Jakie macie oponki;)

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Jakie macie oponki;)

Postprzez gacekx1 » 23 kwi 2013, o 17:46

Przyszła wiosna, czas zmiany opon na letnie. Stąd pytanie na jakich jeżdzicie? Jakie polecacie? Jakich kompletnie unikać??

Może ja zacznę. Mam osobiście w gofie III z przodu Yokohamy AA01 a z tyłu GoodYear Ventura i mogę je polecić. Yokohamy *** się trzymają w zakrętach i hamują, nie zdarzyło mi się zablokować kół jeszcze na nich przy hamowaniu (abs-u nie mam).
Szczerze nie polecam najtańszych Dębic, miałem zimowe i taka lipa że masakra. Tej zimy natomiast bieżnikowane Glob-Gumy sprawowały się wyśmienicie.

Dodam że letnie mam 195/50r15 a zimowe 175/70r14.
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Jakie macie oponki;)

Postprzez Pani Kontekstowa » 23 kwi 2013, o 17:46

Pani Kontekstowa
 

Jakie macie oponki;)

Postprzez Romecik2t » 23 kwi 2013, o 19:18

Ciekawy temat ;]

gacekx1 napisał(a):Przyszła wiosna, czas zmiany opon na letnie.


Chyba że ktoś jeździ na całosezonowych, czego raczej nie polecam.

gacekx1 napisał(a):Jakie polecacie? Jakich kompletnie unikać??


Wg mnie zawsze lepiej kupić tańsza nówke o dobrych rozmiarach niż jakąś starą używke. Co do firm to chyba nie ma nie wiadomo jakich złych, wszystko zależy od doboru rozmiaru opony do auta i warunków w jakich się jeździ.

gacekx1, Hmm styczności z tymi firmami co podałeś nie miałem ale słyszałem właśnie, że są dobre. Ostatnio kupiliśmy golfa III i opony trzeba było zmienić bo biły trochę (łyse były) a że po kupnie nie było nie wiadomo ile kasy to kupiliśmy letnie barumy brilliantis 2 185/65/14 do alusów. Na suchym asfalcie trzymają świetnie, przy hamowaniu też jest git, koło raczej cieżko zblokować, nawet pomimo że to letnie to jak je kupiliśmy było dużo śniegu u mnie więc nawet przez małe zaspy czy nie odśnieżone drogi jakoś nie traciły przyczepności i szło jakoś zahamować na nich :D

gacekx1 napisał(a):Szczerze nie polecam najtańszych Dębic, miałem zimowe i taka lipa że masakra.


No te najtańsze to raczej kiepskie są tzn. zależy jaki model opony, niektóre nowsze były poprawione inny bieżnik itp, w escorcie za to mam letnie Dębica Frigo 2 o rozmiarach 175/70/13 Rozmiarami bardziej pod zimówki ale nie mialem felg większych, trzymać trzymają w miarę dobrze bo nówki, bylo by o wiele lepiej gdyby to były np 195/50/15 lub coś koło tego bo takie na lato bardziej się nadają do takiego ciężkiego auta (no może waży 1,1t ale jeździ sie zwykle w kilka osob wiec obciążenie jest), jedynie na luzie troszkę kiepsko na nich leci bo wąskie :D

Jak będzie kasa to bd myślał nad letnimi 195/50/15 do essiego (rozstaw 4x108) więc jak coś kupię to odpiszę, ewentualnie 185/65/14 lub o profilu 60 (licznik mniej by przekłamywał) :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Jakie macie oponki;)

Postprzez Tomek » 23 kwi 2013, o 21:18

Jeżeli chodzi o motocyklowe, to polecam Shinko Trail Master :D
To opony enduro, mają szerokie kostki, ale rowki są głębokie i szerokie dzięki czemu nadają się do delikatnych zabaw w terenie. Mieszanka gumy jest strasznie miękka, świetnie trzyma w zakrętach, można przycierać podnóżkami :D W deszczu trzyma dobrze, nie wyjeżdża z zakrętu, ale wiele zależy od rodzaju asfaltu. Na żwirze, miękkim piasku itp jest niezła, nie ślizga się i całkiem pewnie się prowadzi. Do cięższego terenu wiadomo, że się nie nadaje na dłuższą metę, ale jeżeli już się zalepi błotem, to zaraz się sama oczyszcza, bo rowki mają półkolisty kształt.
Podobno po 10 000km trzeba by je zmieniać. Na razie potwierdzić nie mogę, bo na tej oponie mam przejechane ok 3000km, ale ślady zużycia nie są wielkie. Pewnie z tyłu zużyłaby się mocniej.

Ogólnie polecam ten model opony. Jak na budżetówkę jest bardzo dobra. Na pewno jest lepszą propozycją niż używana, ale markowa opona. Za swoją zapłaciłem 180zł i nie żałuję, chętnie dokupiłbym drugą na tył :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Jakie macie oponki;)

Postprzez gacekx1 » 28 kwi 2013, o 14:40

Apropos opon to dziś jadę sobie i za ostrym zakrętem (ograniczenie do 30) macha mi gość z audicy 80b3. Zatrzymuje się i okazuje się że mu się wahacz zgiął, nie wyrobił na zakręcie i uderzył kołem w wysoki krawężnik, koło poszło w stronę drzwi;p Oczywiście opony prawie łyse, koła na 3 szpilkach, brak pierścieni dopasowujących (dystansujących). Po prostu masakra.

Myślę że gdyby miał jakieś lepsze oponki to przy deszczowej pogodzie jak dziś mógłby się jednak zmieścić na tym zakręcie;)
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 447 gości