu sobie wpiszcie, co uważacie.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 kwi 2011, o 23:50

Pani Kontekstowa
 

Postprzez endek » 8 kwi 2011, o 00:12

panie donku jestesmy z panem (żąudż pan tak dalej ):mrgreen:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Mariusz » 8 kwi 2011, o 00:46

Tak szczerze to staram się być apolityczny (i to też bym polecał kilku innym osobom, szczególnie które na forum sprawują funkcję więcej niż usera) ale jak czytam że wszystkiemu winne jest PO od ośmiu stron to mi się przewraca.

Jeżeli chodzi o politykę to jest taka sama od hmmm 6ciu lat? mniej więcej jak rządy objął PiS. a jeżeli chodzi o gospodarkę a konkretniej to co w niej mieszają politycy (i jak mieszają) to jest constans od transformacji. Co za różnica że 4 lata temu wrzucaliśmy na PiS że ceny rosną, teraz wrzucamy na PO, po wyborach będziemy wrzucać na kogoś innego, tak to wygląda jeżeli władza dzieli się miedzy 4 partie z rotacjami co 4 lata...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez endek » 8 kwi 2011, o 08:52

Mariusz napisał(a):
Jeżeli chodzi o politykę to jest taka sama od hmmm 6ciu lat? mniej więcej jak rządy objął PiS. a jeżeli chodzi o gospodarkę a konkretniej to co w niej mieszają politycy (i jak mieszają) to jest constans od transformacji. Co za różnica że 4 lata temu wrzucaliśmy na PiS że ceny rosną, teraz wrzucamy na PO, po wyborach będziemy wrzucać na kogoś innego, tak to wygląda jeżeli władza dzieli się miedzy 4 partie z rotacjami co 4 lata...


skoro ma byc to oczywiste ze w kraju z biegiem lat bedzie coraz to gorzej i nikt nic nie mozne zrobic to po co ten cały cyrk (sejm senat,itd) partie polityczne siedza i bawia sie za pieniadze podatników :wink:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Marcek » 8 kwi 2011, o 15:42

Mariusz napisał(a):i to też bym polecał kilku innym osobom(...)

Nie bardzo rozumiem, dlaczego mając rzetelne argumenty nie można się wypowiadać, jeśli potrafi się zachować umiar i pewny poziom. Przez takich apolitycznych, co to im wszystko zwisa rządy mamy takie, jakie mamy.
Może czas, zwłaszcza tym młodszym, otworzyć nieco oczy, zanim znów bezmyślnie będą głosować na jakąś partię tylko dlatego, że jest "trendy".
Może chociaż w niewielkim stopniu uda się zahamować wręcz niesmaczną propagandę prorządową uprawianą przez pewne "niezależne" media.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez marcin9561 » 8 kwi 2011, o 15:42

Przperaszma że się wcianm w temat benzyna na Shell : 5 79
http://bikepics.com/members/marcin9561/

ŚCIĄGANIE SKUTERÓW ZZA GRANICY , TANIO I SOLIDNIE. ZAPRASZAM!
marcin9561
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1899
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:25
Lokalizacja: Słupsk
Pojazdy: CEZET 175 , APRILIA RS 125 ,Citroen Xsara Picasso

Postprzez Łukasz. » 8 kwi 2011, o 15:46

Mariusz napisał(a):Tak szczerze to staram się być apolityczny

w sumie coś w tym jest, ale z drugiej strony... jest o czym dyskutować :P

Admin, nie admin, jakby nie patrzeć, też człowiek z własnym zdaniem, o którym może tu napisać.
endek napisał(a):nie moge sie doczekac jak pan donek sprywatyzuje lasy a potem je sprzeda

a więc lasów mam nadzieję że nie sprywatyzują :P
Marcek napisał(a):Ba, przecież to biznes który w dodatku jest teraz przyzwoicie zarządzany (o ile pamiętam mieli spory zysk za ubiegły rok).

To chyba lepiej, że to co przynosi zysk zostawiają, a co nie to sprzedają? Pomyślmy sobie, co by było, gdyby do dzisiaj funkcjonowały PGR-y :P Jak ja czasem słucham co się w PGR-ach robiło, to... xD
Marcek napisał(a):Trzeba dobrze policzyć, czy komunikacja opłaca się na bliższych dystansach

Na chwilę obecną, jeżdżąc regularnie na miesięcznym, opłaca się praktycznie zawsze, gorzej, gdy jeździmy raz-dwa razy w tygodniu, wtedy koszty porównywalne jak samochód. Liczyłem wiele razy, jak np. będę chciał do szkoły dojeżdżać samochodem, to tylko co najmniej w trójkę i zrzuta na paliwo.
endek napisał(a):partie polityczne siedza i bawia sie za pieniadze podatników :wink:

To już jest tak durne, że sam nigdy nie zrozumiem :P W końcu taki polityk- to jest ktoś, nie że w Biedronce kupuje, która jest dla biednych ;)

W sumie co jak co, może Ruch Poparcia Palikota by zaradził? :D

[ Dodano: 08 Kwi 2011, 15:47 ]

marcin9561 napisał(a):Przperaszma że się wcianm w temat benzyna na Shell : 5 79

:shock: nie czasem 98 i jakiś m-power? :D
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Marcek » 8 kwi 2011, o 16:11

Łukasz. napisał(a):Admin, nie admin, jakby nie patrzeć, też człowiek z własnym zdaniem, o którym może tu napisać.

Chociaż jeden przyznał, że admin tez człowiek :F

Łukasz. napisał(a):To chyba lepiej, że to co przynosi zysk zostawiają, a co nie to sprzedają?

Nie zrozumieliśmy się - chodziło mi właśnie o to, że sprzedają to, co dochodowe (KGHM, przymiarka do lasów).

Łukasz. napisał(a):jeżdżąc regularnie na miesięcznym, opłaca się praktycznie zawsze,

Ja sobie z kolei liczyłem, że przy obecnych cenach komunikacji miejskiej i braku jakichkolwiek ulg, nie opłaci mi się. Miesięczny na cale miasto to 75 zł, za te pieniądze mam mniej więcej 15 litrów benzyny, co daje mi możliwość pokonania ok. 270-280 km. Po ostatnich podwyżkach samochodem jeżdżę nawet nieco mniej. Gdyby to były regularne trasy (np. dom-praca) i mógłbym zabrać pasażera, to wychodzi ponad 500 km miesięcznie, a tyle nigdy nie robiłem. Pozostałych kosztów utrzymania nie liczę, bo i tak je trzeba płacić. Dokładając do tego mieszkanie na wygwizdowie, gdzie autobus jeździ najczęściej co godzinę, a w niedzielę wcale, wybór jest prosty.
Oczywiście im dalsze trasy, tym publiczna bardziej się opłaca. Chociaż kolega miał CC 700 + LPG, dojeżdżał codziennie na uczelnię 50 km i tak twierdził, że na jedno mu wychodzi.
Łukasz. napisał(a):W sumie co jak co, może Ruch Poparcia Palikota by zaradził?

To ja jednak poproszę Kononowicza :F
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mariusz » 8 kwi 2011, o 16:15

Nie bardzo rozumiem, dlaczego mając rzetelne argumenty nie można się wypowiadać, jeśli potrafi się zachować umiar i pewny poziom. Przez takich apolitycznych, co to im wszystko zwisa rządy mamy takie, jakie mamy.


móc zawsze można, tylko czasem nie wypada.

A jeżeli piszę apolityczny to w domyśle znaczy tyle co "oddaję pusty głos" jeżeli już cie to interesuje.

Nie zapominaj że młodzi już głosowali (dlatego teraz mamy PO) co mi sie szczerze strasznie nie podobało, bo przez cukierkową propagande pociągneli za sobą tłumy młodzieży totalnie nieobeznanej w polityce, a ci których nie przekonały slogany, przekonał "tłum" (mimo wszystko np licealiści są na to podatni), dlatego jak kiepską komedię pamiętam gdy oglądałem wyniki wyborów siedząc w 30 osób w świetlicy internatu i po piskach gdy ogłosili że PO przeszło spytałem kilku osób "z czego się cieszycie?" i co? i usłyszałem "bo kaczor nie przeszedł". Niestety ale tak ostatnio wyglądają wybory, mi się to cholernie nie podoba i jako że nie mam czasu czytać wszystkich programów wyborczych przynajmniej nie przykładam do tego ręki. Po prawdzie gdyby głosowali tylko ludzie nienaiwni i ogarnięci to może by to jakoś wyglądało, ale na tą chwilę to PiS zgarnia elektorat wśród emerytów, rencistów i osób które sądzą że im nic nie wyszło (bezczelność!), a PO wśród naiwnych dzieciaków i ludzi którzy "nie chcą kaczora".

Póki na arenę nie wyjdzie jakaś dynamiczna partie która będzie miała program a nie slogany-wybaczcie, mówcie co chcecie, ale ja na tą czwórkę oddawał głosu nie będę bo to jak wybór między stryczkiem a kulą w łeb. [/quote]
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Aleksander » 8 kwi 2011, o 16:27

A ja się wypowiem tak
nie będe tu obwiniać czy wina PO czy PIS czy SLD czy innych partii
Poprostu Polska ubzdurała sobie EURO 2012 i teraz muszą skądś wycisnać kase na budowe dróg ( wyższe rachunki ceny paliw)

A ceny benzyny i tak pójdą w górę .... POLSKA to kraj urzedników , tak i jeszcze więcej ich będzie całe armie , a akcyza i tak pójdzie do góry bo oni muszą mieć wypłaty za pierdzenie w stołki
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez Krzysztof1993 » 8 kwi 2011, o 17:11

shell 5.24zl dzisaij tankowalem
KOBIETY TO ZŁO!!
Avatar użytkownika
Krzysztof1993
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2200
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 18:28
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 7
Pojazdy: SZROT

Postprzez Łukasz. » 8 kwi 2011, o 17:32

Pewien <Elle> na bashu napisał(a): Artykuł w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

Marcek napisał(a):przymiarka do lasów

O lasach ucichło dlatego, że obecnie PO odrzuciło ten pomysł ;)

bo oni muszą mieć wypłaty za pierdzenie w stołki

No cóż, owszem, pensje mają baaardzo przesadzone, nawet taki wójt w sąsiedniej gminie 8 tys (!) zł, teraz to pomnożyc przez jakieś 2000, to wychodzi nam już rocznie jakieś ~ 200 mln... a to dopiero wójci, policzmy cały rząd, inne pomoce (sekretarki itp.), zabierzmy im pół i dziura budżetowa załatana :P Polityka to obecnie nie rządzenie, to świat korupcji i wielkich pieniędzy, niby mają biura śledcze, ale wszystkiego nie wykryją, tym bardziej że kolegi nie pogrążą :facepalm:
Marcek napisał(a):Przez takich apolitycznych, co to im wszystko zwisa rządy mamy takie, jakie mamy.

z obecnych partii to szczerze powiedziawszy nie jestem za żadną z nich, musiałaby powstać jakaś nowa, a nie że w polityce ciągle Ci sami, którzy praktycznie pamiętają czasy PRL-u. Młodzi i energiczni ludzie, mający jakieś chęci i ambicje, którzy nie tylko braliby wypłatę, ale też działali. Obecnie żadna partia się nie nadaje na wyprowadzenie Polski na prostą, PO ciągle szuka pieniędzy, dzięki którym chce zakamuflować to co popsuł (oczywiście nic innego mu na myśl nie przyszło jak podatki... ), PiS obecnie kręci się wokół katastrofy smoleńskiej, SLD nie ma żadnych konkretnych pomysłów, nie wiem, PSL jeszcze jako tako może by rządziło, ale na nich głosuje bardzo niewielu, więc wątpię żebyśmy się dowiedzieli... O PJN nie można za wiele powiedzieć, najwyżej tyle, że chcą się odgryźć na PiS, co im prawdopodobnie nie wyjdzie.
Tym bardziej, że na nowe partie nikt nie głosuje, zakładamy PPP? :F
A teraz na temat: Nie będę już pisał o polityce, wy róbcie co chcecie, mam nadzieję, że moje zdanie czytelnie napisałem.

A ceny paliw na razie nie ulegają zmianom :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez piciu308 » 8 kwi 2011, o 17:37

u mnie na TESCO 5.09zł a na BP 5.21zł
Oczywiście bp95
- Co byś zrobił gdyby można zacząć wszystko od nowa?
- Nie brał bym tego gówna..
Avatar użytkownika
piciu308
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 15:31
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet kadet, Router WS 50, Renault Megane I Ph II.

Postprzez Przemysław » 8 kwi 2011, o 17:41

Na BP w Sosnowcu ;
Bp95-5,17 zł
Bp98-5,47zł
:mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 555
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 21:57
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Aleksander » 8 kwi 2011, o 18:41

moim zdaniem polska ma chyba najdroższą benzyne w całej europie - dzięki urzędnikom i ich akcyzie
ale czy my mamy na to wpływ?
trzeba robić swoje
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 257 gości