Pompa ciepła

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Pompa ciepła

Postprzez czarekm » 22 cze 2022, o 13:20

Witam. Czy Waszym zdaniem opłaca się montować pompę ciepła bez fotowoltaiki?
czarekm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 09:06

Pompa ciepła

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 cze 2022, o 13:20

Pani Kontekstowa
 

Re: Pompa ciepła

Postprzez bereniko » 22 cze 2022, o 13:45

Zależy od wielu czynników, jak ocieplenie domu, wielość kubaury, zapotrzebowanie cieplne. U mnie 170m2 bez fotowoltaiki wychodzi za ogrzewanie w sezonie grzewczym max 350zl/miesiąc. Nie zdecydowalismy się na fotowoltaikę z uwagi na wysokie koszty. Sama pompa ciepłą tania nie jest w stosunku do innych metod ogrzewania - z drugiej strony jak pokazały ostatnie wydarzenia na świecie i w Polsce, to nie ma chyba żadnego innego lepszego sposobu ogrzewania domu niż pompa.
Ogólnie z dostepnością w tym roku może być róznie, polecam sprawdzić pompy ciepła w Leroy Merlin - można tam również kupić, a terminy dostaw bedą o wiele krótsze niż w innych sklepach.
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 334
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Re: Pompa ciepła

Postprzez motorro » 13 lip 2022, o 09:57

Myślę że odpowiedzi na takie pytania znajdziesz na tym https://pompyshizen.pl/blog/ blogu, widziałam tu coś na temat opłacalności montowania pompy ciepła i wyboru odpowiedniego urządzenia żeby wydajnie działało
motorro
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 8 kwi 2020, o 10:34
Pojazdy: p

Re: Pompa ciepła

Postprzez Wintes » 5 maja 2023, o 10:47

czarekm napisał(a):Witam. Czy Waszym zdaniem opłaca się montować pompę ciepła bez fotowoltaiki?


My obecnie mamy bez fotowoltaiki. Po prostu nie mieliśmy dostatewcznych funduszy na fotowoltaikę ale nie wykluiczam, ze w przysżłości sobie jej nie założymy.

Jestem zadowolony z pompy ciepła, pompa ciepła nie jest droga w obsłudze, bardzo wygodna i jednoczesnie w domu jest cieplutko.
Daję namiar na firmę, która nam montowała urzadzenie: https://klimat-tech.pl/ Firma montuje pompy ciepłą w Lublinie.
Wintes
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 29 gru 2022, o 14:45

Pompa ciepła

Postprzez Tymek99 » 8 maja 2023, o 03:33

Lepiej zainwestować i od razu założyć fotowoltaikę - teraz jest tyle dostępnych form dofinansowania do pompy ciepła i fotowoltaiki, że finansowo wcale nie wyjdzie to jakoś strasznie drogo.
Tymek99
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lis 2020, o 13:45

Pompa ciepła

Postprzez Tymek99 » 8 maja 2023, o 03:38

Kolega wyżej wytłumaczył jak działa urządzenie, ja z kolei podepnę się w kwestii zakupu – bo pewnie po to padło samo pytanie. W sklepach stacjonarnych pewnie ciężko będzie Ci dostać taki specjalistyczny sprzęt, lepiej więc od razu poszukać na necie. Duży wybór narzędzi warsztatowych jest w iparts.pl – mają zarówno sprzęt dla profesjonalistów jak i amatorów majsterkowania.
Tymek99
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lis 2020, o 13:45


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości