Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 29 maja 2017, o 00:39

Pewnie już nikt mnie nie pamięta, ale co tam, i tak przypomnę o sobie ;)
Z rzeczy najważniejszych - od grudnia mamy już nie jednego, ale dwa urwisy ;) Ten młodszy to Pawełek, urodził się nawet większy od Jasia. Nie będzie zaskoczenia jeśli powiem, że lubi jeździć wszystkim, co ma koła i silnik, na razie w foteliku ;) Jasiek już się pomału zabiera za kierownicę siedząc na kolanach taty ;)
Ze spraw motoryzacyjnych - kupiliśmy stare Kangoo, żeby wygodnie zabierać ze sobą dzieciaki i podwójny wózek, oraz (nie bijcie!!!) "Kingłeja Kolibra" do sprawnego przemieszczania się po mieście. Komarki oczywiście dalej mam, Matiza też (miałem sprzedać, ale Żona "kangurem" po mieście nie pojedzie), a gdybym się pozbył Żuka, to Jasiek by mnie pobił ;) Gdyby nie kolega, który ma agencję ubezpieczeniową to byłoby ciężko z OC, a tak dajemy radę ;)
Tico o dziwo dalej wozi ojca, zgnite jest, ale widziałem już o wiele gorsze.
Poza tym w porządku, dzieciaki Bogu dzięki zdrowe, Żona trochę choruje, ale idzie ku dobremu, a ja siedzę na chorobowym (i jeszcze trochę posiedzę) z mocno pociętymi palcami. Dom prawie skończony, tylko teraz robota stanęła przez moją głupotę (nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby włożyć rękę pod kosiarkę).
Pozdrawiam wszystkich :)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 maja 2017, o 00:39

Pani Kontekstowa
 

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez dieludolfs » 29 maja 2017, o 02:53

Marcek, gratuluję kolejnego syna! :D
Miałem pytać właśnie co się dzieje z Tico, ale doczekałem się informacji w drugiej części postu. Aż w szoku jestem, że tak długo Wam dzielnie ono służy. Jaki ma przebieg na chwilę obecną? :)
Jak będziesz miał wolną chwilę to wrzuć fotki nowych nabytków.

PS. Kosiarkę następnym razem serwisuj na wyłączonym zasilaniu! :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Tomciosz » 29 maja 2017, o 14:13

Marcek napisał(a):z mocno pociętymi palcami

Marcek napisał(a):nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby włożyć rękę pod kosiarkę


No, Panie.... Może jeszcze by wyciągnąć trawę która zapchała otwór wylotowy, jednocześnie trzymając przycisk pracy?

Mam nadzieję, że wciąż masz 21 palców! :D

Zdrowia dla każdego, od dziadków, przez rodziców, po te nieupilnowane latorośle. ;)
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 29 maja 2017, o 15:48

dieludolfs napisał(a):Marcek, gratuluję kolejnego syna!

Tomciosz napisał(a):Zdrowia dla każdego, od dziadków, przez rodziców, po te nieupilnowane latorośle.

Dzięki!
dieludolfs napisał(a):Aż w szoku jestem, że tak długo Wam dzielnie ono służy. Jaki ma przebieg na chwilę obecną?

Ojciec nie chce innego auta dopóki to się trzyma w jednym kawałku;) A przebieg to bodajże 95 tysięcy.
dieludolfs napisał(a):Jak będziesz miał wolną chwilę to wrzuć fotki nowych nabytków.

Zrobi się ;)
Tomciosz napisał(a):Może jeszcze by wyciągnąć trawę która zapchała otwór wylotowy, jednocześnie trzymając przycisk pracy?

Akurat poskładałem ją po remoncie, odpaliłem przed garażem i chciałem podnieść wyżej koło, nie wiem jakim cudem mnie złapało. Fakt, że jestem idiota i cymbał skończony.
Tomciosz napisał(a):Mam nadzieję, że wciąż masz 21 palców!

Wyglądało to na pierwszy rzut oka tak, że jednego się pozbędę, bo widziałem własne kości, ale po rtg okazało się, że znów miałem więcej szczęścia, niż rozumu i dalej jest komplet, 2 pocerowane, jeden rozwalony bez szycia, a reszta sprawna :D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 29 maja 2017, o 23:12

No to obiecane zdjęcia - jeździdła brudne, ale na mycie nie bardzo mam czas, raz na miesiąc musi wystarczyć ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skuterek odpukać się nie psuje, przejechane ma 2500 km, kupiłem go za głupie pieniądze, grzech było nie brać. Oczywiście ma wszystkie blokady, licznikowe 50 mi starczy.
Kangoo ma silnik 1,2, przejechane 217 tysięcy, rocznik 1998. Poza wymianami eksploatacyjnymi musiałem zmienić chłodnicę, czeka mnie wymiana nagrzewnicy (zatkana), progów i reparaturek nadkoli. Ale cena też była fajna, więc się opłaciło. Ważne, że mieści podwójny wózek w bagażniku ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez dieludolfs » 30 maja 2017, o 19:23

Marcek napisał(a):A przebieg to bodajże 95 tysięcy.


Czyli tyle co nic :D Widzę, że autko jest jeżdżone raczej sporadycznie, aż dziwię się, że tak się sypie przy tym przebiegu :o
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez igrek97 » 30 maja 2017, o 22:01

a zdjęcia paluchów? :> :yes: :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 30 maja 2017, o 22:09

dieludolfs napisał(a):Widzę, że autko jest jeżdżone raczej sporadycznie, aż dziwię się, że tak się sypie przy tym przebiegu

Dokładnie 2 razy w tygodniu, raz do kościoła i raz na zakupy :) Poza tym prawie wcale.
Czy się sypie? Widziałem gorsze, ale i sporo lepszych też ;) Kiedyś to był wół roboczy do codziennej jazdy, oczywiście nigdy nie był zaniedbywany, ale z drugiej strony nikt nie latał codziennie koło niego ze szmatką ;) Podejrzewam, że gdyby nie jeździł w zimie, to byłby ładniejszy. Teraz namawiam ojca na wizytę u blacharza, bo spokojnie da się Tico jeszcze uratować.
igrek97 napisał(a):a zdjęcia paluchów?

Przykry widok, dopiero przy drugiej zmianie opatrunku odważyłem się spojrzeć :D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez dieludolfs » 30 maja 2017, o 23:56

Marcek, właśnie pamiętam jak tata miał Tico do jazdy na co dzień, zawsze co każdą zimę auto blacharsko dostawało po tyłku. Myślę, że mając egzemplarz z takim przebiegiem to warto go jeszcze poratować u jakiegoś blacharza, gdyż mechanicznie spokojnie powinien przejechać jeszcze przynajmniej 2x tyle co teraz :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Romecik2t » 31 maja 2017, o 20:21

Marcek, Gratualacje i rychlego powrotu do zdrowia :)
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 31 maja 2017, o 22:22

Romecik2t, dzięki :)
Szwy z jednego palca dziś wyciągnięte, drugi się podobno ładnie goi, a z 3-go będą wyciągane w piątek :D
dieludolfs napisał(a):Myślę, że mając egzemplarz z takim przebiegiem to warto go jeszcze poratować u jakiegoś blacharza, gdyż mechanicznie spokojnie powinien przejechać jeszcze przynajmniej 2x tyle co teraz

Czy będzie robiony - nie moja decyzja. Aczkolwiek ojciec się poważnie zastanawia, bo oprócz blacharki nie ma się do czego przyczepić.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Marcek » 8 wrz 2017, o 18:16

Znów siedzę na chorobowym, tym razem złamałem rękę :D Gips zdjęty, ale ruszać się za bardzo nią nie da. Jak się nie widziało 7 lat lekarza, to trzeba nadrobić ;) Ale może i lepiej, bo nowe władze chyba robią wszystko, żeby firma upadła, więc przynajmniej się nie stresuję (no, może czasem dzieciaki testują moją cierpliwość) ;) Chyba najwyższy czas zmienić robotę, coraz częściej myślę, żeby zacząć działalność.
Ze spraw motoryzacyjnych. Tico połataliśmy, o dziwo myślałem, że będzie gorzej. Przegląd przeszło bez "naciągania", a od zeszłego roku przybyło mu 800 km (nie pomyliłem zer).
Matiza sobie zakonserwowałem tak, że nie powinien szybko zgnić. Wszystkie ślad korozji na podwoziu wyczyściłęm do blachy, na to podkład i autorska mieszanka konserwacji na bazie jakichś wosków z olejem przekładniowym ;) W progi i podłużnice wpsikałem po puszce konserwacji do profili. Do dziś z niego kapie ;) Do wymiany kiedyś będą drzwi pasażera, bez sensu było je robić, taniej będzie kupić nie zgnite.
Kangoo na dniach jedzie do blacharza. Swoją drogą to genialne auto! Mieści 5 osób, wózek, odkurzacz przemysłowy, zakupy na tydzień i jakąś drobnicę budowlaną. Do tego pali w mieście koło 6,5 na trasie litr mniej. Jedyne czego mi brakuje, to odsuwane drzwi po stronie kierowcy. Co prawda fotel się odchyla, ale byłoby wygodniej.
Kingwayem przejechałęm 1500 km, wymieniłem łożyska w przednim kole i to wszystko, nie psuje się. Sąsiad się kiedyś śmiał, że to się zaraz rozleci, jak skuter, to tylko włoski (on taki posiada). Nie dalej jak wczoraj słyszę jakieś przekleństwa, patrzę co się stało, a gość nie odpali swojego Piaggio ;)
Zdjęcia wygasły, ale nadrobię, jak umyję jeździdła.
Pozdrowienia!!!
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez dieludolfs » 8 wrz 2017, o 20:15

Marcek napisał(a):Tico połataliśmy, o dziwo myślałem, że będzie gorzej. Przegląd przeszło bez "naciągania", a od zeszłego roku przybyło mu 800 km (nie pomyliłem zer).


Roczny przelot podobny do mojego Tico, które większość swego czasu spędza pod prześcieradłem w garażu :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez Krylunio » 10 wrz 2017, o 23:29

Zdrowiej Panie, widzę że zła passa i Ciebie nie omija...
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Moje: Komar 2350, 232 i Tico

Postprzez janosikmz19822 » 11 wrz 2017, o 21:13

Panie daj Pan zdjęcia komarów bo wygasły.
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości