Szukam klucza oczkowego

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Szukam klucza oczkowego

Postprzez Piotrasg » 7 cze 2023, o 08:55

Witam. Albo nie potrafię używać google, albo po prostu nie jest to dostępne. Potrzebuję klucz oczkowy odgięty o średnicy 38mm. Może być odgięty dwustronnie, albo jednostronnie.
Piotrasg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 14:23

Szukam klucza oczkowego

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 cze 2023, o 08:55

Pani Kontekstowa
 

Re: Szukam klucza oczkowego

Postprzez Wintes » 7 cze 2023, o 11:26

Klucz oczkowy wygięty (albo inaczej klucz oczkowy odgięty) to stały klucz o końcówce roboczej ustawionej w innej płaszczyźnie niż rękojeść. Takie wygięcie ma za zadanie przede wszystkim ułatwić obsługę samego klucza, ponieważ rękojeść znajdzie się dalej niż płaszczyzna, w której zamontowany jest odkręcany element. Efektem ubocznym takiego profilu jest też zwiększenie sztywności, co dodatkowo ułatwia pracę z kluczem. Klucze oczkowe gięte są chętnie wykorzystywane nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez amatorów doceniających ułatwienia płynące ze zmiany profilu klucza.
Klucz oczkowy odsadzony ( dostaniesz na przykład tutaj https://buythis.pl/klucze-narzedzia-reczne/ ) . Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od klucza giętego, jednak w tym przypadku przesunięte jest samo oczko, a nie oczko oraz kawałek rękojeści. Z praktycznego punktu widzenia nie jest to zmiana szczególnie istotna, jednak w pewnych przypadkach, kiedy dostępność śruby jest niewielka, jest to optymalne rozwiązanie.
Wintes
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 gru 2022, o 14:45

Re: Szukam klucza oczkowego

Postprzez bereniko » 27 lip 2023, o 12:24

Zajmuje się wykończeniówka, trochę mijam się z narzędziami, które potrzebujesz ale z odkurzaczy mogę polecić albo Makite VC4210l (to samo co flex tylko w innych barwach i kilka stówek tansze) albo hilti (mam vc20u bodajże) I obydwa super się sprawdzają. Makita ma możliwość pracy bez otrzasacza i regulacje mocy ciągu, jak i system mocowania skrzynek makpac, hilti za to jest bardziej kompaktowy.
Z katowek idealnie leży mi w dłoniach metabo, ale znowu koledze w ogóle nie podchodzi i woli ciąć makita. Oscylacje mam jakieś najtańsze macalistery i nie chce się popsuć- ale nie jest jakoś codziennie używana:).
https://www.budowlany.org.pl/bezpieczen ... sciernymi/

Poczytaj sobie też o bezpieczeństwie w pracy z obrotowymi narzędziami ściernymi
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 336
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 441 gości