[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez ber891 » 26 gru 2012, o 13:01

Witam, przede wszystkim bardzo dawno mnie tu nie było i chciałem wszystkich serdecznie przywitać. Ostatnimi czasy nie miałem kompletnie głowy do zajmowania się motorkami. Stuknęło mi 20 lat, obecnie studiuję daleko od domu (Wrocław-Damnica 470km). W mojej głowie zrodził się szalony pomysł na wyprawę motorynką przez całą Polskę do domu po sesji letniej. Kupiłem sobie piękną m1, w sobotę pr-nie ją obejrzę i odbiorę. Na wstępie powiem, że ma nawet zaplombowany silnik. Problem w tym, że nie posiada jakichkolwiek dokumentów. Liczę się z dużym kosztem rejestracji jednak m1 to moje marzenie. Moje pytanie - jak to załatwić? Ktoś w ogóle przechodził przez proces rejestracji bez dokumentów? Czytałem, że sędzia musi stwierdzić prawo do własności poprzez zasiedzenie. Jeśli taka rejestracja to droga formalność to decyduję się na to jednak jeśli nie da się tego załatwić w żaden sposób to będę kombinował inaczej. Szkoda mi tej m1, bo tylko naprawdę nowy lakier i mam oryginalne cudeńko. Założenia wyprawy - wrócić do Słupska np przez Warszawę, nic nie modyfikować, pomęczyć się, pozwiedzać, odpocząć po egzaminie z mechaniki budowli. :twisted:
Avatar użytkownika
ber891
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 403
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 21:57
Lokalizacja: D-ca

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 gru 2012, o 13:01

Pani Kontekstowa
 

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez Siczka » 26 gru 2012, o 13:12

Witaj :)

Można by przez zasiedzenie czy coś takiego, ale najprościej by było wiem że nielegalnie itd, ale kupić papiery od innej motorynki, nawet nie M1 (kumpel miał Ogara na Komara 2350 zarejestrowanego i chyba tylko w 3 ramach jakie miał to nr poprzebijał :F) i po prostu skoro i tak chcesz malować to nie będzie problemu z innym odcieniem na główce ramy, tylko szlifujesz, zaspawujesz ten nr co masz, szlifujesz i nabijasz z papierów, i robisz to dokładnie i starannie, albo jak to ktoś praktykował z forum chyba, że kupił dowód do Komara, wyprał go tak, żeby wszystko rozmazane było i zaniósł do WK z umowa K/S i wszystkie dane Simsona na karteczce, ale to zależy jakie masz znajomości w WK i ogółem jaka baba za biurkiem siedzi :P
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez traktorzysta » 26 gru 2012, o 13:58

Przez zasiedzenie ciężka sprawa, bo musisz udowodnić, że posiadasz moto od 2 czy 3 lat 'w dobrej wierze'.

Łatwiej chyba na unikat, czy zabytek zarejestrować. Koszty podobno też nie są aż takie, jak się powszechnie sądzi. Poczytaj o tym w necie ;)
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Re: [Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez ber891 » 26 gru 2012, o 14:35

No właśnie myślałem o rejestracji na zabytek, ale wtedy tak czy siak potrzebuję zaświadczenia od sędziego, że jestem właścicielem. Przebijałem numery u siebie w komarze właśnie w ten sposób. Wykorzystałem szpachlę do zlikwidowania starych numerów i trochę niżej nabiłem nowe. Nabijaki itp mam : ) Także temat znam, ale najpierw chciałem jakoś leganie, bo tak czy siak nie mam dokumentów na razie.
Avatar użytkownika
ber891
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 403
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 21:57
Lokalizacja: D-ca

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez Siczka » 26 gru 2012, o 14:40

Chyba najprościej numery będzie przebić, bo inaczej to długo się sprawa ciągnąc będzie i trochę Cie po kieszeni pociągnie :/
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez traktorzysta » 26 gru 2012, o 17:47

Koszty aż takie, jak się powszechnie sądzi nie są. Aby chyba 200zł więcej wychodzi od zwykłej rejestracji.
Najgorsze załatwianie itp. To dużo czasu i nerwów zabiera.

Metoda z przebijaniem numerów jest najprostsza i najskuteczniejsza :) Aby tylko mieć jakieś papiery.
I nie polecałbym szpachli, tylko spawarkę i szlifierkę-brak szans na przypadkowe 'odkrycie' starych numerów :wink:
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez Kleofas » 26 gru 2012, o 22:14

Dobrze gada. Polać mu. Albo załatwić ramę z papierami. Wyprawa tym pojazdem to sprawa dla twardzieli, delikatnie mówiąc komfort wysoki nie będzie. Ale może właśnie o to chodzi.
Prędkość może kiedyś zabije cię,
lecz dziś to ona żyć ci daje...
Avatar użytkownika
Kleofas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 14:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Pochwały: 2
Pojazdy: 2 Polonezy i 6 motórów ;)

Re: [Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez ber891 » 26 gru 2012, o 22:16

Próbuję na zabytek, jutro zadzwonię do rzeczoznawcy z Wrocka i dowiem się jak to załatwić. W perspektywie czasu to się opłaci. Normalnie przegląd co 2 lata, oc caly czas. A tak wykupię sobie na 3 miesiące latem i po sprawie. Z tego co czytałem o tej rejestracji to nikt nie robi z igły widły. Na logikę zresztą musi być możliwość włączenia do ruchu starych pojazdów. Jestem już po słowie z gościem od motorynki. Obejrzyjcie ją sobie:
http://otomoto.pl/wsk-m21-karpaty-nowy- ... 84579.html
Oczywiście na wstępie już trochę utargowałem : ) Kolor który planuję to pr-nie L76 http://fiat125p.pl/kolo.html#
Avatar użytkownika
ber891
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 403
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 21:57
Lokalizacja: D-ca

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez Siczka » 27 gru 2012, o 19:38

No komfort ale też i prędkość. W Komarze dasz na tył np 33z a na przód 13 i mocy nie wiele straci a choć trochę szybciej pojedzie, a motorynka to koniec - na przód jedynie 13z, a na tył mniejszych niż 25 nie było a na tym zbyt szybka nie była.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez Marek.K. » 28 gru 2012, o 00:04

żaden rzeczoznawca, wchodż na forym syreniarzy i tam poszukaj tematów w sprawie rejestrowania a jeśli nie to zakłądaj temat, i nie każ rzeczoznawcy przychodzić, sma wszystko zrób
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez janosikmz19822 » 28 sty 2013, o 10:28

Dałbyś zdjęcie motorynki . :>
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

[Pony m1] rejestracja, pomysł wyprawy

Postprzez janosikmz19822 » 28 sty 2013, o 11:17

a co od rejestracji na zabytek to w internecie są ludzie co tym się zajmują ty to będziesz załatwiał 3 lata on to załatwi w 3 miesiące koszta to około 1000-1200 zł kolegę tyle kosztowało 2 lata się starał zarejestrować adwokat poszedł moment załatwił
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 375 gości