[Prośba] Dbanie o Język Ojczysty.

Tu będą umieszczane ważne informacje związane z funkcjonowaniem forum oraz rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.

[Prośba] Dbanie o Język Ojczysty.

Postprzez Piotrek » 18 kwi 2007, o 19:13

Witajcie,

Mamy pewną prośbę do Was - otóż prosimy aby coniektórzy troszkę bardziej się przykładali do swojego sposobu pisania, konkretniej rzecz ujmując aby zwracali większą uwagę na ortografię.

Tak, więc prosimy Was abyście przed wysłaniem posta przeczytali go sobie i sprawdzili czy nie ma jakiś błędów i dzięki temu przy okazji przynajmniej sprawdzicie czy napisaliście wszystko co chcieliście..

W celu zachowania czystości języka proponujemy skorzystać z bardzo dobrego słownika:

http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html

albo.....

Po prostu bardzo sobie ułatwić życie i zainstalować najnowszą przeglądarkę FireFox w wersji 3.0 PL (można ściągnąć stąd: http://download.mozilla.org/?product=fi ... in&lang=pl)

Jeśli ktoś miał poprzednie wersje FireFoxa i mu nie przypadły do gustu to mimo to powinien dać szansę tej nowej wersji - bowiem co całkiem inny, o wiele lepszy FF niż ten dotychczasowy!

(Szczerze mówiąc to mi stare ForeFox'y też się nie podobały ale ten jest super, extra wypas)

Naprawdę warto przejść na tą przeglądarkę, choćby nawet ze względu na bezpieczeństwo.

Dobra przejdźmy do sedna sprawy...

Polecamy ten program w poście o dbanie o czystość języka ponieważ ta przeglądarka ma wbudowany słownik znany nam z MS WORD tzn. w czasie pisania tekstu podkreśla nam czerwoną "falbanką" błędne wyrazy a jak się kliknie na nie prawym myszy to jest możliwa ich zmiana na proponowany - czyli tak samo jak w Word'zie.

Naprawdę polecam Wam tą przeglądarkę - gwarantuje, że kto raz skorzysta z nowego FF to już na IE nie wróci :-)

Oto screen:

Obrazek
Ostatnio edytowano 6 maja 2009, o 22:47 przez Piotrek, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

[Prośba] Dbanie o Język Ojczysty.

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 kwi 2007, o 19:13

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Adi.G. » 18 kwi 2007, o 20:37

rzeczywiście ja mam Firefoxa i jest o wiele szybszy od IE oraz ma wiele innych przydatnych funkcji np. klikasz prawym przyciskiem myszy na dany obrazek, klikasz kopiuj adres obrazka i można wklejać bezpośrednio np. do motomaniaków
Naprawde polecam również :D
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez kapsel » 19 kwi 2007, o 07:45

adi-12 napisał(a):Naprawde polecam również :D


Bardzo poprawnie stylistycznie :P :D
Avatar użytkownika
kapsel
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 239
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 17:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Koner » 19 kwi 2007, o 20:40

Ja jakoś nie mam pzrekonania do FF.A jak coś piszę to raczej bez błedów.Staram się za każdym razem sprawdzać.Ale czasami jakeiś drobne błedy lub literówki się zdażą.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Mateusz » 21 kwi 2007, o 17:04

Korzystam z Firefoxa od bardzo dawna. Pierwszą wersją z jakiej korzystałem był Firefox 1.5.0.2 :D
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Marcek » 22 kwi 2007, o 09:54

Ja mam ciągle FF 1.0.4. Jest OK, więc nie będę zmieniał.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Mateusz » 22 kwi 2007, o 11:12

Marcek ostatnio znalazłem na jakieś starej płytce FireFoxa 1.0.0.0, więc może wrzucić na jakiś serwer i dać Ci linka :wink: :?:
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Marcek » 22 kwi 2007, o 11:54

Nie, dzięki :) Ta wersja jest OK.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4


Powrót do Sprawy dotyczące forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości