Pismo wierzyciela

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Pismo wierzyciela

Postprzez Cinuzz » 27 mar 2015, o 13:54

widocznie coś im sie musiało *** i ci wysłali, ja też prawnikiem nie jestem, conieco sie orientuję :)
Avatar użytkownika
Cinuzz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 20:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazdy: --------------------- Fiat Maluch Town '99 ------- Fiat Seicento '98

Pismo wierzyciela

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 mar 2015, o 13:54

Pani Kontekstowa
 

Re: Pismo wierzyciela

Postprzez Beton » 27 mar 2015, o 13:59

Cinuzz napisał(a):widocznie coś im sie musiało *** i ci wysłali, ja też prawnikiem nie jestem, conieco sie orientuję :)

Właśnie na stronie BIK to przeczytałem, a Bank takie pisma wysyła, żeby wymusić na kliencie po prostu spłate ;) Owszem, do KRD mogli wpisać, bo to po kilku dniach już sie dzieje, ale:
Z KRD można się wypisać bezpośrednio po spłaceniu całego zadłużenia


;)
Avatar użytkownika
Beton
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2321
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 13:33
Lokalizacja: Oława
Pojazdy: BMW E60 525d

Re: Pismo wierzyciela

Postprzez Janusz73 » 31 mar 2015, o 06:30

Beton.Według mnie coś przeoczyłeś czytając umowe.Ja sie nauczyłem omijać banki szerokim łukiem.Niedawno oglądałem program w którym kobieta przedstawiała swoją pożyczke-"wzieła" 500zł,a spłaciła już 150 tyś zł,bo nikt jej nie poinformował o dziewięciu procentach odsetek które doliczano jej każdego dnia.To są banki?To jest okradanie klienta.Brać pożyczke z banku to ostateczność ale wiem,że są sytuacje gdy nie mamy wyjścia-jednak lepiej jest wpierw o tą pożyczke poprosić znajomego,może któryś pomoże.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Pismo wierzyciela

Postprzez Beton » 6 kwi 2015, o 16:44

Sprawa wyjaśniona ;)
Po prostu sami sobie ściągneli tą ratę z konta ;)
Avatar użytkownika
Beton
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2321
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 13:33
Lokalizacja: Oława
Pojazdy: BMW E60 525d

Pismo wierzyciela

Postprzez Łukasz. » 6 kwi 2015, o 20:02

Janusz73 napisał(a):"wzieła" 500zł,a spłaciła już 150 tyś zł,bo nikt jej nie poinformował o dziewięciu procentach odsetek które doliczano jej każdego dnia.To są banki?

No właśnie to nie był bank, tylko firma lichwiarska :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Pismo wierzyciela

Postprzez MotórzystaPRL » 26 kwi 2015, o 11:29

brałem laptopa pól na pół polowa gotówki połowa raty.
Raty przeszły tylko w Santander bo uwaga tam tylko była opcja z ubezpieczeniem.

wzięte było na 18msc spłaciłem w 9msc bo płaciłem po dwie raty. Płacąc ostatnią ratę poszedłem do banku i zapytałem się czy coś trzeba dopłacać ostatnia rata była ok 100zł więc Pani poinformowała mnie że mogę poczekać z ostatnią ratą do końca i sobie spłacić powiedzmy do wyznaczonego kwitka. No ale mówię jej na logike że przecież no ile mnie wyniesie ostatnia rata dzisaij .
Zapłaciłem 20zł i po 2 tyg kazała się zgłosić czy kredyt został zakończony i tyle ;)
Ich nie interesuje numer raty tylko kwota jaka wpływa na ten twój nr rachunku kredytu.
Jeśli powiedzmy date pierwszeej raty mam na 1 lutego i spłace powiedzmy raty do wrzesnia za jednym razem przeleje im za 9 rat to nie mam obowiązku płacenia aż do października ;).
Wiec po prostu musiałeś przeoczyć datę wpłaty tej raty i dlatego dostałeś takie pismo
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Re: Pismo wierzyciela

Postprzez Piotrasg » 21 maja 2019, o 10:43

trist napisał(a):Słuchajcie a orientujecie się czy w sytuacji pożyczki pozabankowej możliwe jest dostanie konsolidacji w banku?



Tak ale jedynie w sytuacji jeśli
masz czysty bik
nie masz wpisów w krd
zarabiasz
oraz jesli pożyczka nie jest taka wysoka

W takiej sytuacji po prostu starasz sie nie o konsolidację na pożyczkę pozabankową ( bo banki nie mają strice to konsolidacji chwilówkowej) Ale po prostu starasz sie o normalny kredyt gotówkowy, który będzie miał niższe oprocentowanie niż chwilówka.
http://www.gazetapolityka.pl/bank-insty ... -pozyczke/
Piotrasg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 14:23

Re: Pismo wierzyciela

Postprzez Edaid43 » 10 wrz 2019, o 19:29

Nie brzmi to dobrze.
__

frezarka narzędziowa
Edaid43
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 wrz 2019, o 18:41

Re: Pismo wierzyciela

Postprzez bereniko » 22 paź 2021, o 08:47

Nie wiem w jakiej sytuacji bym musiał być abym miał zaciągać chwilówkę na motor bo dla mnie jest to jedna wielka głupota i samodzielne proszenie się o problemy. Szczególnie, ze wiele firm oferuje oprocentowanie rzedu kilkudziesięciu albo nawet kilkuset procent w skali roku.

Jesli nie macie możliwości pozyczenia pieniedzy w banku, polecam zerknać sobie na oferty firm prywatnych.
Ofertę finansowania na wysokie kwoty ma PLM Fund
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 334
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 200 gości