allegro

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

allegro

Postprzez Tomek » 9 maja 2013, o 00:19

37KM ze 125cc 4t, a na dodatek pali tylko 2 litry w terenie :mrgreen:
http://allegro.pl/honda-jd-12-125ccm-27 ... 70200.html
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

allegro

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 maja 2013, o 00:19

Pani Kontekstowa
 

allegro

Postprzez adrian » 21 maja 2013, o 20:59

For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

allegro

Postprzez Lorrenzo » 21 maja 2013, o 22:25

Daję mu za to citroena c5 z 2010 roku. Po co mi jakiś citroen. Motorynka jest warta każdych pieniędzy nawet 50 000 zł buahaha
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Re: allegro

Postprzez Janusz73 » 21 maja 2013, o 22:46

No nie,poległem patrząc na aukcje tej motorynki.Ludzie mają fantastyczne pomysły.I on wie,ze ma przejechany jeden kilometr jak motorynka nie ma licznika.Sam fakt,że tyle stała to i długo nie pochodzi.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

allegro

Postprzez Lorrenzo » 21 maja 2013, o 23:16

fakt,że tyle stała to i długo nie pochodzi.

największa bzdura jaką się czyta często.
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

allegro

Postprzez Tomek » 21 maja 2013, o 23:21

Lorrenzo, gdyby silnik nie był nigdy odpalany to nie byłoby chyba żadnych problemów, ale tutaj simmeringi po kontakcie z paliwem i wieloletnim postoju pewnie są sztywne. Reszta spokojnie da radę.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: allegro

Postprzez Janusz73 » 22 maja 2013, o 05:41

Lorrenzo mało wiesz na temat konserwacji (konkretnego) motocykla na okres zimowy to się nie wypowiadaj,że pisze bzdury.Ta motorynka ma wiekszą wartość jako antyk niż jako pojazd do codziennej eksploatacji.Właściciel najlepiej by zrobił jakby wystawił ją na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pana Jurka Owsiaka.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: allegro

Postprzez Lorrenzo » 22 maja 2013, o 10:08

Janusz73 napisał(a):Lorrenzo mało wiesz na temat konserwacji (konkretnego) motocykla na okres zimowy to się nie wypowiadaj,że pisze bzdury.Ta motorynka ma wiekszą wartość jako antyk niż jako pojazd do codziennej eksploatacji.Właściciel najlepiej by zrobił jakby wystawił ją na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pana Jurka Owsiaka.

Wydaje mi się, że udzielasz się też na innym forum skoro chcesz poruszać temat WOŚPu
Piszesz bzdury i wiele ludzi o tym wie.
Simmeringi to nie jest kawałek gumki recepturki zeby po pierwszym kontakcie z paliwem jeżeli taki był od razu się posypały

A ogólnie to jak według Ciebie i co wymaga jakiegoś specjalnego zabezpieczenia na czas postoju ?
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Re: allegro

Postprzez Janusz73 » 22 maja 2013, o 17:52

Widzisz mało wiesz,a się udzielasz,a to jest najgorsze.Zostawmy silnik w spokoju,a powiedz mi co są warte opony z 1987 roku?To jest próchno.Jak sie uczyłeś chemii to chyba wiesz,że zawsze w powietrzu jest wilgoć i ona robi spustoszenie wnikając wszędzie.Wątpie by w tej motorynce działaly prawidłowo linki sprzęgła i hamulca i tak samo rozpieraki szczęk hamulcowych.Wróćmy do silnika-wiesz,że po kilku latach nawet nowy,nieużywany olej traci swoje właściwości i zaczyna być agresywny wobec elementów silnika,stąd prawdziwi motocykliści,nie niedouczeni filozofowie i furmani chińskiego chłamu wiedzą,że przed postojem zimowym motocykla w jego silniku ma być świeży olej.Wątpie w prawidłowe działanie sprzęgła w tej motorynce po tylu latach.Uczyli,że paliwo zawiera w swoim składzie tlen?A to już wystarczy że w zbiorniku paliwa tej motorynki jest korozja,dlatego przed zimowym postojem motocykla producenci polecają dolać do zbiornika specjalny środek zapobiegający korozji.Ciekawy jestem czy w gażniku tej motorynki nie wytrąciła się ze starego paliwa żywica i on jest po prostu zaklejony,właściciel lepiej by zrobił jakby gażnik całkowicie opróżnił z paliwa i zakonserwował na tak długi postój olejem.Za 50 kawałków można kupić nowy konkretny jednoślad i jezdzić nim wlewając tylko paliwo,ja moge się z Tobą założyć że ta motorynka po wlaniu benzyny nie przejedzie nawet 50km i prawda wyjdzie z wora.Już Ci pisze na jakich forach mnie znajdziesz,na WOŚP na pewno nie.Forum 4x4 (Łada NIva),Klub Cytrynki,Forum Honda Hornet ,Klub Audi A3.Wystarczy.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

allegro

Postprzez Marek.K. » 22 maja 2013, o 20:36

Janusz73, powie że opony stomil wiecej przejeżdżą niż nowe, ja mam w ogarze z przodu stomila z 89, jak kupiłem bieżnika nie bło za dużo, do dziś dnia jezdżę i wiem zę nieługo powinienem zmienić, ale bieżnik nadal jest i tryma się jak klej drogi ta opona :)
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: allegro

Postprzez Janusz73 » 22 maja 2013, o 21:54

Marek.K-ja w swoim 205 też mam opony Stomilu z 90 roku,bieżnik zużyty do połowy ale na bokach są niebezpieczne pęknięcia.Dodam,że zawsze ciśnienie było ok,sprawdzane ciśnieniomierzem,nie "na oko".
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

allegro

Postprzez Lorrenzo » 22 maja 2013, o 22:08

Panie Januszu. Restauruję motorowery. Miałem nowe silniki i tym podobne rzeczy. Ludzie na forum mnie znają i wiedzą co mówię...

Opony nie zawsze pękają. Mam obecnie 12 nowych opon na ścianie i kazda jest jakby wczoraj opuściła fabrykę. Nic się nie kruszy, nic nie parcieje, nie klei się i nie pęka...
W motorach jakie sprzedałem już odrestaurowane również były nowe 20 letnie opony a nawet i "więcejletnie"

Twierdzisz, że olej zniszczy metal albo aluminium ? Jeżeli tak to nie mamy o czym rozmawiać.

Miałem nowe silniki, do chartów i do komarów oraz ogarów. Każdy silnik odpalałem po raz pierwszy ja od dnia jego produkcji. Każdy ten silnik pracował idealnie, tak samo idealnie pracowało sprzęgło.
Olej był od nowości w nich oryginalny i zmieniałem go po około 250 kilometrach

Rozpieraki szczęk mają nie działać ? albo linki no proszę Pana... Jeżeli motorek stał w suchym pomieszczeniu to nic absolutnie nic nie jest unieruchomione i ruszane na siłę !

JEżeli stałby w wilgoci to widzielibyśmy to po chromach na klamkach, kierownicy, dźwigniach rozpieraków itp w przypadku motorynki

Co do zbiornika to się zgodzę, że jeżeli było paliwo w nim to może być w środku przyrdzewiały, ale jeżeli była prawdziwa etylina to jest jeszcze tam wiele syfu
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Re: allegro

Postprzez Janusz73 » 22 maja 2013, o 22:27

Lorrenzo jeszcze nie mów,że ta motorynka jest Twoja?Olej nie zniszczy stali ani aluminium ale ma zły wpływ na mokre sprzęgła w silnikach jednosladów,nie poskleja tarcz,jak sprzegło przez dekade jest nieużywane?Ja motorynke miałem już w 1983 roku,ta wystawiona na allegro pasuje mi do rocznika bo kolega miał identyczną.Lorerenzo dzis nie ma problemu pociągnąć opony czernidłem,powłoke lakierniczą wyplastmalować,a i są środki do odnawiania i konserwacji chromu i wtedy właśnie po takiej kosmetyce wystawia się pojazd na allegro ze zdjęciem.Ogólnie ta motorynka to ciekawa aukcja ale jestem pewny,że nikt zainteresowany nie wyłoży takiej kasy,a dwa nikt nie kupi jej w ciemno bez oglądania jak wygląda w rzeczywistości.My tak dyskutujemy ale cały czas nie wiemy czemu ona ma służyć-pojazd kolekcjonerski,zabytek czy do jazdy?Na kolekcjonerski zbytnio mi się nie wydaje,bo mineło za mało lat od zakonczenia produkcji,do jazdy to cena jest fantastyczna ale mamy demokracje,i ja też za swojego Ogara 205 z 1990 roku moge spiewać 50 tyś.zł.A śpiewać każdy może,jeden lepiej,drugi gorzej :)
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

