Antywirus

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Mariusz » 8 lip 2007, o 21:51

no a na linuxa ponoć też już piszą wirusy :P ja miałem niesamowitą ochotę zainstalować sobie linuxa kiedy po okolicznych wsiach krążyły kontrole legalności oprogramowania, ale na zakopaniu twardziela w ogródku się skończyło :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 lip 2007, o 21:51

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Lizard » 8 lip 2007, o 21:56

Było w spłuczce od kibla schować, po ogródku mogą chodzić z wykrywaczem metali.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez surveyor » 8 lip 2007, o 21:58

Pisanie wirusow na Linuksa, to tylko teoria. Owszem, da sie to zrobic, ale zlamanie kodu Uniksowego (w takim jest napisany ten system) jest na tyle trudne i czasochlonne oraz niemozliwe dla 98% osob, ktore pisza najprostsze wirusy na Windows'a, ze srodowiska korzystajace z oprogramowania na nim opartego wrecz kolekcjonuja wirusy, jesli takie sie trafia :)
Magnorum non est laus sed admiratio
Avatar użytkownika
surveyor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 27 maja 2007, o 11:22
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Piotrek » 8 lip 2007, o 22:05

surveyor napisał(a):ale zlamanie kodu Uniksowego (w takim jest napisany ten system) jest na tyle trudne i czasochlonne oraz niemozliwe dla 98% osob,


o jakim kodzie mowa? :>

Unixa możnq raz, dwa poznać od podszewki i każdy może poznać jak jest napisany i z czego się składa, jak co jakim sposobem jest kodowane w nim (cokolwiek to znaczy) bowiem jest to system typy Open-Source. Czyli każdy ma prawo poznać jego kod źródłowy, dopisać coś od siebie i opublikować swoje dzieło. Pod jedynym warunkiem - musi to zrobić nie odpłatnie.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Mariusz » 8 lip 2007, o 22:28

dokładnie, mówi o tym licencja GNU. do zmodyfikowanej wersji musi być jeszcze dodana kopia oryginalnego jądra, jeśli to ktoś np. na płytkach rozprowadza. ten kod nie jest w żaden sposób utajniony :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez surveyor » 8 lip 2007, o 22:33

Owszem, wiekszosc dostepnych dystrybucji Linuksa, to wersje open source. Z tym, ze kazda operacja ingerujaca w system jest monitowana i wymaga podania hasla. Takze, jesli operacja jest wykonywana 'z zewnatrz'. Ktos powie, ze mozna to obejsc albo ze wirus to obejdzie... Problem w tym, ze sama architektura UNIXa jest dla nich problemem. Jadro (kernel) jest zabezpieczone przez szereg hasel.
Magnorum non est laus sed admiratio
Avatar użytkownika
surveyor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 27 maja 2007, o 11:22
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez adrianm92 » 9 lip 2007, o 10:46

Najlepszy jest kaspersky, panda tez jest dobra ale muli kompa, avast niemuli kompa ale slabo skanuje przy kasperskim wymieka, ja polecam skanowanie kompa online na stronce kaspreskyiego a najlepiej zainstalowac avasta.
adrianm92
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 11:54

Postprzez Marcek » 9 lip 2007, o 13:03

surveyor napisał(a):Najlepszy, darmowy i ogolnodostepny antyvir, to... Linux


Zgadza się :) Oczywiście pojawiają się wirusy na Linuxa jednak na razie jest ich niewiele i prawdopodobieństwo zarażenia kompa jest małe.
Łatwośc obsługi? Dla mnie lepsza i bardziej przejrzysta niż w Windowsach.
Gdyby nie to, że pod Mandrivą nie pracuje mi drukarka już dawno zrezygnowałbym z Windowsa.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez surveyor » 9 lip 2007, o 13:23

Dla mnie tez, ale wielu uwaza, ze Linux to tylko komendy, ktore trzeba spamietac, konsola i wiele niezrozumialych polecen... Mialem epizod z SuSE, ktory nie jest uwazane za najlatwiejsze distro a pomimo to dalem sobie rade, wiec chyba nie jest tak zle. Obecnie siedze na Mac OS X (tez system oparty na kodzie UNIXowym, wywodzacy sie z Darwina), ale to juz inna bajka ;] A jakby ktos chcial sprobowac, ale boi sie instalacji, to polecam Knoppix'a- wsadzamy plytke do napedu, resartujemy i mamy w pelni dzialajacy system ze wszystkimi mozliwymi rodzajami programow, ktory jest wypakowany do RAMu. Po wyjeciu plyty i kolejnym restarcie z powrotem mamy Windowsa. Nie ma ryzyka utraty danych, bo Knoppix nie ingeruje w dysk twardy- moze go tylko odczytywac.
Magnorum non est laus sed admiratio
Avatar użytkownika
surveyor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 27 maja 2007, o 11:22
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez bartek.95 » 9 lip 2007, o 14:57

Świetnie, ja wolę zestaw Win + Outpost + Avast

I chodzenie kompa 2 razy wolniejsze ... przynajmniej u mnie
bartek.95
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 507
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 18:34

Postprzez Lizard » 9 lip 2007, o 15:41

bartek.95 napisał(a):I chodzenie kompa 2 razy wolniejsze ...


Moje kondolencje
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez adrianm92 » 9 lip 2007, o 18:56

Jak ma sie złoma to chodzenie kompa 2 razy wolniejsze :D
adrianm92
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 11:54

Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 302 gości