Iskrownik-Jawka

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Iskrownik-Jawka

Postprzez Adamo » 26 kwi 2007, o 18:01

Zaplotłem instalację oświetleniową do jawki i działa ok.Chciałem wiedzieć Jaka jest kolejność wkładania tych podkładek izolujących na platynki , mam dwie duże prostokątne i jedną mniejszą okrągłą.Czy mają być jeszcze jakieś ??
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Iskrownik-Jawka

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 kwi 2007, o 18:01

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Alonzo » 26 kwi 2007, o 18:23

wystarcza dwie duze prostokatne :) ta okragla to pewnie podkladka pod nakretke a jesli izoluje to jej nie dawaj :P zaczne od samego dolu co podlaczasz pod srobe: pierwsza podkladka izolujaca, podstawa przerywacza, druga podstawka izolujaca, kondensator, cewka n/n, a na koniec kabel od cewki w/n, zakrecasz srobe i gotowe :) glownie chodzi o to zeby odizolowac podstawe przerywacza
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Adamo » 26 kwi 2007, o 18:47

Dobra już doszedłem do tego potrzebne są jednak 3 podkładki - przynajmniej u mnie tak jest bo ma nieoryginalną jedną śrubkę.Ramię przerywacza jeśli przerywacz zostanie otwarty , to ramię to jest odizolowane od masy..tak powinno być :) przynajmniej z "elektrycznego punktu widzenia" tak powinno być.Chyba zmienie kondensator na nowy, koszyuje grosze, a często nawala - nauczka żeby zbytnio nie ufać kondensatorowi pozostała jeszcze z rometa

8)
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Alonzo » 26 kwi 2007, o 20:07

tzn tak jak pisze trzeba odizolowac podstawa przerywacza(dolna czesc) dalej to bez izolacji podlaczasz :) kondesnator to naprawde wkurzajacy alement a najlepsze jest to ze nowe czesto sa odrazu zepsute :P ja pozbylem sie tego uzadzanka poprzez elektroniczny zaplon, takto to kondensator potrafi nawalic podczas jazdy :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 330 gości