czyszczenie aluminium

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

czyszczenie aluminium

Postprzez batagur » 11 sty 2014, o 21:47

Witajcie,
nie wiem czy dobry dział bo bardziej by pasował do warsztatu no ale ;)

Od kąd zajmuję się motocyklami zawsze wiele godzin poświęca się na czyszczenie powierzchni. Kto robił ten wie ile zajmuje wyczyszczenie, wygładzenie, i polerowanie. Można szybko skrócić przez szkiełkowanie, no ale u mnie w okolicy nie ma, albo jest bardzo drogie. Dlatego od dłuższego czasu myślę nad jakąś alternatywą ponieważ sprzęt do szkiełkowania to duże gabaryty => duże koszta co przy hobbystycznym używaniu nie ma sensu.

Testowałem różnego typu kwasy - efekty różne, kupe śmierdzącej i toksycznej zabawy. Myślałem nad stworzeniem czegoś na kształt młynka kulowego i stosowania np piasku, szkła albo innego ścierniwa. Pomysł mi przyszedł do głowy po czyszczeniu drobnych elementów przez wrzucenie ich do plastikowej butelki, zasypaniu piaskiem i zwirem i trzepaniu tym na wszystkie strony ile pary w łapach... Ewentualnie jakieś wibratory, wytrzęsarki itp.
Kupiłem ostatnio myjkę elektrolityczną, małe to to i efekty też nie porażające. Raczej do biżuterii, okularów i do tego dość małe.
Nie mam pomysłu co by się nadało, myślałem o blenderze i zamienieniu noży na łopatki ale tu znów chyba obroty za wysokie... Pomysły te zrodziły się po przyjrzeniu się jak czyści się felgi przez zanurzenie ich nieruchomych w pojemniku w którym wprawione w ruch ścierniwo czyści felgę od początku po efekt lustra.

Czy macie jakieś swoje urządzenia albo pomysł na wykonanie jakiegoś sprzętu do czyszczenia powierzchni do +/- efektu po szkiełkowaniu?
batagur
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 543
Dołączył(a): 16 kwi 2007, o 16:59
Lokalizacja: z Bielska - Białej
Pochwały: 1

czyszczenie aluminium

Postprzez Pani Kontekstowa » 11 sty 2014, o 21:47

Pani Kontekstowa
 

czyszczenie aluminium

Postprzez Tomek » 12 sty 2014, o 21:07

Proste i efektowne :P
http://www.aircooledtech.com/tools-on-t ... a_blaster/
Sam będę próbował. Nie mogę tylko znaleźć u siebie opakowań sody powyżej kilkudziesięciu gramów
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: czyszczenie aluminium

Postprzez Tomciosz » 12 sty 2014, o 23:09

Panie!

A ja się męczyłem z jakimiś blaszkami, słoikami itp. Ale, ścierniwo też lepsze chciałem użyć(ale do metalu, nie do czyszczenia gaźnika). Dlaczego nie wpadłem na tą rurkę i do tego zwężka Venturiego. :-)

Wysyłane z mojego NEXO 3G za pomocą Tapatalk 2
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

czyszczenie aluminium

Postprzez batagur » 14 sty 2014, o 19:21

No ciekawa sprawa o sodowaniu jeszcze nie słyszałem ale brzmi bardzo dobrze. Tyle że to metoda wymagająca użycia kompresora, myślałem że macie może jakieś moze nie równie skuteczne ale skuteczne bez używania kompresora.

Sodę kupisz na allegro po ok 3,5 za kg.


Nic trzeba kompresor jakiś nowy większy mocniejszy zmontować...
batagur
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 543
Dołączył(a): 16 kwi 2007, o 16:59
Lokalizacja: z Bielska - Białej
Pochwały: 1

czyszczenie aluminium

Postprzez Tomek » 14 sty 2014, o 20:02

Ale soda musi być krystaliczna żeby dawała naprawdę fajny efekt. Zwykłą się da, ale wygląda to inaczej.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 151 gości