Nasze popieprzone sny. :o

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Romecik2t » 17 lis 2009, o 22:05

marcing17
To poczytaj w necie.Jest tego bardzo dużo więc nie bd wklejał cytatów.Są nawet filmy o ludziach którz podczas LD się budzili ale został im pewien proces ze snu i nie mogli się poruszać ponieważ we śnie mózg nakłada Ci tak zwaną klatkę żebyś podczas snu się nie poruszał.I ci którzy się obudzili i ten efekt im wtedy został wydawało się im że to sprawka ufo, że porywają ich i takie.Przykra sprawa, tyle co zapamiętałem z czytania różnych stron.Aha i ten efekt "klatki" zdarzał się najczęściej podczas spania na plechach.(ja zawsze śpię na boku :P )
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 lis 2009, o 22:05

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marek.K. » 17 lis 2009, o 22:07

marcing17 napisał(a):a LD to jak zwykły sen tyle ze masz kontrole wiec nie wiem jaki moze byc jego skutek uboczny...


chyba że weźmie nuż i się okaleczy :F
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez Komarcio » 17 lis 2009, o 22:14

OOBE, LD i inne to po prostu zjawiska mające miejsce w naszej psychice, więc w sumie najgroźniejsze, co może się stać to ewentualne obrażenia podczas lunatykowania/miotania się na łóżku.

No bo ryzyko zwariowania od OOBE/LD jest raczej niewielkie :F
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Romecik2t » 17 lis 2009, o 22:16

Przeczytajcie to całe, to jest to o czym pisałem mówiąc "klatka" http://pl.wikipedia.org/wiki/Parali%C5%BC_senny
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez Komarcio » 17 lis 2009, o 22:20

Nieciekawa sprawa, nie chciałbym przeżyć czegoś takiego... W sumie podczas czegoś takiego można wysiąść na serce xD
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Hubertt » 17 lis 2009, o 22:21

Wczoraj miałem zajefajny sen z moją 26 letnią wychowawczynią hehe pewnie się domyślacie pojechaliśmy do jakiegoś obozu i zakradłem się do jej łazienki i ona weszła tam w filetowym ręczniczku, na początku kazała wyjść ale potem jakoś zrobiłem, że pokazała że tak powiem biust i dalej już nie napisze haha.


Romecik2t napisał(a):"klatka"


Kiedyś i dosyć często odczuwałem takie zjawisko, jakby się budziłem i byłem sparaliżowany, nie mogłem wziąć wdechu i mięśnie były zastane był to moment kompletnego przerażenia ale zaraz wróciło do normy, wtedy też miewałem sny lub przedsnem dużo myślałem o czymś.
Avatar użytkownika
Hubertt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 707
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 18:24
Lokalizacja: Brzozów

Postprzez Szatek » 17 lis 2009, o 22:22

Romecik2t, dzięki wielkie! Dokładnie coś takiego miałem kilka razy :shock:
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Postprzez Romecik2t » 17 lis 2009, o 22:22

Jak byłem mały pamiętam że często nie mogłem się poruszyć po nagłym przebudzeniu i czułem strach a puls miałem na 200% większy niż dziś po wfie (nauczyciel dał nam popalić :mrgreen: ) ale potem mi przeszło.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez Hubertt » 17 lis 2009, o 22:25

Heh też takie zjawisko u mnie występowało , prze%%ane się czujesz.
Avatar użytkownika
Hubertt
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 707
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 18:24
Lokalizacja: Brzozów

Postprzez sssTOMEKsss » 17 lis 2009, o 22:28

zaczełem interesować się tym LD

http://jola.comm.pl/obe_ld/szok.htm

jak przeczytałem to to mnie po prostu zatkało, "przecież to jest sen", zacznynam sie w to bawić :P

negatywnych skutków z tego co czytałem nie ma
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Postprzez Romecik2t » 17 lis 2009, o 22:28

Tak czy siak LD czasami się zdarza choć tego nie ćwiczysz, a wtedy to sobie mówisz "jak się odwrócę to zobaczę laskę z mojej klasy np Magdę" a potem to już wiecie :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Postprzez Kuba » 17 lis 2009, o 22:28

hehe to mi się też kiedyś śniło, że moja 27 letnai nauczycielka z gima kiedyś mnie podwiozła do technikum, zaczęło się po może 3km xD
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez irek_02gf » 17 lis 2009, o 22:36

Zbereźnik :F . Żart :) . A ładna chociaż :mrgreen: :> :hmm:
irek_02gf
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 18:34
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Michaus » 17 lis 2009, o 22:38

A co do jakiś głosów czy zjawisk to im bardziej myślisz przed snem np że ktoś cię śledzi o jakiś duchach czy coś to np po przebudzeniu będzie się to objawiało i nasilało ją np naoglądałem się filmów o ghost-ach to po przebudzeniu poprostu wydawało mi się że ktoś nad łóżkiem stoi ale nie był on na tyle nie wyraźny ze nie mozna bylo go rozpoznać.....Raz nawet zacząłem o ghost myśleć przed snem i nagle coś je** w parapet., A mam jeszcze jeden typ też związany z tym myśleniem o czymś przed snem i próbowałem tego kilka razy ale nie za każdym razem mi wyszło to że myślałem o jakiś kobitkach np z mojej kl i faktycznie śniły mi się ją w tym śnie zawsze byłem sobą zachowywałem się normalnie sny nie były treści erotycznej były to sytuację np w szkole i nie wiem czy to LD i sam nie wiem czy świadomy wiem że czułem się jakbym tam był ....Oczywiście ból itp odczuwałem normalnie...
Ostatnio edytowano 17 lis 2009, o 22:40 przez Michaus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Szatek » 17 lis 2009, o 22:39

Jak byłem mały pamiętam że często nie mogłem się poruszyć po nagłym przebudzeniu i czułem strach a puls miałem na 200% większy niż dziś po wfie (nauczyciel dał nam popalić :mrgreen: ) ale potem mi przeszło.


Po pierwszych dwóch razach takiego czegoś już się nie balem bo wiedziałem że mi się nic nie stanie ale na początku to rzeczywiście strach na max. Moja mama to czytała, miała tez coś takiego i powiedziała że jej zdaniem to "zjawisko" to przychodzenie ducha... Wcześniej nie wiedziałem że nie można przy tym otwierać oczu i mówić, nawet nie próbowałem bo się za bardzo bałem :F Dudniło mi w uszach a raz nawet usłyszałem nawet jakiś niezrozumiały szept ale nie wiem czy to mi się zdawało czy nie... Kiedyś działo mi się to często - co jakiś 5 dni a teraz wcale.
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 545 gości