SIMSON SKUTER - Wał korbowa z kołem zamachowym

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

SIMSON SKUTER - Wał korbowa z kołem zamachowym

Postprzez R_a_m_z_i » 17 kwi 2007, o 14:40

Witam! Właśnie mam zamiar zmienić wał korbowy wraz z kołem zamachowym. Słyszałem cosik o kołach zamachowych tuningowanych. W czym są one lepsze od zwykłych kół? Te tuningowane są pozaokrąglane i słyszałem, że to ma jakiś wpływ na sprężanie pod tłokiem Proszę o radę. ;))
Moje maszyny:

* SIMSON SR50 elektronik
>> http://www.wrzuta.pl/obraz/uBCXAzlUd3/ <<
* WSK 125 ~ repainted
Avatar użytkownika
R_a_m_z_i
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 204
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 20:02
Lokalizacja: Łapy

SIMSON SKUTER - Wał korbowa z kołem zamachowym

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 kwi 2007, o 14:40

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Adamo » 17 kwi 2007, o 14:48

Wpierw napisz , dlaczego chcesz zmieniać wał ??
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Hiheek » 17 kwi 2007, o 15:19

Elo te tuningowane wały są cięższe przez co motor nie traci prędkości pod górke ale wolniej wchodzi na obroty, po drugie mają one fabrycznie zamontowane wypełniacze wału i tak jak piszesz są pozaokrąglane i to w pewnym stopniu wpływa na kompresje ponieważ zmniejsza się komora sprężania (taki sam efekt jak przy splanowaniu głowicy)

Jak nie musisz wymieniać a chcesz troche wzmocnić sima to radziłbym splanować głowice o jakieś 0.02mn.
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Adamo » 17 kwi 2007, o 22:00

Hiheek napisał(a):Elo te tuningowane wały są cięższe przez co motor nie traci prędkości pod górke ale wolniej wchodzi na obroty, po drugie mają one fabrycznie zamontowane wypełniacze wału i tak jak piszesz są pozaokrąglane i to w pewnym stopniu wpływa na kompresje ponieważ zmniejsza się komora sprężania (taki sam efekt jak przy splanowaniu głowicy)

Jak nie musisz wymieniać a chcesz troche wzmocnić sima to radziłbym splanować głowice o jakieś 0.02mn.


No to żeś dorzucił do pieca ...ciekawy jestem czy cokolwiek da splanowanie głowicy o dwie setki :D myślę że rozrzut wymiarów produkcyjnych jet nawet wiekszy , pewnie myślałeś o 2 mm ??
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Hiheek » 17 kwi 2007, o 22:11

No 2mn to chyba troszke za dużo ale faktycznie pomyliłem sie o jedno zero powinno być 0,2mn. (pewny nie jestem ale jakoś tak bo starszy mi to planował, jak sie myle to sorki)
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Adi.G. » 17 kwi 2007, o 22:15

Planowanie głowicy o 0,2 mm nie da ci żadnego efektu.. jeśli się juz planuje to o 2- 1 mm ale w przypadku simka się będzie bardziej grzał
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Hiheek » 17 kwi 2007, o 22:32

no grzeje sie bardziej ale w normalnej jeździe to nie przeszkadza, ale zdażyło mi sie 2 razy że jak jechałem po lesie jakieś 2min. na 2 biegu na połowie gazu to zgasł i musiałem chwile poczekac aż ostygnie ale potem chodził normalnie.
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 416 gości