czeski komar

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Igor » 19 lis 2008, o 23:07

SWAPa od WSKi zrób :P
Avatar użytkownika
Igor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 291
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 19:55
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 lis 2008, o 23:07

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Babetta » 19 lis 2008, o 23:35

Prawie jak Kadet...


Silnika od WSK-i nie zamontujesz jest za mało miejsca '

prędzej podejdzie silnik 223.

Posiadam taką babetkę i wszystko byłoby ok tylko brak części do tego sprzeta, ale uważam że konstrukcja dość niezła jak zabraknie paliwa to zawsze można przełaczyć na napęd rowerowy i dojechać do nastepnej stacji

Mogę zapodać fotki jak ktoś by chciał / gdzieś miałem jedno na kompie...
Avatar użytkownika
Babetta
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 19:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Johnny Moped » 20 lis 2008, o 15:18

Babetta masz już gaźnik?
Wkleiłem sobie TO do podpisu


-Ogar 200
-CZ 175/487
-Simson S51 b1-3
Avatar użytkownika
Johnny Moped
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 25 lis 2007, o 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bartezz » 20 lis 2008, o 15:48

Ja też miałem Babette 210 z 1972 roku. Szukałem do niej lampy przedniej w Polsce na różnych bazarach ale nic nie było dopiero trafiła się taka w Czechach. Ogólnie to nawet fajny motorower automat i mało pali, jest może i wolny ale ja używałem pedałów tylko do odpalania i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żebym pedałował pod jakąś górkę. A co do wsadzenia silnika od WSK-ki to nie wejdzie ale można za to zamontować silnik z jawki 223 nawet mocowanie silnika jest takie same.
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

Postprzez Igor » 20 lis 2008, o 16:06

Babetta napisał(a):Silnika od WSK-i nie zamontujesz jest za mało miejsca '

Przecież żartowałem coś ty nawet gdyby się zmieścił było by to samobójcze.
Avatar użytkownika
Igor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 291
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 19:55
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Postprzez Bartezz » 20 lis 2008, o 19:03

No już znałem takich co silnik z WSK-i chcieli zamontować do roweru...
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

Postprzez Babetta » 21 lis 2008, o 00:27

Johnny Moped napisał(a):Babetta masz już gaźnik?


Gaźnik już zamówiony teraz czekam na przesyłkę.



Bartezz napisał(a):Ja też miałem Babette 210 z 1972 roku. Szukałem do niej lampy przedniej w Polsce na różnych bazarach ale nic nie było dopiero trafiła się taka w Czechach. Ogólnie to nawet fajny motorower automat i mało pali, jest może i wolny ale ja używałem pedałów tylko do odpalania i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żebym pedałował pod jakąś górkę. A co do wsadzenia silnika od WSK-ki to nie wejdzie ale można za to zamontować silnik z jawki 223 nawet mocowanie silnika jest takie same.


model 210 nie jest z 72r chyba , moja jest 215 tak wynika z papierów i rok 96 a twój pojazd to był prawdopodobnie model 207 wygladem bardzo zbliżony do zwykłego roweru.

Jesteś pewny że silnik 223 idealnie pasuje do babetty i odwrotnie bez jakichkolwiek przeróbek ?

Jeśli tak to mam pewien plan... :) ale wpierw muszę ten silniczek babetki uruchomić a raczej sprawdzić czy na nowym gaźniku bedzie działał jak należy.
-------------------------------------------------------------------------------------

poza tematem :

Mam świecę BRISK N17 i będe chciał kupić jakaś nową jakiego zamiennika mam szukać ? / Najlepiej aby była latwodostepna.

pozdrawiam Babetta
Avatar użytkownika
Babetta
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 19:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Johnny Moped » 21 lis 2008, o 16:01

Babetta napisał(a):Mam świecę BRISK N17 i będe chciał kupić jakaś nową jakiego zamiennika mam szukać ? / Najlepiej aby była latwodostepna.


Ona chyba w dobrym stanie była, po co ją chcesz zmieniać ? :P Jak co to na Dubois są BRISK dostępne, ja mam je w ogarze i CZ.
Wkleiłem sobie TO do podpisu


-Ogar 200
-CZ 175/487
-Simson S51 b1-3
Avatar użytkownika
Johnny Moped
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 25 lis 2007, o 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bartezz » 21 lis 2008, o 17:14

Ja miałem dokładnie taką samą jak ta z tej aukcji tylko moja była z 1972 roku. http://www.allegro.pl/item487386011_jawa_babetta.html . Silnik z jawki 223 napewno pasuje bo widziałem niedawno na allegro jak była wystawiona taka Babetta z silnikiem jawki i wszystko pasowało tylko ,że trzeba by przerobić tylni hamulec na dźwignię nożną żeby można było na lewej rączce podpiąć sprzęgło.
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

Postprzez Babetta » 21 lis 2008, o 21:18

Johnny Moped napisał(a):
Babetta napisał(a):Mam świecę BRISK N17 i będe chciał kupić jakaś nową jakiego zamiennika mam szukać ? / Najlepiej aby była latwodostepna.


Ona chyba w dobrym stanie była, po co ją chcesz zmieniać ? :P Jak co to na Dubois są BRISK dostępne, ja mam je w ogarze i CZ.


Dzięki.

Jak się nie uda z gaźnikiem to jeszcze świece zmienie na jakąś inną
resztę można wykluczyć, świeca by pozostała jako element który został pominięty przy naprawie , bo odpalać to i teraz mi odpaliła ale to nie jest tak jak powinno to działać , wymieniająć gaźnik wszystko się powinno wyklarować.


Bartezz napisał(a):Ja miałem dokładnie taką samą jak ta z tej aukcji tylko moja była z 1972 roku. http://www.allegro.pl/item487386011_jawa_babetta.html . Silnik z jawki 223 napewno pasuje bo widziałem niedawno na allegro jak była wystawiona taka Babetta z silnikiem jawki i wszystko pasowało tylko ,że trzeba by przerobić tylni hamulec na dźwignię nożną żeby można było na lewej rączce podpiąć sprzęgło.


OK ja widzialem też tę jawke na allegro jakis czas temu tylko nie jestem pewien czy nic tam gościu nie przerabiał zeby wsadzić silnik 223 ?

Co do przeróbek tylniego hamulca w moim wypadku nie widzę potrzeby ponieważ silnik babetty wstawiłbym do ogara200/jawki-mustang-skuter i mam jeszcze do wyboru czy hamulec tylni mam na kierownicy czy nożny bo nie ma sprzegła manualnego w babetce.

ogar 200 z automatem :D ale to bardzo odległe plany. narazie zobacze czy silnik bedzie chodził normalnie i ile uciągnie bo jednak ogarek trochę więcej waży.

Oto babetka :
Obrazek

Pozdrawiam Babetta
Avatar użytkownika
Babetta
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 19:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Aleksander » 21 lis 2008, o 23:02

byłem niedawno z rodzicami i rodziną mojego brata w czechach zajechaliśmy do restauracji w starym mieście obok granicy , po krótkim czasie podjechała jawa 20p pancerka :shock: i babetta obydwa w idealnym stanie :shock: :D
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości