Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 3 sie 2017, o 15:31

Siemacie

Przedstawiam Wam mojego Simka Enduro z 1985r., którego kupiłem w grudniu 2016r., a użytkuje od kwietnia - wpadło już około 1500-1600 km przez nieco ponad 3 miesiące.
Dół silnika był robiony przez poprzedniego właściciela - choć mam pewne zastrzenia - łożyska na wale stukają.
Góra silnika - kupiłem go już z cylindrem 60/4 Almot, ja zrobiłem szlif i zmieniłem tłok na BlackRacing 40,98mm.
Sam natomiast wykonałem remont całej ramy - malowanie, nowe błotniki, wymiana kół na aluminiowe i inne pierdoły. Bak i boczki malowane były dwa razy - bo za pierwszym razem nie wyszło.
Zresztą zobaczcie na fotki.
Mam także filmik z remontu, niestety do pierwszego wyglądu:
https://www.youtube.com/watch?v=-xUD89Xckuw&t=1s

BTW. U siebie miałem kilka motorowerów podobnego typu (Komar itd.). Już ich nie mam co prawda, ale myślę, że bedę mógł pokazać je przed i po remoncie? Moderacja się nie obrazi?

A oto historia Simsona. Miłego oglądania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aktualny wygląd:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 sie 2017, o 15:31

Pani Kontekstowa
 

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Romecik2t » 3 sie 2017, o 16:12

Pablo z Garażu, Spoko Simek, najlepsze zdjecie z lampkami :D W temacie mozesz wrzucac wszystkie swoje pojazdy i historie, nikt sie nie obrazi :)
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez dieludolfs » 6 sie 2017, o 02:57

Bardzo ładnie odświeżony Simson, według mnie w zielonym kolorze (przypuszczam metalik?) było mu najładniej ;) Świąteczne zdjęcie tak jak Romecik2t pisał - mistrzostwo! :D
Nie myślałeś o polerce silnika?


Pablo z Garażu napisał(a):BTW. U siebie miałem kilka motorowerów podobnego typu (Komar itd.). Już ich nie mam co prawda, ale myślę, że bedę mógł pokazać je przed i po remoncie? Moderacja się nie obrazi?

Śmiało pokazuj, osobiście do Komarów mam największy sentyment, gdyż swego czasu taki motorower służył mi do jazdy na co dzień ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 6 sie 2017, o 18:34

Tak, zielony to był metalik, niestety ze spraya :/ I zważył się w kilku miejscach, więc chwilę pojeździłem na zielonym setup'ie :D , a teraz na niebieskim. Cieszę się, że świąteczny Simson najbardziej przypadł Wam do gustu :)
O polerce myślałem jak najbardziej, nawet była robiona, ale albo aparat coś zawinił, albo już po prostu zeszła ;)

Więc teraz czas na pokazanie mojego archiwum. Jest to tylko namiastka zdjęć motorowerów, które miałem, bo wszystkich fotek jest cała armia :D

W październiku 2012 dowiedziałem się, za mój tata kiedyś miał Komara, więc postanowiłem wytargać go z szopy.
Obrazek
Niestety, nie miałem dla niego transporty, więc czekał jeszcze trochę na zastępczym parkingu i przez zimę :/
Obrazek
Nadszedł lipiec 2013r., i wtedy dopiero miałem transport. Wtedy też dowiedziałem się o drugim motorowerze - Jawie 50 typ 23 rocznik 1982, którą też pozwolono mi wziąć, a o oba motorowery przewiozłem do siebie.
Obrazek
Kilkanaście dni wcześniej kupiłem swój pierwszy motorower - Romet Kadet M-780 rocznik 1985. Kupiony w lipcu 2013 za 80zł. Sprzedany w listopadzie 2013. Bez papierów oczywiście. Pierwsza styczność z własnym motorowerem, a więc też pierwsze naprawy i błędy :/ .
Przed i po odświerzeniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Równierz w lipcu wziąłem się za rozbiórkę Komara, w efekcie bardzo dokładnego (jak na mój wiek) remontu, który trwał ok.2 lata z przerwą (rocznik Komara 1972)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W międzyczasie Wpadł w moje ręce Romet typ 100 rocznik 1983 z silnikiem 025 (biegi w nodze, silnik jajko), bez papierów, sprzedany też gdzieś w listopadzie 2014
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz Romet Ogar 200 rocznik 1988, bez silnika kół i papierów, który poleciał jako dawca
Obrazek

Komar po remoncie (zakończony wiosna 2015). Udało się go zarejestrować i był to pierwszy motorower, którym przez jakiś czas poruszałem się legalnie. Wyglądał tak:
Obrazek
Obrazek

Niestety, pomimo, że silnik wyremontowałem, nie umiałem sobie z nim poradzić. Postanowiłem się przesiąść na co innego. Wtedy poszedł na sprzedaż (lipiec 2016r.).

Silnik w mojej Jawce przechodził kilka remontów, ostatni wykonałem bardzo dokładnie - czeski wał dałem do regeneracji na korbie Duells, czeski cylinder do szkiełkowania i szlifu, udało mi się kupić czeski tłok z zapasów na 3 szlif, nowe łożyska FAG C3, półksiężyc, łańcuszek, tulejki w skrzyni i reszta pierdół. Wtedy dopiero silnik zaczął chodzić dużo lepiej.
Obrazek

W sierpniu 2016roku kupiłem Rometa Ogara 200 rocznik 1985/86 z dokumentami, jeszcze ważnym przeglądem i OC. Miał zatarty silnik, więc zamieniłem silniki w nim i Jawce. Jawka poszła na sprzedaż - czego później żałowałem, ale nie miała dokumentów.
Obrazek
Obrazek

Nie nacieszyłem się nim długo. Jeździłem nim 2 miesiące i ok.600km, po czym sprzedałem, aby przesiąść się na Simka. Trochę również żałuję, bo silnik cykał jak zegarek.

Wtedy udało mi się kupić Simka rocznk 1985, którego widzicie wyżej.

A, zapomniał bym - najświeższe moje dzieło, już na wyższym nieco poziomie niż poprzednie projekty, bo człowiek z wiekiem nabrał więcej doświadczenia.
Jakoś we wrześniu 2015r. wujek zobaczył mojego Komara i jak się później okazało miał identycznego. Ba - nadal go ma. Wtedy zlecił mi kompletną renowację jego Komara, rocznik także 1972. Do mnie trafił jakoś w styczniu 2016 i gościł na rehabilitacji prze 1,5 roku.
Wyremontowany silnik i cała rama, nowe ocynki, czyszczone elementy chromowane (które jak na swój wiek były w dobrym stanie). Dużo części było oryginalnych, wymagały jedynie odświerzenia.
Daję tylko dwa zdjęcia, resztę można obejrzeć na filmiku na YouTube, do którego link poniżej.
Obrazek
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=GEN1inCrDcI

To narazie tyle. Pomimo tego, że na chwilę obecną jeżdżę Simkiem i jestem z niego Mega zadowolony, to jedno nie daje mi spokoju. Że nie mam już żadnego Rometa. Dlatego aktualnie trwają poszukiwania Rometa, którego również będę mógł odrestaurować, mam nadzieję, że z jeszcze lepszym efektem :) Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez dieludolfs » 7 sie 2017, o 02:00

Bardzo ładnie "porobione" motorki :) Dlaczego wszystkie wyprzedajesz? Nie myślałeś, by zostawić sobie kilka najciekawszych egzemplarzy i zrobić sobie małą kolekcje? :D

Z tego co zauważyłem na zdjęciach, to sam bawisz się w lakierowanie. Pochwal się jaką techniką to wykonujesz (spray, czy pistolet), oraz jaki masz sprzęt? W przyszłym roku też chciałbym zacząć powoli przywracać do życia swoje motorowery, które czekają na swoją kolej już chyba ósmy rok... :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 9 sie 2017, o 13:12

Dieludolfs, dobrzy by było mieć kilka w kolekcji, ale po pierwsze primo, ciężko było z miejscem (ostatnio się nieco poprawiło bo mam dodatkowy garaż), a po drugie primo, to gimnazjaliście kasy brakowało, a chciało się jeździć czymś innym - jak to mawiają: "Kasa misiu, kasa".

Tak, maluję samemu jak już trochę wprawy nabrałem (idealnie nie jest, ale uczyć się trzeba). Maluję pistoletem kupionym od Ruska na bazarze 30 lat temu, a kompresor domowej konstrukcji, dość mały, ale na Komarki idealny. Pojemność ci później podam bo nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez igrek97 » 10 sie 2017, o 12:22

aż sam bym sobie jakiegoś komca posklejał :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 2 wrz 2017, o 20:32

Odkąd mam Simsona i go zarejestrowałem (czyli od końca kwietnia), na liczniku wybiło 2200 bezawaryjnych kilometrów. Ale sezon się jeszcze nie kończy :-) Zawsze dojechał do celu i zawsze powrócił do domu. Jedynie wymieniłem uszczelkę pod głowicą, bo zaczęło się lać z połączenia, ale nadal jeździł xD Niezawodny DayliSimson xD

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 15 paź 2017, o 18:23

Beskidzkie Zakończenie Sezonu Motocyklowego w Trzcianie zaliczone :) 90km na zegarze do przodu :D A spisał się nienagannie
Z nowości to wpadło kierownica oryginalna ENDURO, niestety w czarnym macie.Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 31 sty 2018, o 13:29

Simson sprzedany, szukamy czterech kółek :D
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez dieludolfs » 31 sty 2018, o 13:54

Pablo z Garażu, obyś nie żałował i za jakiś czas nie wracał do jednośladów :D W jakie autko celujesz?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 31 sty 2018, o 15:31

Jednośladami nadal zamierzam się zajmować, mam jeszcze Rometa, a co będzie dalej to zobaczymy.
Celuję w 126p :D
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez dieludolfs » 31 sty 2018, o 17:56

W takim razie życzę dużo cierpliwości :F W jaki model celujesz?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Simson S51 Enduro '85 "SuperSimo" 60/4 by Pablo

Postprzez Pablo z Garażu » 31 sty 2018, o 20:30

Najpewniej FL, ew. późny ST, bo nieco łatwiej trafić w miarę ogarnięty egzemplarz w dobrej cenie niż ST, a i jest to rzekomo ostatni, dobrze poskładany maluch :F
Avatar użytkownika
Pablo z Garażu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 19:00
Lokalizacja: Krosno [RKR]
Pojazdy: Fiat 126p FL, Audi A4 B5


Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości