Hard enduro a prawo

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Hard enduro a prawo

Postprzez Tomek » 31 lip 2012, o 20:35

Cześć.

Próbuję przystosować chinola do trochę ostrzejszej zabawy w terenie. Wywaliłem już wszystko co niepotrzebne na czele z akumulatorem. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy nie będę miał problemów jeżeli podłączę światła na krótko? Plan przewiduje zostawienie tylko świateł "krótkich" zapalających się w chwili uruchomienia silnika. Starczy jedno światło ( "żółte barwy selektywnej z przodu pojazdu"- piszę z głowy), czy muszę mieć postojowe, mijania, drogowe? wg przepisów to motorower jeżeli to coś zmienia.
2. Kierunkowskazy. Akurat je chciałem zostawić w prawie niezmienionej formie w stosunku do oryginału. Zastanawiam się tylko, czy mogę je demontować przed wyjazdem w teren jeżeli będę używał rąk? Na dłuższe wyjazdy z racji wygody montowałbym je na miejsce ;)
3. Czy mogę używać... nóg do wyznaczania kierunku? Na zawodach widziałem to dość często. Wszak wystawianie ręki na zakręcie/ dziurach/ sporej prędkości/ czy po prostu w czasie trzymania sprzęgła/ hamulca jest dosyć niewygodne i niebezpieczne. Ktoś orientuje się, czy "od biedy" przejdzie takie coś w średnio nasilonym ruchu i przy krótkich przelotach przez miasto?
5. Jakieś pomysły na luzujące się lampy(i nie tylko :|)? Ich na pewno wyrzucić nie mogę, a przednia jest już połamana, tylną raz zgubiłem, a inna mi się połamała... Mam na śrubkach z nakrętkami samokontrującymi, ale i one puszczają. Myślałem nad 'trytytkami', ale nie wiem jak to się będzie miało do sztywności zamocowania owiewki :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Hard enduro a prawo

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 lip 2012, o 20:35

Pani Kontekstowa
 

Hard enduro a prawo

Postprzez Siczka » 1 sie 2012, o 12:01

no kierunki to jak chcesz to możesz se tylko jak już zajedziesz w teren zdemontować bo przecież sam mi mówiłeś że jak ma kierunki w homologacji nawet ze z tym jest dopuszczony do ruchu to nie może być bez a drogówkę to wiesz jaka mamy :F

z odkręcającymi się elementami to poszukaj se kiedyś w stodole samo kontrujące nakrętki - pomaga.

jeśli wystawianie nogi to w przepisach jest napisane jasno ze używa się ręki? jeśli nie ma to nawet możesz se odpowiednio dupę wypiąć.

co do oświetlenia nie są wymagane ze drogowe, postojowe itp itd. możesz mieć po prostu se żaróweczki na krótko żeby na krótkich było cały czas i tyle. tylko mocujesz jakoś wszystko porządnie żeby nie odleciało se hen daleko. ja bym się pobawił w jakaś metalowa owiewkę na przód albo wgl zrobił ramkę na lampę, kratkę z prętów cienkich i przymocował po swojemu solidnie a nie na małych uszkach jak oryginalnie. takie coś to może tylko starczało dla dzieciaka jak crossikiem takim po mieście se lata albo po bułeczki do sklepu...
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Hard enduro a prawo

Postprzez Marek.K. » 1 sie 2012, o 22:18

Siczka napisał(a):no kierunki to jak chcesz to możesz se tylko jak już zajedziesz w teren zdemontować bo przecież sam mi mówiłeś że jak ma kierunki w homologacji nawet ze z tym jest dopuszczony do ruchu to nie może być bez a drogówkę to wiesz jaka mamy :F

z odkręcającymi się elementami to poszukaj se kiedyś w stodole samo kontrujące nakrętki - pomaga.

jeśli wystawianie nogi to w przepisach jest napisane jasno ze używa się ręki? jeśli nie ma to nawet możesz se odpowiednio dupę wypiąć.

co do oświetlenia nie są wymagane ze drogowe, postojowe itp itd. możesz mieć po prostu se żaróweczki na krótko żeby na krótkich było cały czas i tyle. tylko mocujesz jakoś wszystko porządnie żeby nie odleciało se hen daleko. ja bym się pobawił w jakaś metalowa owiewkę na przód albo wgl zrobił ramkę na lampę, kratkę z prętów cienkich i przymocował po swojemu solidnie a nie na małych uszkach jak oryginalnie. takie coś to może tylko starczało dla dzieciaka jak crossikiem takim po mieście se lata albo po bułeczki do sklepu...


łap moją wypowiedź :F
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Hard enduro a prawo

Postprzez Patryk. » 1 sie 2012, o 22:22

Siczka, kurde, za długa wypowiedź, wziąłbym do mojego podpisu, bo beka :F


Tomek napisał(a): Czy mogę używać... nóg do wyznaczania kierunku?

Nie znam się, ale chyba nie, bo czy wszyscy będą wiedzieli o co Ci chodzi ? :mrgreen:
Patryk.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2119
Dołączył(a): 25 lip 2009, o 11:35
Pochwały: 7

Hard enduro a prawo

Postprzez Siczka » 1 sie 2012, o 22:37

Patryk., beka to z ciebie jest...

noga noga, ktosmoze niby nie wiedziec ale kurde skrzyzowanie jakies czy cos to raz nie powinien wyprzedzać a noge wystawisz normalnie a nie tylko zdejmiesz z podnóżka to powinien nawet jakiś czopek załapać o co chodzi
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Hard enduro a prawo

Postprzez adrian » 2 sie 2012, o 16:31

Siczka, jak ostatnio czytam twoje posty to normalnie nie mogę się powstrzymać od śmiechu. Po 2 naucz się pisać po polsku bo nie chodzi tu już o błędy ortograficzne ale o skład zdań bo nie idzie zrozumieć co masz na myśli. Teraz odpowiem na pytania Tomek,

1 Obowiązkowym wyposażeniem motoroweru jest światło przednie barwy białej i tylne selektywne barwy czerwonej. Ale! jeżeli motorower jest seryjnie wyposażony w światło stop, kierunkowskazy, światła mijania czy drogowe to musi to działać.

2 Na pytanie odpowiedziałem wyżej, ale odkręć je po prostu, w razie kontroli wmawiasz, że motorek nie był seryjnie wyposażony w nie.

3. Do wystawienia nogi nie wiem bo w kodeksie jest napisane aby sygnalizować ręką i nic o nodze.

4. Nie widzę pytania 4 :D

5 Ja proponuje śrubki i 2 albo 3 skontrowane nakrętki, a jak puści to chwycić spawem delikatnie nakrętkę


Autor postu otrzymał pochwałę
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Hard enduro a prawo

Postprzez Tomek » 2 sie 2012, o 17:58

adrian, dzięki za sensowną odpowiedź. Faktycznie 4 pytania nie ma :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Hard enduro a prawo

Postprzez tomix » 2 sie 2012, o 21:38

Co wy z tymi śrubami? Nita dajecie i macie spokój na pare lat :)


Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Obrazek
97% ludzi trzyma rękę na myszce czytając posty. Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.
a Ty dla ilu osób jesteś bogiem?
Avatar użytkownika
tomix
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 354
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 20:58
Pochwały: 1

Hard enduro a prawo

Postprzez Siczka » 3 sie 2012, o 09:46

tomix, ale nita trza rozwiercać a jak trza gdzieś szybko zdjąć czy cos to jak? wkrętarke akumulatorową będzie woził ze sobą?

adrian, z czego śmiech? z tekstu czy śmiech rozpaczliwy?
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Hard enduro a prawo

Postprzez adrian » 3 sie 2012, o 16:25

Siczka z głupoty...

chociażby
Tomek napisał(a):Mam na śrubkach z nakrętkami samokontrującymi, ale i one puszczają.



Siczka napisał(a):z odkręcającymi się elementami to poszukaj se kiedyś w stodole samo kontrujące nakrętki - pomaga


Poza tym nit to dobra opcja nie wpadłem na to, a nikt chyba nie będzie lampy demontował w trasie... ja tam nawet kluczy nie wożę a co dopiero coś demontować
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Hard enduro a prawo

Postprzez Tomek » 5 sie 2012, o 20:20

Ja tylko mam klucze do napinaczy łańcucha.
Kierunkowskazów już się pozbyłem, zostawione tylko światła mijania i stop. Diagnosta nie miał zarzutów...
Nity rzeczywiście niezłe np do tylnej lampy. :P Problem z większymi śrubami jak np stacyjka, bak (wkręcany w ramę) i takie tam. Na razie poradziłem sobie przypinając do wszystkiego po jednej trytytce. Nawet jak coś się odkręci, to zostaje przy moto :mrgreen: Gwinty wewnętrzne traktować klejem? Co później w razie konieczności odkręcenia?
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Hard enduro a prawo

Postprzez adrian » 5 sie 2012, o 21:06

Spróbuj jeszcze na podkładkach sprężystych, moim zdaniem jak zakręcisz śrubę z taką nie ma szans pościć, chyba że masz tam drgania nie wiadomo jakie ;)
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Hard enduro a prawo

Postprzez Siczka » 6 sie 2012, o 17:18

Tomek, nie potrafisz normalnie przykrecic?

śrub samo kontrujacych sporo jest nowych więc bierzesz też i podkładke spreżynująca, taką śrubke i skręcasz i porzadnie dokrecasz. po co dawac 2, 3 lub nawet i 15 tych nakretek skoro są samo kontrujace? samo kontrująca będzie napewno lepszym rozwiazaniem bo ścisniesz dwie to kurczeod drgań sie poluzuja od siebie a wtedy jedna i za chwile druga wylatuje a samo kontrujaca jak dokręcisz to nawet jak sie poluzuje to nie predko a nawet i nie powinna i nie odleci po chwili jak juz by sie nawet poluzowała...
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Hard enduro a prawo

Postprzez Rudy102 » 13 sie 2012, o 12:23

Siczka, Ale mechanik z ciebie :mrgreen:

Tomek jak aż tak bardzo Ci sie luzują to możesz spróbować wziąźć podkładkę sprężysto tą nakrętkę samokontrującą i na klej do gwintów to wszystko skręcić.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Hard enduro a prawo

Postprzez Kamil » 22 sie 2012, o 13:20

HARD ENDURO 4 KONIE :facepalm:
Avatar użytkownika
Kamil
*supporting
*supporting
 
Posty: 952
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 17:55
Lokalizacja: Rbk/ okolice.

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 330 gości