Kingway UFO + parę słów o mnie :-)

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Kingway UFO + parę słów o mnie :-)

Postprzez Cento » 31 maja 2009, o 14:31

Nazywam się Mikołaj, do dorosłości brakuje mi pół roku. Interesuję się motoryzacją (głównie Fiatami oraz egzotycznymi, tanimi autami :-)), polityką oraz historią najnowszą. Swoją przyszłość wiążę z dziennikarstwem motoryzacyjnym, ponieważ lubię pisać o samochodach. Uważam także, że to najłatwiejszy sposób, aby dorwać w swoje łapy Ferrari :-). Pisuję na 17.motogrono.pl, a czasem na motoforum.pl i francuskie.pl. Jeżdzę Kingwayem UFO, którego odkupiłem od firmy Kingway. W ramach "Kingway Touru Dookoła Polski" przejechałem nim całą Polskę. Spisywał się nienagannie, jestem z tego skuterka bardzo zadowolony. Najbardziej cenię w nim dynamiczny, dwusuwowy silniczek, dobre światła oraz pojemną skrytkę pod kanapą. Największym wadą tego skutera to według mnie jego kuferek. UFO nie posiada go w standardzie, został zamontowany ten z Colibra na potrzeby objazdu kraju. Jednak szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać momentu kiedy UFO zamienię na Fiata Cinquecento - jeden z moich ulubionych pojazdów. Czuję do niego sentyment, gdyż spędziłem z tym autem ogromną część dzieciństwa, a poza tym bardzo przyjemnie mi się nim jeździ. Marzy mi się egzemplarz wyprodukowany jeszcze przez FSM w kolorze czerwonym. Po moim mieście jeździ taki, więc chyba ponękam właściciela. Nie będzie to jednak mój pierwszy wóz, ponieważ miałem już białe Audi 100 ofiarowane przez chłopaka ciotki, które miałem sobie doprowadzić do stanu używalności. Ale kto 15-latkowi dałby pracę... Audica poszła więc na złom :-(.

No ale nie wpłynąłem aż tak bardzo na losy świata, żeby dalej rozpisywać się na swój temat. Pora więc na fotki :-).
UFO:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i moja skromna osoba :-):
Obrazek
Dobry nastrój, myślenie i rozwaga oraz muzyka Dire Straits i z Top Gear to podstawa do tego, aby bezpiecznie poruszać się samochodem.
Avatar użytkownika
Cento
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 maja 2009, o 00:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Kingway UFO + parę słów o mnie :-)

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 maja 2009, o 14:31

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mateusz » 31 maja 2009, o 14:57

Witaj na forum ;)
Ciekawie wprowadziłeś nas w temat swoich zainteresowań oraz swojej przygody z motoryzacją. Podziwiam, że przejechałeś swoim Kingwayem cały kraj, naprawdę słowa uznania :yes:
Jeżeli chodzi o CC to możesz mieć problem z tym FSM z racji tego iż są to pierwsze egzemplarze a co za tym idzie ciężko znaleźć zadbany egzemplarz. Jednak dla chcącego nic trudnego a przecież chęci Ci nie brakuje. Tych samochodów jest dużo, idzie wybrać coś sensownego. Życzę powodzenia! :)
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Mariusz » 31 maja 2009, o 15:42

udzielaj się na forum i łam stereotyp skuterowca :) prawdziwego moocykliste poznaje się nie po pojeździe a po przebiegu i pasji, a z opisu wynika że posiadasz oba przymioty ;) A nie planujesz kupić moto i robić prawka na kat. A?
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Cento » 31 maja 2009, o 15:45

Skuter traktuję tylko jako pomoc w zaaklimatyzowaniu się w ruchu drogowym. Moją pasją są samochody :-).
Dobry nastrój, myślenie i rozwaga oraz muzyka Dire Straits i z Top Gear to podstawa do tego, aby bezpiecznie poruszać się samochodem.
Avatar użytkownika
Cento
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 maja 2009, o 00:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez Łukasz K. » 31 maja 2009, o 20:02

Witam nowego usera! :)
Skuter b.fajny, podoba mi się.
Swoją drogą wujek miał CC jeszcze z FSM, powiem o tym krótko - maszyna nie do zabicia :)
Pozdro ;)
Obrazek
...TS350 638.1 - Marzenie czekające na spełnienie... <3
Avatar użytkownika
Łukasz K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 12:57
Lokalizacja: CGD
Pojazdy: Romet Router WS50 '12, Volvo S60 2.4i '02

