konto allegro

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez rolnik1234 » 16 kwi 2008, o 21:11

Koner napisał(a):Ale nawet jeśli ktoś by powiedział że ronio nie jest pełnoletni to powinni to jakoś sprawdzić bo byle komu na słowo nie wierzą.Musieli to jakoś sprawdzić tylko ciekawe gdzie bo takie dane nie są ogólnie dostępne.

A tam oni się nie przejmują za bardzo zawieszają konta jak leci ostatnio ktoś nakapował na mnie bo licytował u mnie wał za 1 zł i aukcja się kończyła i wycofałem i dali mi ostrzeżenie że dałem nie poprawny powód odwołania. No to ja przedmioty tego frajera znalazłem jedną aukcję gdzie nic nie sprzedawał tylko reklamował i też zgłosiłem naruszenie regulaminu. Może to było hamskie ale co mnie gość będzie kapował i przez niego ostrzeżenie dostałem :evil:
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 kwi 2008, o 21:11

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 17 kwi 2008, o 11:52

ronio napisał(a):Co za skur*ysyny i konfidenci ****ni niech bym tylko spotkał takiego

Rozumiem, że masz żal, bo w końcu przy transakcjach byłeś uczciwy. Jednak regulamin złamałeś i o to możesz mieć pretensje tylko do siebie, a nie do kogoś, kto zgłosił to Allegro.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Alonzo » 17 kwi 2008, o 14:09

własnie że nie złamał, bo pisze że ma konto od kilku lat, z tego co ja pamiętam tzn kiedy ja się rejestrowałem na allegro nie było wymogu ze trzeba miec 18lat, to sie pojawilo dopiero po fali wugłupow jakie dzieicaki sobie robiły typu 8latki kupowaly i nie płaciły albo jakies głupie aukcje. Więc jesli Ronio sie zarejestrował przed wejsciem tego pkt regulaminu to nie powinni mu blokowac konta zgodnie z zasadą prawo nie działa wstecz
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Wojteeek » 17 kwi 2008, o 14:37

Alonzo napisał(a):Więc jesli Ronio sie zarejestrował przed wejsciem tego pkt regulaminu to nie powinni mu blokowac konta zgodnie z zasadą prawo nie działa wstecz

Prawo.
A to jest REGULAMIN Allegro.pl i oni mogą go dowolnie zmieniać.
Wojteeek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2059
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:23

Postprzez Alonzo » 17 kwi 2008, o 14:56

no tak to jest regulamin ale ta zasade sie stosuje ogolnie wszedzie, no sry jesli wczesniej allegro bylo dostepne dla wszystkich i sie rejestrowali wszyscy nawet ci nie pelnoletni to teraz taki uczciwy chlopak ma kasowac konto z powodu tego ze zmienili regulamin ?? nie nie jesli zarejestrowal sie wczesniej nie powinien dostac bana bo skad mogl wiedziec ze za kilka lat wprowadza taka zasade
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Marcek » 17 kwi 2008, o 15:32

Alonzo napisał(a):to teraz taki uczciwy chlopak ma kasowac konto z powodu tego ze zmienili regulamin ??

W takiej sytuacji można się odwołać - podejrzewam, że jeśli rzeczywiście rejestracja była przed wprowadzeniem do regulaminu punktu o pełnoletności, nie będzie problemów z odblokowaniem.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez ronio » 17 kwi 2008, o 15:49

Konto na allegro ma juz 4 lata i wlasnie mi zablokowali ; / wiec co ma teraz zrobic? :( gdzies napisac czy jak
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez endek » 17 kwi 2008, o 15:59

a czy stan konta by uregulowany? (salto)

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Marcek » 17 kwi 2008, o 16:03

ronio napisał(a):wiec co ma teraz zrobic? :( gdzies napisac czy jak

Jeśli podczas zakładania nie było w regulaminie punktu, że trzeba być pełnoletnim, to napisz odwołanie do Allegro,w którym wyjaśnisz całą sytuację.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Piotrek » 17 kwi 2008, o 16:05

Swir napisał(a):
Alonzo napisał(a):Więc jesli Ronio sie zarejestrował przed wejsciem tego pkt regulaminu to nie powinni mu blokowac konta zgodnie z zasadą prawo nie działa wstecz

Prawo.
A to jest REGULAMIN Allegro.pl i oni mogą go dowolnie zmieniać.


Prawo mówi, że jeśli regulamin się zmienia w czasie trwania umowy zawartej za czasów starego regulaminu to klient (w przypadku allegro - użytkownik) w ciągu (bodajże) 14 dni ma prawo rozwiązać umowę (w przypadku allegro - wysłać prośbę o usunięcie konta). Jeśli tego nie zrobi to znaczy, że akceptuje nowy regulamin i wychodzi na to jakby zawierał umowę (rejestrował się) na nowym regulaminie.

Rozwiązywanie umowy z allegro to nic innego jak wysłanie prośby o usunięcie konta, Ronio tego nie zrobił a więc wyszło na to, że zaakceptował nowy regulamin (w którym właśnie pojawiła się notka, że tylko pełnoletni mają prawo korzystać z allegro).

Tak, więc owszem - możesz napisać do nich, że kiedy Ty zakładałeś konto to nie było żadnych wymogów pełnoletności ale raczej właśnie odpiszą, że wprowadzili zmiany w regulaminie a Ty je zaakceptowałeś (nie zerwałeś umowy - nie poprosiłeś o usunięcie konta). Tak, więc obowiązuje Cię nowy regulamin.

No ale spróbować warto.

Wątpię aby takie argumenty iż jesteś już 4 lata na allegro, oraz że masz same pozytywne komentarze a więc poważny i dojrzały z Ciebie kontrahent pomogły ale i o tym możesz wspomnieć.
Ostatnio edytowano 17 kwi 2008, o 16:08 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez MarQS » 17 kwi 2008, o 17:27

A jeśli mi zablokuja teraz konto ( jak jeszcze niemam 18) to czy będe mógł zarejestrować je jeszcze raz na te same dane co mam teraz( jak juz będę mial 18 lat )??
REGENERUJĘ GWINTY POD ŚWIECE M14x1,25 oraz M6 SZCZEGÓŁY
viewtopic.php?f=41&t=27367
Avatar użytkownika
MarQS
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1228
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 23:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Piotrek » 17 kwi 2008, o 17:29

MarQS napisał(a):A jeśli mi zablokuja teraz konto ( jak jeszcze niemam 18) to czy będe mógł zarejestrować je jeszcze raz na te same dane co mam teraz( jak juz będę mial 18 lat )??


Oczywiście - kont na allegro możesz mieć tyle ile chcesz :-)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez MarQS » 17 kwi 2008, o 17:31

acha :D

THX ADMINIE :D

No to sobie moge sprzedawac bez stersu ;p
REGENERUJĘ GWINTY POD ŚWIECE M14x1,25 oraz M6 SZCZEGÓŁY
viewtopic.php?f=41&t=27367
Avatar użytkownika
MarQS
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1228
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 23:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Damian93 » 17 kwi 2008, o 17:31

Mi się wydaje, że na jednym komputerze może być tylko jedno konto zarejestrowane
Avatar użytkownika
Damian93
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 21:30
Lokalizacja: Strzelin

Postprzez Piotrek » 17 kwi 2008, o 17:50

Mi się wydaje, że na jednym komputerze może być tylko jedno konto zarejestrowane


No przecież napisałem:

Piotrek napisał(a):Oczywiście - kont na allegro możesz mieć tyle ile chcesz :-)


Jak trzeba dowodu prawdziwości tego stwierdzenia to proszę bardzo:

http://www.allegro.pl/help_item.php?tid ... 309&zoom=N
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 545 gości