Budowa domu od czego zacząć

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Budowa domu od czego zacząć

Postprzez bereniko » 27 wrz 2022, o 07:07

Dobra mam dzialke. Nie ma mediow. mam troche grosza i marzy mi sie parterowka. Od czego zaczasc architekt,pozwolenie na budowe?co pierwsze musze zalatwiac?
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 336
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Budowa domu od czego zacząć

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 wrz 2022, o 07:07

Pani Kontekstowa
 

Re: Budowa domu od czego zacząć

Postprzez czarekm » 27 wrz 2022, o 08:14

Badanie gruntu (geotechnik), żeby wiedzieć co jest pod trawą i zacząć planować wydatki. Od tego zależy fundament i szambo/oczyszczalnia oraz ewentualny drenaż. Potem rozpoznać kierunki świata i wybrać projekt i dostosować do swoich potrzeb. W tym samym czasie, a może nawet przed wyborem projektu rozpoznać sytuację mediów wybrać sposób ogrzewania. Szukać ekipy Po znalezieniu ekipy, planować dachówkę, kolor elewacji, z czego ściany, wybrać okna itp. Zaplanować sobie, co zrobisz sam, a co zlecisz. Ogrodzić, jeśli masz szeroką działkę. Jeśli wąską, nie grodzić, żeby można było się rozepchac podczas budowy.
Daję też namiar na firmę, która może stworzyć mapę do celów projektowych https://wardega.pl/geodezja/mapy-geodezyjne/

Skontaktuj się z nimi.
czarekm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 281
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 09:06

Re: Budowa domu od czego zacząć

Postprzez Radek4zOpola » 23 lis 2022, o 08:17

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest sporządzenie planu. Upewnij się, że masz pojęcie, ile miejsca potrzebujesz i co chcesz osiągnąć. Następnie możesz zaplanować pomieszczenia, wyposażenie i wykończenia.
Radek4zOpola
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lis 2022, o 10:40


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 572 gości