Honda Bali 50 2001zła praca silnika

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Honda Bali 50 2001zła praca silnika

Postprzez Damianooo » 26 lut 2024, o 23:09

Wita Wszystkich Serdecznie to mój pierwszy post .
Do rzeczy zakupiłem Balika z przebiegiem 6000 km który nie odpalał ale wydawał się w dobrym a nawet bardzo dobrym stanie wszystko oryginalne zadbane i jak nowe. Przed zakupem zajrzałem do zbiornika paliwa i zobaczyłem ruda więc wszystko rozkręciłem wyczyściłem gaźnik bak nowe przewody i nowa pompka paliwa. Poskładałem ,założyłem nowa świece nowy przewód do świecy i pierwsze odpalenie bam działa. Zadowolenia nie było końca ale pojawił się problem a mianowicie balik nie wkręca się na obroty dusi się dymi itp.
Zakupiłem nowy gaźnik, to samo, zakupiłem nowe CDI i to samo
Proszę pomóżcie co mogę jeszcze zrobić
Napomne że oba gaźnik nie mają regulowanej iglicy
Jak już się wkręci to jest ok ale tak jak by przerywał
Damianooo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lut 2024, o 22:46
Pojazdy: Honda Bali 50

Honda Bali 50 2001zła praca silnika

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 lut 2024, o 23:09

Pani Kontekstowa
 

Re: Honda Bali 50 2001zła praca silnika

Postprzez Mateusz199 » 12 mar 2024, o 13:27

Cześć!
warto sprawdzić filtr paliwa, czy nie jest zatkany, bo to może powodować problemy z dostarczeniem paliwa do silnika. może warto zwrócić uwagę na układ zapłonowy, sprawdzić, czy iskra jest odpowiednia. możliwe, że masz jakieś przecieki w układzie wydechowym, co może wpływać na działanie silnika.

Pozdrawiam!
Mateusz199
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2024, o 13:23


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 437 gości