Rowery i inne pomysły :D

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Tomek » 23 sie 2013, o 12:41

Rower z silnikiem dziko się prowadzi. Wystarczy doczepić kilkukilogramową torbę pod ramę żeby się przekonać
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Pani Kontekstowa » 23 sie 2013, o 12:41

Pani Kontekstowa
 

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Motorowerzystka » 23 sie 2013, o 19:06

To w ogóle już nie produkują nigdzie takich silniczków jak Gnom czy podobnych?
Widziałam na tablicy rower z silnikiem Sachs, ale drogi... Coś półtora tysiąca :roll: Albo rower elektryczny też cena koło tysiąca czy dwóch.
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Siczka » 23 sie 2013, o 19:38

Motorowerzystka, myślałem nad elektrycznym. Prędkość rozwija maksymalną szybko, nie zanieczyszcza środowiska, moc ma od początku do końca, nie to co spalinówka no ale koszt i nie ma prądu to nie pojedziesz chociaż benzyny braknie to tez nie pojedziesz, ale zawsze pozostają pedały (te w rowerze i nie tylko...) i życzliwi oraz uczynni ludzie :)

Silniczków jak Gnom nie ma, ale nie polecam na przód żadnego obciążenia, bo będzie nosiło strasznie no i na piasku czy żwirowce ogółem nie pojedziesz dobrze, chyba, że chcesz najdłuższe stoppie się nauczyć robić :D

Są jakieś podobne, na bagażnik, do składaków często wkładają je i rolka na oponę spada i jedzie, ale też drogie są. W sumie te silniczki są najdroższymi rowerowymi jakie widziałem.
http://allegro.pl/nowy-polski-silnik-ro ... 57838.html

Jak nie chcesz Komarowskiego lub innego takiego, ani głośnego od piły itd, to polecę mały, lekki silniczek.
Stary KO http://allegro.pl/silnik-do-roweru-rowe ... 26964.html
Lub nowe różne są, nawet80ccm, ale one tak kręcą jak by chciały a nie mogły więcej, także tego :D A silniki KO były oryginalnie w motorowerach Riga np 13 i dawały radę :D
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Tomek » 23 sie 2013, o 21:06

KO wciąż są produkowane jako oryginały i kopie. Silników jest dużo ale nie opłaca się kupować silnika za prawie tysiąc zł. Silnik od kosy spalinowej nadaje się po wstawieniu sprzęgła od mini ścigacza. Tłumik też da się zmienić. Za 1/4 ceny masz mocniejszy silnik który wytrzyma ten sam przebieg.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Siczka » 23 sie 2013, o 22:18

Tomek, ten silnik za tysiączka z hakiem podałem przykładowo.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Motorowerzystka » 24 sie 2013, o 08:56

A silnik od mini quada/ścigacza :mrgreen: Duże nie są, tak bardzo chyba też nie hałasują.
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Siczka » 24 sie 2013, o 10:53

Mini pocket na YT wpisz. Troszkę trawy w wydech byś napchać musiała żeby nie hałasowało :mrgreen:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Motorowerzystka » 6 wrz 2013, o 17:51

Przypadkiem podczas przeglądania ogłoszeń na tablicy trafiłam na rower, który był taki sam jak mój składak i w końcu się dowiedziałam jak on się zwie :D Mam Rometa Karlika 21 :)
Ten z ogłoszenia:
Obrazek
Tylko że mój ma zawias do składania, hmm... To może to Flaming?
Obrazek
Albo zrobiony jeden z tych dwóch :mrgreen:

Trafiłam też na tą ciekawą stronkę: http://mslonik.pl/rowery/rowery-romet/574-rowery-romet i ujrzałam coś pięknego :mrgreen: Rower Romet Motocross
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chyba że ten na zdjęciu to samoróbka...
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Siczka » 6 wrz 2013, o 18:51

Nie. To ponoć oryginał i nawet wygląda jak by nie był samoróbką. Niezła sprawa, był na Allegro kiedyś i może dalej jest. Gość w ogłoszeniu pisał, że do tego cuda jeszcze kiedyś był bak taki jakiś fajny.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Motorowerzystka » 8 paź 2013, o 19:49

Taka okazja mi przepadła http://tablica.pl/oferta/sprzedam-silni ... 3o8Fb.html :( I do tego ludzi w błąd wprowadza, bo ogłoszenie aktywne a już sprzedane :evil:
Siczka napisał(a):Jak nie chcesz Komarowskiego

Jednak jak będę robić taki rower, to kupie od Rometa :> W sumie jest tańszy od zabytkowego czy też nowego silnika rowerowego...

A jakby był silnik z komarka to zębatka w tylnym kole jakiej wielkości? Taka jak jest w rowerze w tylnym kole czy większa?
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez jarekvolvo » 8 paź 2013, o 22:26

Motorowerzystka napisał(a):uż nie produkują nigdzie takich silniczków jak Gnom czy podobnych?
- poszukaj hasła "HONGDU" - to "podróba" w stylu Solexa, jednak co do jakości, to daaaleko mu do wzorca.
Mam Gnoma - wieczny problem z gaźnikiem, a raczej "ulatniakiem", go to szczątkowy element. Prawidłowo zaczął pracować dopiero po przebudowaniu kolanka i montażu gaźnika K18 z silnika KO. Nie robi hałasu, zawieszany ( z braku oryginalnych wideł ) na 4 uchwytach od prądnic, z odłączonym dekompresorem, by nie gasić na światłach... . Mocy trochę mało, ale na normalne "bzykanie" :mrgreen: wystarcza... .
jarekvolvo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 773
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 09:40
Lokalizacja: Milanówek
Pochwały: 18
Pojazdy: Volvo 855 Estate "Hornet", Romet 50T1, , Komar MR 232, Gnom, MAW...

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez adrian » 8 paź 2013, o 23:59

For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Motorowerzystka » 9 paź 2013, o 18:52

Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez jarekvolvo » 9 paź 2013, o 19:54

Tak, to ucięty "0(zero)..ileś" - została sama skrzynia korbowa. Nie widać przeniesienia napędu, ale długa dźwignia z lewej sugeruje napęd cierny - raczej bezpośredni.
Podobnie wykorzystałem blok tnąc 023 do napędu agregatu - zostaje bardzo wygodny element, a wyposażony w sprzęgło od skutera, jak wspomnieli koledzy - może być przydatny w wielu pojazdach... .
jarekvolvo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 773
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 09:40
Lokalizacja: Milanówek
Pochwały: 18
Pojazdy: Volvo 855 Estate "Hornet", Romet 50T1, , Komar MR 232, Gnom, MAW...

Rowery i inne pomysły :D

Postprzez Siczka » 10 paź 2013, o 22:29

http://forum.arbiter.pl/printview.php?t=338&start=0 łapcie :o Na koniec, na samym dole prawie spójrzcie na jeden link i zobaczcie do jakiego forum prowadzi :D
Link ten znalazłem szukając tego roweru który widziałem już jakiś czas temu - też ucięta skrzynka biegów a na miejscu sprzęgła rolka http://www.elektroda.pl/rtvforum/files- ... 1_7503.jpg W sumie to ja bym zostawił skrzynkę biegów i próbował rolkę na wałek zdawczy i mieć dwa biegi, albo po prostu nie bawić się w rolki, bo chyba zbyt wolny by był poprzez przełożenie skrzynki biegów, nie wiem, ale bym po prostu do koła zębatkę zamocował i normalnie jak Bozia przykazała zrobił napęd łańcuchem, dwa biegi i gitara.
Co do Komara, to bym na wał łożyska wpakował zakryte, ze smarem w środku, albo po prostu jak nie ma korby, to zrobić na górę zaślepkę, simmering od strony sprzęgła wyjąć i niech zalana będzie olejem komora korbowa.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 533 gości