allegro

Postprzez Lorrenzo » 22 maja 2013, o 22:55

Nie jest moja, nie żartuj sobie ze mnie
Sprzęgłom może w teorii szkodzi olej w przypadku o którym piszemy ale w praktyce napisałem już jak jest.

Co do ceny tej motorynki to nie wypowiadam się bo to jest parodia jakaś, ale o samej motorynce możemy gadać.

Co do opon to jak pisałem już. Mało które są popękane. To są dobre opony i jak ktoś przechowywał je i nie narażał na słońce to wyglądają dziś jak nowe. Jak te moje
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

allegro

Postprzez karol » 22 maja 2013, o 23:12

Janusz73 napisał(a):Wątpie by w tej motorynce działaly prawidłowo linki sprzęgła i hamulca i tak samo rozpieraki szczęk hamulcowych.Wróćmy do silnika-wiesz,że po kilku latach nawet nowy,nieużywany olej traci swoje właściwości i zaczyna być agresywny wobec elementów silnika,stąd prawdziwi motocykliści,nie niedouczeni filozofowie i furmani chińskiego chłamu wiedzą,że przed postojem zimowym motocykla w jego silniku ma być świeży olej.Wątpie w prawidłowe działanie sprzęgła w tej motorynce po tylu latach.Uczyli,że paliwo zawiera w swoim składzie tlen?A to już wystarczy że w zbiorniku paliwa tej motorynki jest korozja,dlatego przed zimowym postojem motocykla producenci polecają dolać do zbiornika specjalny środek zapobiegający korozji.Ciekawy jestem czy w gażniku tej motorynki nie wytrąciła się ze starego paliwa żywica i on jest po prostu zaklejony,właściciel lepiej by zrobił jakby gażnik całkowicie opróżnił z paliwa i zakonserwował na tak długi postój olejem.Za 50 kawałków można kupić nowy konkretny jednoślad i jezdzić nim wlewając tylko paliwo,ja moge się z Tobą założyć że ta motorynka po wlaniu benzyny nie przejedzie nawet 50km i prawda wyjdzie z wora


Tak się składa, że kupiłem pięć lat temu motorynkę w podobnym stanie, co prawda nie za 50000, ale za 100 zł, ma minimalny przebieg, kupiona przez starszego człowieka o wzroście ponad 2 metry, nie miał na co wydać pieniędzy, to zainwestował w 1983 roku w motorynkę, nie pracował dalej niż 500 metrów od domu, więc z niej niewiele korzystał. Zaręczam, że po tylu latach nieużytkowania wszystkie linki działają, rozpieraki to samo, sprzęgło działa nie gorzej niż nowe w moim innym romecie, zbiornik paliwa nie ma grama rdzy, zabezpieczony był benzyną z olejem, motorynka odpaliła po przelaniu za może 2 kopem, po wieloletnim postoju i działa do dziś. Ze względu na stan nie jeżdżę nią na co dzień, ale okazyjnie wyjeżdżam na pokazy motocyklowe, lub niedzielne przejażdżki. Gwarantuję, że po roku nieużywania odpali za pierwszym kopem i że nie zdarzyło mi się jej pchać do domu :) Ale pewnie i tak zaraz wypowie się jakiś teoretyk, który nie widział pojazdu w takim stanie i obali moje argumenty :)
Parę MZ: TS, ETZ, ES sztuk trzy, parę WSK B1 i Rometów, Sr2 i inne.
karol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 14:19
Lokalizacja: Augustów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości