Panele winylowe

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Panele winylowe

Postprzez jasiek27 » 17 sty 2023, o 13:34

Doradzicie czy kładliście bez podkładu czy z podkładem? Na plytę specjalny podkład?

Czy robiliście wylewkę? Mi powedzieli w sklepie, ze możńa kłaść bez podkładu
jasiek27
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 26 wrz 2014, o 15:58

Panele winylowe

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 sty 2023, o 13:34

Pani Kontekstowa
 

Re: Panele winylowe

Postprzez bereniko » 17 sty 2023, o 14:00

Proponuję na stronie producenta paneli poszukać instrukcji zaleceń dotyczących montażu jest tam ten info dotyczące przygotowania podłoża np wylewka samopoziomująca - niwelacja bruzd czy pęknięć.

Zobacz sobie na przykład sklep Leroy Merlin. Tam jest opisane jakie własciwości ma wylewka samopoziomująca poszczegolnych firm. Możesz poczytać sobie o tym jak długo schnie. 

Na moje oko jest potrzebny podkład ..zmień sklep ....podkład ma grubosc 1 mm niweluje nierówności jakieś załamania nie dając podkladu wszystko przebije Ci na winyl ...paranoja co ci sprzedawcy mówią ...sam sprzedaje winyle i nigdy o czym takim nie słyszałem. 
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 336
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Panele winylowe

Postprzez Klemens » 10 lut 2023, o 08:28

Kilka lat temu układałem panele i właśnie nic pod to nie daliśmy. Mimo, że wylewka pod spodem jest w miarę równa, to po dwóch latach zaczęły się problemy, zapadające się panele, nie mówiąc o głośności. Jak wspomniał przedmówca, odpowiedni podkład https://kronosfera.pl/p/wykonczenie-wne ... -panele,92 to podstawa. Nie dość, że zniweluje wszelkie nierówności, to jeszcze wygłuszy i zaizoluje termicznie. Przy cenie paneli, koszt podkładu to śmieszna kwota, a różnica jest kolosalna.
Avatar użytkownika
Klemens
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lip 2013, o 10:30

Panele winylowe

Postprzez Wintes » 24 kwi 2023, o 11:36

Dawniej miałam w kuchni na podłodze kafelki i zmieniałam na panele i jestem bardzo zadowolona. Nawet jak mi spadnie coś szklanego to się nie rozbija jak na kafelkach, nie ma fug ,które musiałam czyścić na kolanach ;)

Poza tym wzorów jest wiele. Mogą być to panele naśladujące naturalne drewno, mogą być to panele ala beton:
https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,co ... 66760.html

Na stronie jest wiele porad co warto jest wybrać.
Obrazek
Wintes
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2022, o 14:45


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 312 gości