porada simson

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

porada simson

Postprzez kitekpl » 28 cze 2009, o 21:18

Siema mam chec kupna simsona jakiego byście poradzili jakie ma wady jakie sa wersje i moze a ktos sprzedać zarejestrowanego do 700-800 zł ?? ??
Avatar użytkownika
kitekpl
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 12:25
Lokalizacja: Białystok

porada simson

Postprzez Pani Kontekstowa » 28 cze 2009, o 21:18

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Krzysztof1993 » 29 cze 2009, o 08:30

Więc jak chcesz kupic simka co do silnika
Radzę odkręcić prawy dekiel i poruszać magnetem czy nie ma luzów góra dół
Jeżeli tak będzie to simek ma łożyska do wymiany
Następnie sprawdzić sprzęgło czy odbija
Wszelkie hamulce światłą ładowanie itp.
Czy rama nie jest krzywa i koła
Następnie przejechać się na nim na wszystkich biegach pokoleji i czy go nie zamula itp.
Najlepiej jak wybrał by się po niego z jakąś osobą co ma simsona i czy sie na nim zna:)

Wiec tak rodzaje simsonów
Sr50 skuterek
Ich wadą jest elektryka często psuje się ładowanie i kierunki z tego co tak ogółem oglądałem po allegro i u znajomych
Później Simson s50 stara wersja simsona
Później simson s51 comfort simson z kierunkowskazami światłem stopu światłami jazdy i postojówkami silnik 1-3 b zdażają się 1-4b
Simson s51 enduro były to typowo silniki 1-4b z zapłonem elektronicznym
Simson s51 N najuboższa werjsa simsona wyposazona tylko w światła jazdy.. 1-3b

Ogółem w dzisiejszych czasach z zapłonami i ilościa biegów bywa różnie:D
KOBIETY TO ZŁO!!
Avatar użytkownika
Krzysztof1993
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2200
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 18:28
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 7
Pojazdy: SZROT

Postprzez Marcintroc01 » 29 cze 2009, o 20:39

ja radził by simka s51 z zapłonem elektronicznym mniej sie psuje niż platynkach ja jestem posiadaczem simsona s51 z zapłonem platymkowym i chętnie bym zmienił na elektronika ale rzeby był zapłon i koło magnesowe org bo jeśli bedędzie polskie to bedzie palił sie moduł
Avatar użytkownika
Marcintroc01
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 cze 2009, o 12:11
Lokalizacja: Krasnystaw

Postprzez Wojteeek » 30 cze 2009, o 02:09

paliwo napisał(a):Radzę odkręcić prawy dekiel i poruszać magnetem czy nie ma luzów góra dół

I obracaj magnetem przy tym, bo niekiedy tylko w pewnych położeniach ma luzy. Nie tylko góra dól, na boki też sprawdź.
Wojteeek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2059
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:23

Postprzez Krzysztof1993 » 30 cze 2009, o 07:47

Swir przyznaje rację
Marcintroc01 a ja radze platyniarza bo jak elektronik ci siądzie to niewiadomo co.. a tak to masz tylko cewka WN pod bakiem albo coś w zapłonie
A co do elektroników nie czepiam sie owszem są leprze ale jak się coś zrąbie to albo cewka WN albo impulsator albo Moduł

kitekpl Ja radzę osobiście jakiegoś simsona 4b najlepiej S51 ogólnie bardziej wygodny od sr'ki jak dla mnie a jestem wysoki 192cm wzrostu.
Ogółnie SR jest typowo szosowy a S się wszędzie wjedzie:)

Ale wybór należy do ciebie:)
KOBIETY TO ZŁO!!
Avatar użytkownika
Krzysztof1993
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2200
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 18:28
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 7
Pojazdy: SZROT

Postprzez sssTOMEKsss » 30 cze 2009, o 09:46

ja również mam simka s51 elektronika i nie narzekam chociaż ostatnio miałem z nim problemy właśnie powodem bylo brak iskry ale jak dbasz tak masz, jak lubisz grzebać w zapłonie bierz platynowca chociaż jak będziesz miał porządnie ustawionego to to nie będzie konieczne

minusem jest elektroniku jest to że czasami jak coś siądzie to ciężko stwierdzić co, chociaż i to idzie wszystko sprawdzić samemu, mnie po 30 latach właśnie padł moduł :P ale psuje tam sie zadko co

jesli cenisz sobie wygodę to sr50 jeździ sie jak na skuterku lepszy komfort jazdy
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości