romet enduro[cross]

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

romet enduro[cross]

Postprzez Gość » 20 maja 2007, o 22:18

chce zrobic rometa na crossa wiem ze z silnika rometa nic nie zrobie ale z ramy napewno chce go ztylu jakos podwyzszyc ale nie kupywac innych amortyzatorow moze jakies przerobki z ramy albo cos nie wiem ale jak ktos bedzie cos wiedzial to piszcie moze ma ktos jakiegos rometa przerobionego to bym prosil o zdjecia
Gość
 

romet enduro[cross]

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 maja 2007, o 22:18

Pani Kontekstowa
 

Postprzez seba » 20 maja 2007, o 22:19

wyzej to ja;D
seba
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 mar 2007, o 13:26
Lokalizacja: praiwe Siedlce;]

Postprzez Adamo » 20 maja 2007, o 22:47

Muszę Cię kolego zmartwić, pomijając że będzie słabe, to będzie to wyglądać dość dupnie i dziwnie, gdyż konstrukcja ramy jest w rometach b. charakterystyczna chodzi o to że cała górna "płaszczyzna ramy" jest zupełnie płaska i równoległa do ziemi, więc jak zachowasz proporcje typowego crossa to będziesz zjeżdżał z kanapy, a motorek nabierze dziwnej ni to chopperowej ni to crossowej WIEJSKIEJ sylwetki, a jak podwyższysz tył tak żeby było równo , to znowu cały motorek będzie wyglądał dość pokracznie -jak na szczudłach, rama jest w dodatku niezbyt mocna wahacz połamie się lub zegnie szybciej niż myślisz , powiem ci szczerze że z rometów nic nie nadaje się do zastosowaniu do crossa chyba że bak albo koła (te 17 calowe) od biedy :D Kup sobie jakąś niekompletną (najlepiej już pociętą i zrobioną na wiejsko) wsk w popularnej wersji M06B3 albo złóż sobie coś zupełnie z części i się na tym dokształcaj , jak włożysz trochę pracy i masz gust i ciut talentu to mogą wyjść fajne rzeczy, a jak talent nie dopisze to przynajmniej nie zostanie po tym eksperymencie jeszcze jeden piękny polski motocykl czy motorower przerobiony na "wiejskiego crossa"
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Jakub Knight » 20 maja 2007, o 23:16

Dokładnie, pozatym rama ogara jest za "chuda"
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez seba » 21 maja 2007, o 14:58

to lipa myslalem ze cos wyjdzie z tego
seba
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 mar 2007, o 13:26
Lokalizacja: praiwe Siedlce;]

Postprzez Koner » 21 maja 2007, o 15:09

Z ramy rometa raczej ci nie wyjdzie,to już lepiej sobie zakupić jakiegoś crossa i chociaż będziesz wiedział że rama się nie rozleci podczas jazdy :D a na pewno będzie lepiej wyglądał.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Gość » 21 maja 2007, o 18:48

no a np jakos podwyzszyc amortyzatory z przodu i tylu sie da? i jeszcze cos z tylnim blotnikiem zrobic to by mi narazie wystarczylo
Gość
 

Postprzez seba » 21 maja 2007, o 18:49

wyzej to ja;D
seba
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 mar 2007, o 13:26
Lokalizacja: praiwe Siedlce;]

Postprzez Koner » 21 maja 2007, o 18:54

pRZedni amortyzator możesz wsadzic od simsona lub jakiegoś motoru.Niektórzy obcinają lub skracają tylni błotnik, a amortyzatory też można wsadzić od motoru.Ale chyba wiesz co większość mysli o takim przerabianiu.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Adamo » 21 maja 2007, o 20:11

Napisałem Ci już będzie to wyglądać pokracznie i rozleci się przy 1- czy 2 skoku,nie fajnie byłoby się zabić przez ramę co nie ?? Poza tym nawet jak dospawasz wzmocnienia , to i tak sylwetka ramy nie pozwoli aby to jakoś wyglądało i było wygodne.Chyba że całą ramę przespawasz, ale do tego trzeba miec naprawdę dobrego spawacza i się to po prostu nie opłaca bo wyjdzie na to że zrobisz niemal od podstaw własną ramę :)
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez seba » 21 maja 2007, o 20:15

ale ja na nim nie chce skakac wiem ze rama nie wytrzyma chce zmianic tylko wyglad skakac nie mam zamiaru mam zariar jezdzic jak teraz tylko zeby byl troche inny
seba
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 mar 2007, o 13:26
Lokalizacja: praiwe Siedlce;]

Postprzez Koner » 21 maja 2007, o 20:17

Po takiej zmianie wyglądu będzie dużo gorszy niż orginalny.Lepiej go nie przerabiaj bo już kilka osób na ten temat wypowiadało się.Oczywiście zrobisz jak chcesz.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez seba » 21 maja 2007, o 20:18

a np co o takim czyms mowili?? ja tylko chce zebbyl wyzszy sprzodu i stylu i blotniki przerobic i to koniec
seba
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 mar 2007, o 13:26
Lokalizacja: praiwe Siedlce;]

Postprzez Ktoś » 21 maja 2007, o 20:32

Ja skakałem kiedyś moim romkiem tzn jechałem z dużą prędkością po wyboistej drodze i wybijałem się z hopek na wysokość może 30cm po kilku takich jazdach zaczęło mi okropnie walić w przednim zawieszeniu po rozkręceniu okazało się że w główce ramy popękało kilka kulek, od tej pory dałem sobie spokój z taką jazdą.
Ktoś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 988
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 16:04
Lokalizacja: Augustów
Pochwały: 2

Postprzez Koner » 21 maja 2007, o 20:33

Takie przeróbki to poprostu tzw.wiejski tuning.Jeśli chcesz żeby tylko był wyższy to zrób to co wczesniej pisałem tzn.wsadź amortyzatroy i przednie zawieszenie od jakiegoś motoru.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Następna strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 324 gości

cron