Kilka rad

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Postprzez Komarcio » 16 cze 2007, o 22:51

Nie badzmy znow tacy rygorystyczni. Mysle ze upomnienie wystarczy.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 cze 2007, o 22:51

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Piotrek » 16 cze 2007, o 22:57

piteer napisał(a):a moderatorzy mogli by nakładać punkty ujemne za nabijanie sie z kogoś - nie każdy wszystko wie...


Widać, że jesteś tu nowy...

Zapraszam do lektury tego:

http://motomaniacy.com/viewtopic.php?t=2

stąd dowiesz się między innymi tego, że u nas nie ma moderatorów.. oraz czemu ich nie ma.

Po drugie to nie wydaje mi się aby Lizard się tu z kogoś nabijał.

P.S. I mamy kolejny dowód jakie to ryzyko nadać komuś rangę moderatora.. Jak widać każdy inaczej interpretuje daną sytuacje i gdyby piteer był modem to Lizard wyłapał by już warna.. A może by tak bardziej postarać się zrozumieć drugą osobę?
Ostatnio edytowano 16 cze 2007, o 23:11 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Aleksander » 16 cze 2007, o 23:04

Fakt nasi adminowie potrafią pisać mądre słowa :)
Ja też kiedyś miałem pewien okes załamania na forum i jakoś udało się obronic swój honor pomimo to do dzis nie odszedłem i nie ma zamiaru
z tego co wiem lizard to stary uzytkownik naszego forum tak samo jak ja
P.S
Lizard albo masz kłopot ze swioim życiem osobisstym albo z rodizną nie wninakam dalej ale jesli chcesz stroić takie chumory to wyjaw nam swój problem i neiwstyd z sie i wal prosto z mosstu.
Mamy aż dwóch admionów oni są od tego zeby nam pomóc kiedy widzą że cos jest nie tak .
Z tego co piszesz ze wkurza cię życie możesz popać w jakiś nałóg..
wiec troche wyluzzuj strzel sobie zimnego browara i przejdz sie na spacer :)
będzie dobrze popatrz na życie z innej strony :)
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez Komarcio » 16 cze 2007, o 23:11

ew. pogadaj z pedagogiem szkolnym
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Adi.G. » 16 cze 2007, o 23:15

Cożeście się czepili każdy ma gorszy dzień..
Jutro będzie lepszy dzień :wink:
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Komarcio » 16 cze 2007, o 23:17

kazdy dzien jest swietny. Zyjemy tak krotko, ze szkoda tracic czas na zmartwienia :D
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Alonzo » 16 cze 2007, o 23:21

ej no dajcie spokoj, juz sie wyjasnilo i koniec, to jest sprawa Lizarda i tyle, takze nie meczcie juz bo offtop robicie tylko
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Lizard » 16 cze 2007, o 23:48

Dzięki za takie podejście do tematu (czyli mnie :]) Kolejny dowód, że to forum jest "inne" (lepsze) niż wszystkie...

EOT
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Marcek » 17 cze 2007, o 10:17

Lizard napisał(a):EOT

...więc wracając do meritum:
oprócz sprawdzenia tego, o czym pisał autor tematu dołożyłbym jeszcze to, że trzeba zacząć od zwracania uwagi na rzeczy najdroższe do wymiany. Czyli dobrze jest zdjąć głowicę i sprawdzić próg na cylindrze, stan opon i obręczy, lakier, zmianę biegów.
Jeśli podstawowe rzeczy są OK, wtedy możemy zacząć się czepiać szczegółów, żeby jeszcze zbić cenę. Czyli sprawdzamy światła, linki, sprzęgło, itp.
Nie wolno dać się też nabrać na częstą sztuczkę sprzedawców, typu: "Nie pali, ale to tylko kwestia świecy", albo: "Kopci, ale wystarczy zmienić simmerig". Jeśli to naprawdę takie błahostki, niech sam je naprawi przed sprzedażą. Potem może się okazać, że zamiast uszkodzonego simmeringu znajdziemy pęknięty karter.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez endek » 17 cze 2007, o 10:38

jak w 4t należy sprawdzic kompresje (na wyczucie),kolor spalin,prace silnika(stuki szumy itp),jakość oleju( na bagnecie) itp
ale jak masz doczynienia np z jakim scigaczem 4 cylindrowym to troche by ci zeszło zdjecie głowicy :D Pozdro

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Marcek » 17 cze 2007, o 10:47

Pierwsze zdanie tematu brzmi:
mam zamiar umieścić w poście kilka rad dla kupujących motorower
:D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mariusz » 17 cze 2007, o 14:16

no w ścigaczu to byś musiał pewnei z pół motoru rozebrać :P

ja jeszcze swoje kolejne grosze dorzucę: jeśli sprzedawca pisze np. "brakuje tylko modułu, wystarczy kupić i będzie żyleta" to postarajmy się rozejrzeć po okolicy, i przed kupnem motoru pożyczyć od kogoś taki moduł. najlepiej to wogóle z właścicielem modułu jechać po motor, bo po I to zna tą konstrukcję (skoro moduł pasuje to musi mieć takiego samego sprzęta :P ) i wie jakie są typowe niedomagania a jakie nie, po II to wie że mu go nie zwiniemy i nie oddamy, a po trzecie gdy sprzedawca zobaczy że z kimś doświadczonym przyjechaliśmy to tez będzie pokorniejszy. warto by było też przed kupnem spytać właściciela o numery ramy i silnika, i popytać w jakiś urzędach etc. czy taki pojazd był rejestrowany w polsce, dowiedzieć się coś o nim, i jeśli to możliwe to spytać w odpowiednim urzędzie czy nei był kradziony. nei wiem jaki urząd się tym zajmuje, czy wydział komunikacji, czy policja, ale szczególnie gdy kupowany sprzęt trochę kosztuje to warto się wypytać.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez pawel15 » 17 cze 2007, o 14:46

Czyli dobrze jest zdjąć głowicę i sprawdzić próg na cylindrze, stan opon i obręczy, lakier, zmianę biegów.
Jeśli podstawowe rzeczy są OK, wtedy możemy zacząć się czepiać szczegółów, żeby jeszcze zbić cenę. Czyli sprawdzamy światła, linki, sprzęgło, itp.
Nie wolno dać się też nabrać na częstą sztuczkę sprzedawców, typu: "Nie pali, ale to tylko kwestia świecy", albo: "Kopci, ale wystarczy zmienić simmerig". Jeśli to naprawdę takie błahostki, niech sam je naprawi przed sprzedażą. Potem może się okazać, że zamiast uszkodzonego simmeringu znajdziemy pęknięty karter.

Oczywiście warto także sprawdzić czy rama nie jest krzywa i czy jej rdza nie bierze. warto takze zobaczyc za którym kopem pali silnik bo czytałem zę do 3 kopa to jest dobrze i w ogóle czy trzyma obroty od góry do dołu.]
A co do Lizarda to zostawmy chłopaka w spokoju. Ma problemy jak każdy inny i myślę że sobie jak najszybciej z nimi poradzi i zacznie patrzeć na świat jak każdy z nas.
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez Conqeror » 17 cze 2007, o 15:19

ja przed kupnem bym sprawdził jego V max
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez endek » 17 cze 2007, o 16:48

Conqeror napisał(a):ja przed kupnem bym sprawdził jego V max


a jesli byłby silnik na dotarciu albo przykładowo poj z 1000cm :D
pozdro :wink:

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 299 gości