Pełny wał komar / zwiększenie obrotów..

Dział opisujący drobne przeróbki, Wasze patenty, usprawniające technicznie lub wizualnie jednoślady.

Postprzez Neverhood » 22 lut 2010, o 23:07

Mariusz napisał(a):multicar wogóle sie nie zna-kupowałem kiedyś korbowód podpisany "romet komar motorynka" wtedy też nie byłem zbyt zorientowany, przyszedł-no nie pasuje. pare konsultacji i sie okazało ze w samym komarze były ze 2 albo ze 3 typy wałów. napisałem, na szczęście wymienił, ale byłem 2 przesyłki w plecy...
A możesz rozszerzyć temat? Czym się różnią te wały, jak je rozpoznać?

Jak to jest z tymi wałami. Jeszcze 2 lata temu na tym forum były zachwalane chińskie z łożyskiem igiełkowym w główce korbowodu. Teraz nowi użytkownicy tego forum zachwalają wały z panewką w główce korbowodu.

Muszę kupić 2 wały i jest problem. Jeden wał(rura stalowa, nie cały "wał korbowy") jest zrobiony z tak miękkiej stali , że śrubokrętem z supermarketu da się zrobić pokaźne wgniecenia na jego powierzchni! A to jest najprawdopodobniej produkcji ZMD.
Neverhood
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 22:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 lut 2010, o 23:07

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Konrad » 22 lut 2010, o 23:20

Zasadniczo są 2 produkcje. Te koloru czarnego i te szare. Te szare chociaż mają jakąś firmę bo na przeciwwadze jest symbol tylko do teraz nie wiem co to za symbol (głowa lwa, sylwetka konia ?). Spotkałem się z tym wałem również w simsonie silnik M541.

Za te szare jestem pewien że są dobrej jakości bo przejechały już dużo w silnikach, z czarnym egzemplarzam spotkałem się raz. Zamontowałem go do mojej motorynki i nie sprawiał problemów, motoryna jeździ do dziś ale nie jestem już właścicielem. Mineły dwa lata od sprzedaży a silnik ponoć nie był rozpoławiany.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Pełny wał komar / zwiększenie obrotów..

Postprzez dieludolfs » 10 maja 2014, o 01:13

Rozumiem, że to jest ten "lepszy" wał, tak?:
http://allegro.pl/romet-komar-wal-korbo ... 36703.html

Od ostatniego postu minęły dobre 4 lata, jest w stanie jeszcze ktoś się wypowiedzieć o tych nowych wałach? Jak na pracę silnika wpływa to większe "wypełnienie"?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 349 gości