Postprzez Marcek » 31 maja 2009, o 20:26

Cześć!
Czy to czasem nie Ty pisałeś sporo ciekawych listów do gazet motoryzacyjnych? Czytałem czasem stronę "AŚ" i coś mi się kojarzy ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Cento » 31 maja 2009, o 20:29

Tak, moje listy ukazują się czasem w AŚ :-).
Dobry nastrój, myślenie i rozwaga oraz muzyka Dire Straits i z Top Gear to podstawa do tego, aby bezpiecznie poruszać się samochodem.
Avatar użytkownika
Cento
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 maja 2009, o 00:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez kajtkozo » 31 maja 2009, o 20:35

Witamy. Gratuluję objazdu Polski skuterem Kingwaya. Wyczyn podobny do objazdu Polski komarem przez Aleksandra.
Obrazek
Avatar użytkownika
kajtkozo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 20:51
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez Marcek » 31 maja 2009, o 20:35

Czyli z moją pamięcią nie jest jeszcze najgorzej ;)
A co do CC - nie wiem, czy w FSM robili już wersję 903 ccm, czy tylko 700. W każdym razie polecam wersję z mocniejszym silnikiem, nawet produkowaną już w FAP.
Odbiegając nieco od tematu:
Cento napisał(a):oraz egzotycznymi, tanimi autami

Czy wiadomo Ci coś o ewentualnym wprowadzeniu Taty Nano do Europy? Można się tego w ogóle spodziewać?
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Cento » 31 maja 2009, o 20:39

Marcek napisał(a):Czyli z moją pamięcią nie jest jeszcze najgorzej ;)
A co do CC - nie wiem, czy w FSM robili już wersję 903 ccm, czy tylko 700. W każdym razie polecam wersję z mocniejszym silnikiem, nawet produkowaną już w FAP.
Odbiegając nieco od tematu:
Cento napisał(a):oraz egzotycznymi, tanimi autami

Czy wiadomo Ci coś o ewentualnym wprowadzeniu Taty Nano do Europy? Można się tego w ogóle spodziewać?

Były FSM-y Cinquecento 0.9 :-). To rodzynki, bo w zasadzie CC 900 było eksportowane na Zachód. Jeżeli chodzi o Tatę Nano, to w Genewie firma przedstawiła prototyp wersji europejskiej. Będzie bardziej modne wozidełko a`la Smart czy Nowy Cienias, ponieważ w porównaniu do wersji hinduskiej jest dłuższa, bardziej masywna, posiada bezstopniową skrzynię biegów oraz trzycylindrowy silnik. Wnętrze natomiast jest wykończone skórą. Przewidywana cena - ok. 23 000 zł. W sprzedaży powinien pojawić się w 2012 roku.
Ostatnio edytowano 31 maja 2009, o 20:43 przez Cento, łącznie edytowano 1 raz
Dobry nastrój, myślenie i rozwaga oraz muzyka Dire Straits i z Top Gear to podstawa do tego, aby bezpiecznie poruszać się samochodem.
Avatar użytkownika
Cento
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 maja 2009, o 00:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez Kuba » 31 maja 2009, o 20:42

witamy, witamy :]
chyba ich batki cisną, 23 kafle za kopię pandy... :roll:
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Marcek » 31 maja 2009, o 20:48

Cento napisał(a):ok. 23 000 zł

Dzięki za informację, cena raczej za wysoka. Za podobne pieniądze brałbym raczej Sparka (za Fiatami nie przepadam ;))
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mariusz » 31 maja 2009, o 21:27

za kopię pandy... :roll:

żeby to chociaż była kopia pandy... to jest calkiem nowy samochód, niekopiowany od nikogo, przynajmniej z tego co mi wiadomo.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Cento » 31 maja 2009, o 21:30

To oryginalne dzieło Hindusów :-).
Dobry nastrój, myślenie i rozwaga oraz muzyka Dire Straits i z Top Gear to podstawa do tego, aby bezpiecznie poruszać się samochodem.
Avatar użytkownika
Cento
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 maja 2009, o 00:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez Pitucha » 31 maja 2009, o 21:40

Kurde chłopie... Jesteś wielki :) Poczytałem trochę o tej wyprawie, i jestem pod wrażeniem :)

Możesz powiedzieć coś więcej o tej wyprawie?

A i jeszcze coś, jak się dostałeś do grupy czterech Kingway`owców? :)
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości