Ceny benzyny

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Tomo eS. » 4 kwi 2011, o 00:45

Nie wiecie może, skąd stacje Neste mają paliwo?
Życie jest zbyt krótkie, by nie kręcić pod czerwone pole :F
Avatar użytkownika
Tomo eS.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 329
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 23:13
Lokalizacja: Cieszyn
Pochwały: 3
Pojazdy: BMW e36, Audi A4 B7

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 kwi 2011, o 00:45

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Łukasz. » 4 kwi 2011, o 19:00

a więc:

-Wolsztyn:
*bezołowiowa 95 - 5.09-5.17
*diesel - 4.97 (PKS :D )-5.05

Zielona Góra:
*bezołowiowa 95 - 5.09-5.27 ( :shock: )
*diesel - 4.99- 5.17
Marcek napisał(a):Rządził PiS - wina rządu. Rządzi PO - wszystkiemu winny jest kryzys.

Nie mój drogi, po prostu każdy ma inne zdanie, za czasów PiS też pewnie byli ludzie uważający, że za cenę benzyny odpowiada rynek, podobnie jak teraz niektórzy winą obarczają rząd.

Czy kurna państwo jest właścicielem jakiejkolwiek stacji benzynowej, że może windować swoje ceny? Sądzę że nie, znajdź chociażby jedną na każdą gminę... Podatki, owszem, podwyższają cenę benzyny, ale co bez tych podatków by było w Polsce? Nic, a tak narzekacie że drogi kiepskie, że autostrad nie ma, że ławka brudna itp. A jakby nie patrzeć za to wszystko odpowiedzialni jesteśmy my, którzy kombinują, by kupić opałową bez akcyzy i jeździć jako ON, oczywiście dalej narzekając na drogi.
Cukier? Po raz kolejny, co ma państwo do cukru? Owszem, cukrownie pozamykali ale tylko i wyłącznie dlatego, że nasza najdroższa Unia Europejska nałożyła na nas limity w produkcji białego surowca, przez co niestety połowa cukrowni (ba, nawet większość ) poszła się szczerze powiedziawszy kochać
Kubass napisał(a):Marcek, co jak co, PiS by rządził bylo by to samo, oni nie ogarniają tego kraju.


No właśnie czyżby nasze wspaniałe i wszechmogące PiS z Jarkiem na czele (który oczywiście był na lekach w czasie kampanii i dlatego wypowiadał takie bzdury... ) zrobiłoby wszystko tak, że benzyna kosztowałaby 3.60 zł i w Polsce żyłoby się lepiej, podczas gdy dla nich numerem jeden jest katastrofa smoleńska, która jest dla niego priorytetem? Czy PO rządzi, czy PiS rządzi, Samoobrona, PJN czy inna cholera, będzie tak samo, tyle że wypłaty zmienią właścicieli...

I najważniejsze- Polska, jakby nie patrzeć, musi całą ropę sprowadzać, i jak tu ma być taniej?...


Nie Marcek, kiedyś byłem, ale nie jestem i raczej nie będę za PO, po prostu patrzę na to wszystko przez pryzmat neutralności...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Albi153 » 4 kwi 2011, o 19:38

W Suwałkach po 5.06 PB95 na Statoil widziałem dzisiaj
Albi153
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 21:08
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Tomciosz » 4 kwi 2011, o 19:57

Sosnowiec/ Dąbrowa górnicza

PB 95 5.09-5-19, Nie jestem pewien, ale na jednej maøej stacyjce było chyba o dziwo 4.99.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez Piotrek » 4 kwi 2011, o 21:07

Łukasz. napisał(a):
Marcek napisał(a):Rządził PiS - wina rządu. Rządzi PO - wszystkiemu winny jest kryzys.


Czy kurna państwo jest właścicielem jakiejkolwiek stacji benzynowej, że może windować swoje ceny?


W styczniu 2009 roku PO podniosło podatki wliczone w paliwo o.. 20% (tak - o jedną piatą i tak oto dla przykładu z 4 zł robi się 4,9zł) co w sumie daje, że w Polsce łącznie 70% ceny paliwa to same podatki, coś co nalicza nam rząd. Tak, więc dalej uważasz, że rząd nie ma wpływu na cenę paliwa?

Owszem podatki były, są i będą i muszą być, bo skądś kasa musi się brać w skarbie państwa, ale bez przesady aby coś opodatkować w wysokości 70% i co więcej coś czego podwyżki generują podwyżki w innych sektorach bo jak wiadomo wszystko bazuje na transporcie a ten na paliwie - takiemu rolnikowi drożej wychodzi koszenia pola, drożej wychodzi dowóz zboża do skupu, drożej wychodzi rozwiezienie chleba do sklepów przez co chleb kosztuje tyle ile już kosztuje.

3/4 ceny paliwa to wymysł rządu a ten "najlepszy kandydat Niemiec na premiera Polski" (Tusk) bezczelnie mówi że on nie ma wpływu na ceny paliw. Czemu nie ma wpływu? A no bo przecież stacje paliw są prywatne, gospodarka jest rynkowa a więc rząd nie może dyktować za ile coś ma być sprzedawane. Tak, tylko że ci prywatni ludzie sprzedają towar który jest opodatkowany niebagatelnie w wysokości 70% a to zasługa rządu.


Łukasz. napisał(a):Cukier? Po raz kolejny, co ma państwo do cukru? Owszem, cukrownie pozamykali ale tylko i wyłącznie dlatego, że nasza najdroższa Unia Europejska nałożyła na nas limity w produkcji białego surowca, przez co niestety połowa cukrowni (ba, nawet większość ) poszła się szczerze powiedziawszy kochać


No to może inaczej - czemu w Niemczech jest po 2,5 zł a u nas 2x tyle? Czyżby tam nie było nałożonych limitów na produkcję? Czemu tam rząd nie zdecydował się zamknąć tych cukrowni?


Łukasz. napisał(a):
Kubass napisał(a):Marcek, co jak co, PiS by rządził bylo by to samo, oni nie ogarniają tego kraju.


No właśnie czyżby nasze wspaniałe i wszechmogące PiS z Jarkiem na czele (który oczywiście był na lekach w czasie kampanii i dlatego wypowiadał takie bzdury... ) zrobiłoby wszystko tak, że benzyna kosztowałaby 3.60 zł i w Polsce żyłoby się lepiej


Kubass zacytował typową propagandę medialną..

A odnośnie ceny paliw to pamiętam, że za PiS juz zaczynał się kryzys w USA i baryłka przekraczała 200$ a paliwo nie przekroczyło wspomnianych 3,6 zł. Czemu? A no bo PiS nie podniosło podatku na paliwo i z tego co pamiętam sam Kaczyński organizował spotkania z polskimi dystrybutorami paliw aby z rozwaga reagowali na to co dzieje się w USA.

A teraz co - baryłka potaniała i teraz nie przekracza 125$ a paliwo jest o 50% droższe niż wtedy kiedy baryłka naginała po 200$. Ktoś zaraz powie, że złotówka spadła a paliwo kupujemy właśnie w $ i będzie miał rację ale jedyną ekipą zobowiązaną do trzymania kursu waluty jest.. tak - rząd.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Marcek » 4 kwi 2011, o 21:32

Co do cukru - limity są nałożone przez "łunię", ale Polska może i powinna wystąpić o ich podniesienie. I nawet podobno to zrobili, tylko szkoda, że wtedy, kiedy cukier przekroczył 5 zł.
Podobnie z akcyzą - oczywiście można ją zmniejszyć, ale tutaj z kolei popisał się szanowny pan minister Vincent, który w końcu musi jakoś łatać dług, w który nas wpuścili i oczywiście najlepiej złupić kierowców.
Jak wspominał Piotrek - to wyśmiewany Kaczyński potrafił spotkać się z producentami paliwa i nakłonić ich do obniżki marży. Oznaczało to paliwo po niewiele ponad 3 zł.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Bronas » 4 kwi 2011, o 23:26

PB95 5.09zł
Polska to taki kraj, że jak nie weźmiesz wszystkiego w swoje ręce i czasem nie zakombinujesz, to długo nie pociągniesz.
Avatar użytkownika
Bronas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:52
Lokalizacja: Łowin
Pojazdy: Ogar 205

Postprzez adrian » 5 kwi 2011, o 17:31

u mnie na prywatnej stacji
95 po 4.92
ON 4.86

Na BLISKIEJ

95 5.05
ON 4.99

[ Dodano: 05 Kwi 2011, 17:32 ]

na BP nie wiem
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Postprzez piciu308 » 5 kwi 2011, o 20:42

U mnie dziś po 5:18zł więc trzyma sie od tygodnia na stałym poziomie.
- Co byś zrobił gdyby można zacząć wszystko od nowa?
- Nie brał bym tego gówna..
Avatar użytkownika
piciu308
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 15:31
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet kadet, Router WS 50, Renault Megane I Ph II.

Postprzez Łukasz. » 6 kwi 2011, o 20:19

Piotrek napisał(a):No to może inaczej - czemu w Niemczech jest po 2,5 zł a u nas 2x tyle?

Spekulacje ;) Gdzieś w necie widziałem polski cukier w Portugalii dający w przeliczeniu na zł jakieś 2.6 zł, powiedz mi, jak to możliwe, skoro cukier wyjeżdżający z Polski w końcu też ma jakiś podatek?

Porównując paliwo, u nich kosztuje ono ponad półtora ojro, czyli jakieś... 6 zł? Tych dwóch państw nie ma co porównywać... I jakby nie patrzeć
, w Polsce jest jedno z najtańszych.

Piotrek napisał(a):Tak, więc dalej uważasz, że rząd nie ma wpływu na cenę paliwa?

Czy tak napisałem, czy wynika to tylko z twojej interpretacji? 70 %... ale to wszystko zależy od wysokości tych 30%.

Po drugie, był to rok 2009, a teraz mamy 2011, podatku nie podnoszą, a benzyna idzie w górę...
Piotrek napisał(a):i co więcej coś czego podwyżki generują podwyżki w innych sektorach

... dzięki temu za podwyżką jednego podatku rośnie wielkość innych podatków ;) Przynajmniej u mnie w rejonie widać (nie napiszę że w Polsce, bo większość zacznie mnie jechać że nie mam racji) że coś się dzieje (typu drogi, mosty, praktycznie każda droga, każdy most jest albo już wyremontowana, albo położono asfalt na drogę polną, albo znajdują się w planach do 2013 roku ;) Czyli na moje to z jednej strony dobrze że podnieśli, dopóki nadal z jednej wypłaty można godnie żyć 5-osobową rodziną )
Piotrek napisał(a):takiemu rolnikowi drożej wychodzi koszenia pola

akcyzę poniesioną na uprawy polowe można po części odzyskać, więc ja tak aż bardzo nie narzekam :] Podobnie z innymi dziedzinami produkcji, oni również coś dostają nazad, to samo z resztą, będąc na rozliczaniu VAT można bardzo dużo pieniędzy odzyskać, więc z jednej strony dla mnie i lepiej że podatki rosną ( przykład: kupuję maszynę nową, dostaję dofinansowanie w wysokości 60% wartości brutto, czyli im większy podatek, tym większe dofinansowanie, zwracają mi VAT i wychodzi na to, że z własnej kieszeni płacę jakieś 20% :D Tylko cholernie dużo papierków...)

Z ekonomią mam niestety na co dzień...
Piotrek napisał(a):że za PiS

Za PiS rząd się rozleciał...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Konik » 6 kwi 2011, o 21:13

Ja tam nie narzekam, może i ceny są wyższe ale chociaż nie wymyślają głupich praw typu - "jedziesz pijany na rowerze zabieramy Ci prawo jazdy". Ogólnie powiem wam że według mnie nie ma wielkich różnic między PO a PIS, jedynie jest tak że PO nie interesuje się zbytnio ludźmi, przykręcają śrubę ludziom, a PIS ciągle ścigał ludzi, jakieś biura śledcze i inne badziewia. Ja jak bym miał prawo głosu to na pewno nie głosował bym na PIS lub PO bo to jest wszystko o du** rozbić, trzeba znaleźć jakąś alternatywę a nie 2 najgorsze partie jakie mogą być.
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Postprzez endek » 6 kwi 2011, o 22:09

Konik napisał(a):Ja tam nie narzekam, może i ceny są wyższe ale chociaż nie wymyślają głupich praw typu - "jedziesz pijany na rowerze zabieramy Ci prawo jazdy".

wiesz jesli miałoby byc takie ulitomatum wiec ,lepsze to niz paliwo po 5zł ,bo wtedy cierpieli głupi ludzie a teraz wszyscy pijacy i nie pijacy


Konik napisał(a):mnie nie ma wielkich różnic między PO a PIS, jedynie jest tak że PO nie interesuje się zbytnio ludźmi, przykręcają śrubę ludziom

jesli ktos jesli w porzadku i nie dorobiał sie na krzywdach inny ,to tacy ludzie nie mieli prawa sie o nic martwic


Ja jak bym miał prawo głosu to na pewno nie głosował bym na PIS lub PO bo to jest wszystko o du** rozbić, trzeba znaleźć jakąś alternatywę a nie 2 najgorsze partie jakie mogą być.

równiez popieram,niestety mam tempy naród ,w kraju coraz gorzej a mimo to PO przoduje
nie jestem zwollenikiem PIS ani PO tylko stwierdzam fakty jak było w kraju za panowania PISu a co jest teraz gdy PO wlada

Łukasz. napisał(a):ot;]Spekulacje

ostatnio na giełdzie w łodzi stały 3 busy obładowane i jakos na braka zainteresowanych towarem wlascicele nie narzekali :]


Łukasz. napisał(a):Porównując paliwo, u nich kosztuje ono ponad półtora ojro, czyli jakieś... 6 zł? Tych dwóch państw nie ma co porównywać... I jakby nie patrzeć

porównaj zarobki ...


Łukasz. napisał(a):rejonie widać (nie napiszę że w Polsce, bo większość zacznie mnie jechać że nie mam racji) że coś się dzieje (typu drogi, mosty, praktycznie każda droga, każdy most jest albo już wyremontowana, albo położono asfalt na drogę polną, albo znajdują się w planach do 2013 roku

tylko zeby to było robione sumiennie a nie ze po jednej zimie nie idzie poznac ze owy odcienk drogi był niedawno remontowany



Łukasz. napisał(a):będąc na rozliczaniu VAT można bardzo dużo pieniędzy odzyskać, więc z jednej strony dla mnie i lepiej że podatki rosną

racja tylko ze to w przypadku farmerów a nie gospodarstw majacych po kilka ha a takich jest nawiecej
Ostatnio edytowano 6 kwi 2011, o 22:25 przez endek, łącznie edytowano 1 raz

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Barthezz » 6 kwi 2011, o 22:24

Łukasz. Płać za mnie podatki i takie paliwo i będzie mi sie podobało to co mówisz. ;) Niech nam zarobki podniosą o 50% to mi wsiu ryba będzie czy benka i cukier jest po 5zł. BO MNIE BĘDZIE NA TO STAĆ I BĘDE MIAŁ JESZCZE KASE. A tak to proszę jeśli Ci to odpowiada to płać za mnie. ;) Bo mi to nie pasuje.
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez endek » 6 kwi 2011, o 22:26

Bartezz nie narzekaj przeciez srednia krajowa jest 3,5k :F

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Barthezz » 6 kwi 2011, o 23:01

O kur wa :D to jak bym tyle zarabiał na benke i cukier miał bym wyje banane :D
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 419 gości