Jak zabezpieczyć wycieraczki samochodowe

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Jak zabezpieczyć wycieraczki samochodowe

Postprzez Piotrasg » 4 mar 2024, o 15:59

Ramię wycieraczki samochodowej - zaczęła łuszczyć się farba, już trochę bierze rdza. Doradźcie proszę czym to potraktować, jaką farbą zabezpieczyć? Najlepiej w sprayu żeby wyszło możliwie ładnie
Piotrasg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 14:23

Jak zabezpieczyć wycieraczki samochodowe

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 mar 2024, o 15:59

Pani Kontekstowa
 

Re: Jak zabezpieczyć wycieraczki samochodowe

Postprzez bereniko » 5 mar 2024, o 15:00

Jak chcesz się pobawić samemu to zdejmij, papier ścierny380, później 600 i wyczyść do gołego metalu. W handlu jest dużo farb w sprayu ( nawet w marketach) które nie wymagają podkładu, czyli 2 w 1. Do takich rzeczy będzie idealna. Wyczyszczoną powierzchnie do gołego metalu przed pomalowaniem odtłuść benzyną ekstrakcyjną, lub izopropanolem. Bułka z masłem. Wiele rzeczy tak malowałem i po kilku latach wyglądają jak nowe, a użytkowane są na zewnątrz. Jeszcze o malowaniu - nakładasz kilka warstw cienkich, aby nie zrobić zacieków.
Sam jednak nie wiem czy chciałbym się w to bawić biorąc pod uwagę, ze w dobrej cenie można zamówić nowe w sieci:
https://autoswiatla.pl/pl/menu/wycierac ... o-719.html

Jak tutaj. Komplet kosztuje śmieszne pieniądze i więcej wydasz na elementy do zabezpiczenia.
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 336
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Jak zabezpieczyć wycieraczki samochodowe

Postprzez Tymek99 » 6 mar 2024, o 12:16

Też uważam, że nie ma sensu bawić się w naprawy. Koszt nowych ramion wycieraczek nie jest duży, a na iparts dostępny masz szeroki wybór zamienników pasujących do różnych modeli samochodów. Wymiana na nowe części nie tylko zwiększa bezpieczeństwo jazdy, ale również poprawia komfort użytkowania samochodu.
Tymek99
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lis 2020, o 13:45


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 489 gości